^W górę
 • 1 Kartka z kalendarza
  Szkolny Festyn Rodzinny - 29.09.2018r (sobota) - w godz. 14.00 - 18.00
 • 2 Kartka z kalendarza
  Pasowanie pierwszaków, 12.10.2018 - 10.00 .................................................................................... Szkolny projekt edukacyjny: 100 lat temu w szkole......
 • 3 Kartka z kalendarza
  09.11.2018 - projekt edukacyjny, o godz. 12.00 - udział klas 5-8 w koncercie szkolnym w LOSiR
 • 4 Kartka z kalendarza
  11.11. 2018 - udział szkoły w Lubońskim Biegu Niepodległości i obchodach miejskich
 • 5 Kartka z kalendarza
  14.11.2018 – wywiady dla rodziców kl. 1-3 .................................................................................... 15.11. 2018 – wywiady dla rodziców klas 4-8
baner

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

WIZYTA GOŚCI Z AUSTRII

WIZYTA GOŚCI Z AUSTRII W SP 2

W środę 22 września w SP2 w Luboniu pojawiła się młodzież z Austrii. Już przed tą wizytą, uczniowie klas szóstych zostali przydzieleni do grup językowych. Mieli oni spędzić z gośćmi trzy dni projektowe.

Pierwszego dnia próbowaliśmy się zaznajomić, więc poukładaliśmy krzesła w kształt koła. Zaczęliśmy od powitania i przedstawienia się w języku niemieckim. W końcu nadszedł czas na przedstawienie się gości. Dowiedzieliśmy się, że przyjechali do nas: Johanna, Daniela, Jacob, Stefan i Gerhard pod opieką trzech nauczycieli. Potem wspólnie wzięliśmy się do roboty. W sali leżał styropian, taśmy klejące itp.. Dzięki naszej pracy powstał wizerunek Jury Krakowsko- Częstochowskiej, smok wawelski oraz wiele innych, ciekawychminiatur zabytków z Małopolski, ponieważ zadaniem uczniów z klas szóstych było zajęcie się tym regionem.

I tak na wspólnej pracy upłynęły trzy dni. Czas w towarzystwie nowych kolegów mijał bardzo szybko, więc każdy próbował go wykorzystać. Myślę, że członkowie grupy językowej nie zapomną chwil spędzonych razem z naszymi przyjaciółmi z Austrii.

Ostatni dzień pobytu naszych gości to czas festynu. Wystąpili oni dla nas na scenie i zaśpiewali o historii naszej sześcioletniej znajomości i spotkań. Ze sceny zapewnili też, że zobaczymy się z nimi w Wiedniu.

Kinga Grzebyta, kl.6b

Co robili goście z Wiednia po zajęciach w szkole?

Od wtorkowego wieczoru czyli od 21 września br. gościłam w swoim domu koleżankę ze szkoły St. Marien z Wiednia - Danielę Paszkowską. Ma ona 13 lat i biegle mówi po polsku. Jest to z pewnością zasługa jej rodziców, którzy są Polakami.

Daniela przyjechała z czwórką kolegów oraz z trójką nauczycieli. Po szkolnych zajęciach starałam się zagospodarować koleżance wolny czas. Zwiedziła ona niektóre ciekawe miejsca Lubonia. Wszyscy austriaccy goście odwiedzili także Gimnazjum nr 2.

W czwartkowe popołudnie wybrałam się z Danielą, z jej kolegami oraz z towarzyszącymi im polskimi rodzinami do Puszczykowa. Zwiedziliśmy Muzeum – Pracownię Literacką Arkadego Fidlera. Duże zainteresowanie wśród gości sprawiła piramida oraz statek Santa Maria. Podczas zwiedzania Daniela pełniła rolę tłumacza, Goście nie spodziewali się, że tak blisko Lubonia można zobaczyć „kawałek” Egiptu. Był także czas na słynne w całej okolicy puszczykowskie lody.

W piątkowe popołudnie austriaccy goście wybrali się na koncert zespołu wokalnego Affabre Concinui do Poznania.

Wieczory spędzaliśmy głównie przed komputerem i przed telewizorem. Miałyśmy także czas na plotki. Choć były próby nauki języka niemieckiego, dobrze jest mieć w domu gościa z zagranicy, który mówi biegle po polsku.

Kinga Gawron, kl.6c

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube