• 1 Kartka z kalendarza
  06.12. 2018r. - III Szkolny Dzień Wolontariatu
 • 2 Kartka z kalendarza
  od 3 grudnia ruszają zapisy na zimowe półkolonie
 • 3 Kartka z kalendarza
  03.12.2019 – wystawienie ocen proponowanych za I sem oraz zagrożeń ...................................................................................... 20.12.2019r - wystawienie oceny za I sem
 • 4 Kartka z kalendarza
  21 grudnia szkolne jasełka i wigilie klasowe
 • 5 Kartka z kalendarza
  23.12.2019 – 31.12.2019– przerwa świąteczna
baner

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.

KONKURS „FUSSBALL VERSTEHEN / ZROZUMIEĆ PIŁKĘ“

Już w czerwcu ogarnie nas ponownie gorączka futbolowa- Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Nasi uczniowie też się do tego przygotowują i biorą udział w projekcie „Zrozumieć  piłkę nożna” /  „Fußball verstehen”.

Uczennica z klasy 5 c Natalia Szuster wyjaśnia w swojej prezentacji pt.: „Fußball verstehen”, podstawowe reguły i zasady gry oczywiście w języku niemieckim.

Uczniowie z klasy 4 a Małgorzata Gawęcka- bramkarz, Michał Łodziewski- sędzia, Marta Sztolcman- obrońca, Maciej Pijanowski- napastnik nagrali krótki film na szkolnym boisku sportowym z komentarzem w języku niemiecku Prezentują w nim i tłumaczą, jak długo trwa mecz, ilu zawodników w nim gra, co to jest faul, rzut karny i rożny. Prace zostały wysłane na konkurs do „Goethe Institut”. Dziękujemy serdecznie autorom za piękne prace i czekamy na wyniki.

Alina Malinowska

https://youtu.be/KStavDAyIcs

https://youtu.be/NvadWCdc_5Q

 

 

Copyright © 2018. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube