• 1 Kartka z kalendarza
  06.12. 2018r. - III Szkolny Dzień Wolontariatu
 • 2 Kartka z kalendarza
  od 3 grudnia ruszają zapisy na zimowe półkolonie
 • 3 Kartka z kalendarza
  03.12.2019 – wystawienie ocen proponowanych za I sem oraz zagrożeń ...................................................................................... 20.12.2019r - wystawienie oceny za I sem
 • 4 Kartka z kalendarza
  21 grudnia szkolne jasełka i wigilie klasowe
 • 5 Kartka z kalendarza
  23.12.2019 – 31.12.2019– przerwa świąteczna
baner

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.

EUROWEEK 22-26.11.2018

Grupa 45 uczniów z klas 5-8 wraz z 4 opiekunami z naszej szkoły: p. Magdaleną Woźny,       p. Aliną Malinowską, p. Pawłem Nowaczykiem i p. Anną Nacfalską wzięła udział w warsztatach języka angielskiego „ EuroWeek” w postaci dyskusji, prezentacji, gier, debat oraz zajęć taneczno-sportowych w Długopolu Zdrój w Kotlinie Kłodzkiej. Ośrodek „ Aleksander’ znajduje się w samym parku zdrojowym, gdzie można m.in. skosztować wody źródlanej.  Uczniowie z naszej szkoły już po raz piąty korzystali z tej formy nauki języka angielskiego odbywającej się tym razem w dniach od 22-26.11.2018. Podczas obozu warsztaty prowadzili wolontariusze z Filipin, Meksyku, Etiopii, Wietnamu, Chin i in. Prezentowali swoje kraje a następnie prowadzili zajęcia rozwijające zdolności językowe uczniów. Nasze dzieci bardzo ładnie radziły sobie językowo i ćwiczyły swoje umiejętności. Również tym razem zawarto wiele znajomości i przyjaźni, które być może przetrwają dłuższy czas. W trzecim dniu wyjazdu odbyła się wycieczka autokarowa do Bystrzycy Kłodzkiej oraz do Kłodzka. Zwiedzaliśmy Muzeum Filuministyczne, Bramę Wodną oraz podziemną trasę turystyczną w Kłodzku. „Podziemne miasto” przez wieki służyło Kłodzczanom jako naturalny schron w czasie oblężeń czy pożarów. W czasie pokoju przestrzenie te wykorzystywane były jako magazyny. Zwiedzanie podziemnych korytarzy wiązało się z wielkimi emocjami.

Opinie uczniów:

1.W czasie „EuroWeeku” poznałem wiele wspaniałych osób. Zajęcia były bardzo ciekawe. Podróż trwała pięć godzin, ale atmosfera w autokarze była bardzo miła. Pod koniec wszyscy dostaliśmy dyplomy. Wolontariusze byli bardzo mili. Tak naprawdę jedyna wadą było tylko to, że mieszkaliśmy na najwyższym piętrze (2). Całą wycieczkę oceniam na szóstkę z plusem.

 Jakub Jachowicz

                                       

W tym roku szkolnym „EuroWeek” bardzo mi się podobał. Było dużo świetnych zajęć, na których dobrze się bawiłam. Wolontariusze byli sympatyczni, nauczyłam się dużo o ich kulturze. Będę dobrze wspominać „EuroWeek” i gdy będzie następny, na pewno pojadę.

Amelia Tyklewicz

 

Copyright © 2018. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube