^W górę
 • 1 Kartka z kalendarza
  Szkolny Festyn Rodzinny - 29.09.2018r (sobota) - w godz. 14.00 - 18.00
 • 2 Kartka z kalendarza
  Pasowanie pierwszaków, 12.10.2018 - 10.00 .................................................................................... Szkolny projekt edukacyjny: 100 lat temu w szkole......
 • 3 Kartka z kalendarza
  09.11.2018 - projekt edukacyjny, o godz. 12.00 - udział klas 5-8 w koncercie szkolnym w LOSiR
 • 4 Kartka z kalendarza
  11.11. 2018 - udział szkoły w Lubońskim Biegu Niepodległości i obchodach miejskich
 • 5 Kartka z kalendarza
  14.11.2018 – wywiady dla rodziców kl. 1-3 .................................................................................... 15.11. 2018 – wywiady dla rodziców klas 4-8
baner

Odwiedza nas 164 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedził nas znany sportowiec

17 stycznia naszą szkołę odwiedził znany sportowiec p. Szymon Ziółkowski - wybitny lekkoatleta, młociarz. Pan Szymon wielokrotnie reprezentował Polskę w wielu ważnych zawodach, w tym pięciokrotnie na olimpiadzie. Zdobył tytuły Mistrza Świata w Edmond i mistrza Europy. Na IO w Sydney w 2000 roku wywalczył złoty medal. Bardzo długo można by wymieniać wszystkie jego osiągnięcia, dlatego ta wizyta wywołała w nas wszystkich tak wielkie emocje. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele z wielkim przejęciem czekali na wspaniałego gościa, który okazał się człowiekiem przemiłym i bardzo sympatycznym. Już po kilku chwilach rozmowy mieliśmy wrażenie, że znamy się od lat. Nasz gość w zabawny i ciekawy sposób opowiadał o swojej karierze sportowca i drodze, którą musiał przejść, by móc cieszyć się dzisiaj tak znaczącymi trofeami. Pomógł uczennicom klasy 7b w przedstawieniu prezentacji multimedialnej na swój temat. Potem uczniowie mieli okazję zadać panu Szymonowi pytania i w ten sposób poznaliśmy wiele faktów na temat lekkoatletyki i w szczególności rzutu młotem. Być może znajdą się po tym spotkaniu osoby, które zechcą trenować idąc w ślady naszego gościa? Na koniec oczywiście można było otrzymać autograf i zrobić sobie z mistrzem zdjęcie. On otrzymał od nas pamiątkowy dyplom, swój portret wykonany przez dzieci i proporczyk naszej szkoły. To spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci.

Karolina Tomkowiak

Violetta Langner

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube