^W górę
 • 1 Kartka z kalendarza
  9 Listopada - zajęcia projektowe. .................................................................................... Obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Udział klas 5-8 w koncercie szkolnym w LOSiR
 • 2 Kartka z kalendarza
  11.11. 2018 - udział szkoły w Lubońskim Biegu Niepodległości i obchodach miejskich
 • 3 Kartka z kalendarza
  14.11.2018 – wywiady dla rodziców kl. 1-3 .................................................................................... 15.11. 2018 – wywiady dla rodziców klas 4-8
 • 4 Kartka z kalendarza
  03.12.2019 – wystawienie ocen proponowanych za I sem oraz zagrożeń
 • 5 Kartka z kalendarza
  06.12. 2018r. - Szkolny Dzień Wolontariatu
baner

Odwiedza nas 123 gości oraz 0 użytkowników.

The Plastic Cleanup Brigade

Uczenice z klasy 8b wzięły dzisiaj udział w lekcji na Skypie organizowanej w ramach globalnej akcji Skype-a-Thon. Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie uczniom podróżowania po całym świecie bez wychodzenia z sali lekcyjnej. Akcja otwiera serca i umysły uczniów na różnorodność kulturową oraz problemy globalne współczesnego świata!

Podczas sesji z Manuelą Correia, aktywistką społeczną oraz nauczycielką muzyki z Portugalii, dziewczęta dowiedziały się jakie zagrożenia czyhają na zwierzęta oraz ludzi w związku z nieodpowiedzialnym gospodarowaniem plastiku.

Czy wiedzieliście, że...

 • każdego roku do oceanu trafia 8 mln ton plastikowych odpadów?
 • plastikowe torby trafiają do śmieci już po 12-15 minutach ich użytkowania?
 • 50% z 300 mln ton produkowanych rocznie produktów plastikowych jest wykorzystywana wyłącznie raz, a następnie trafia na śmietnik?

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się równiez jakie działania można podjąć żeby zapobiec globalnej katasrofie!

Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wśród zalet jakie wymieniły ósmoklasistki znajduje się m.in. żywy kontakt z językiem angielskim, możliwość wyłapania znaczeń z kontekstu, czy pogłębienie wiedzy z zakresu ekologii. Mimo początkowego stresu i nieśmiałości, dziewczęta chętnie wskazały na obszary i tematy, które mogłyby pojawić się na kolejnym spotkaniu.

Emilia Wallheim

Leśnik u Świetlików

We wtorek, 6 listopada świetlicę odwiedziła p. Katarzyna Maćkowiak – leśniczy z Nadleśnictwa Konstantynowo. Nasz Gość zainteresował uczniów licznymi ciekawostkami związanymi z lasem. Pani Kasia przybliżyła uczniom informacje na temat swojej pracy i obowiązków, zwierząt żyjących w lesie i ich zwyczajów oraz roślin chronionych. Poznaliśmy narzędzia i przybory niezbędne w pracy każdego leśnika, m.in.. średnicomierz, cechówka ilubryka. Teraz już wiemy jak dokonuje się pomiaru i znakowania drzew. Wspólnie omówiliśmy zasady dokarmiania zwierząt, a także scharakteryzowaliśmy z podziałem na różnice, m.in. sarnę i jelenia. Już nie jest dla nas tajemnicą, kto to łania a kim jest byk? Na koniec wizyty Świetliki zadawały p. Kasi mnóstwo zaskakujących pytań, na które chętnie odpowiedziała. Uczniowie oglądali ilustracje, plansze i eksponaty, a interesująco przekazane informacje i ciekawostki dotyczące natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci uczniów.

Wychowawcy świetlicy SP2

Włóczkersi działali

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli w czwartkowy wieczór 8 listopada spotkać się z nami w szkole na warsztacie dziergania czapek dla dzieci w Afganistanie.
Wśród naszych Włóczkersów były babcie i mamy naszych uczniów, ale również uczniowie i nauczyciele.
Dzierganie czapek przysporzyło wszystkim  wiele radości. Nie brakowało żartów i śmiechu.
Osoby, dla których praca ta nie była nowością chętnie dzieliły się z pozostałymi uczestnikami swoimi umiejętnościami i doświadczeniem. Wielu z nas stwierdziło, że zajęcie jest tak wciągające, że chętnie będziemy kontynuować pracę w domach. Postanowiliśmy także, że warsztaty należy powtórzyć. Oczywiście powiadomimy Was wtedy za pośrednictwem szkolnej strony.  To co udało nam się już stworzyć  przekażemy do fundacji Redemptoris Missio, tak by pierwsze potrzebujące osoby mogły zostać obdarowane.
Na pozostałe czapki, które dopracowywane są w Waszych domach czekamy😊. Można je spokojnie kończyć w te długie, jesienne wieczory i przynosić do p.Rumińskiej sala 26 i p.Zdunik sala 28.
Zapraszamy do poniższej galerii zdjęć z bardzo udanych warsztatów😊
Z pozdrowieniami 
Strefa Dobrych Uczynków
 

Czytaj więcej: Włóczkersi działali

Kibicowaliśmy uczestnikom Lubońskiego Biegu Niepodległości

Nasi uczniowie aktywnie włączyli się w akcję kibicowania uczestnikom Lubońskiego Biegu Niepodległości. Było głośno i radośnie, a podniosła atmosfera udzielała się także przechodniom, którzy zatrzymywali się i kibicowali z nami. Wszędzie dominowały barwy narodowe. Wszystko było biało - czerwone. Ten bieg zapamiętamy na długo - towarzyszył obchodom setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Pod każdym względem był więc wyjątkowy i tą wyjątkowość staraliśmy się podkreślić.

Kogo nie było - niech żałuje! Za rok też będziemy!

 

Dla Niepodległej
 
11 listopada
Jak mój dziadek powiada, 
każdy Polak świętuje,
każdy Polak się raduje.
Nawet Orzeł w koronie Biały 
w górę unosi się cały
widząc, jak biało - czerwoną machasz flagą
 i Mazurka Dąbrowskiego śpiewasz z powagą.
I słuchasz dawnych pieśni
pełnych wzruszeń i radości,
aby godnie uczcić
Narodowe Święto Niepodległości.
.................................................
Jestem małym Polakiem - piękne słowa mojego brata.
Jak kochać Polskę, zapamięta na długie lata.
         Magdalena Budziszewska

 

Skoczny początek długiego weekendu

31 października klasy 6a i 7a postanowiły oderwać się nieco od szkolnej rzeczywistości i zaszaleć. A czy jest lepszy sposób na podniesienie ciśnienia i adrenaliny niż niekontrolowane i szalone skoki czy akrobacje? Chyba nie, więc wybór padł na Energi Super Park w Poznaniu. Warto było? Z całą pewnością! Pogoda dopisała, humory tym bardziej. Co tu dużo mówić - wystarczy spojrzeć na zdjęcia. 

 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube