^W górę
 • 1 XII Festyn Rodzinny
  Zapraszamy w sobotę 24.09.2016 w godz. 13.00 – 18.00
 • 2 Pasowanie pierwszaków
  Rodziców klas 1 zapraszamy 14.10.2016 o godz. 9.00
 • 3 Wywiady dla rodziców
  klasy 4 - 6 dnia 16.11.2016 ......................................................................... klasy 1-3 dnia 17.11. 2016
 • 4 Kącik wędrującej książki
  Prosimy o przyniesienie przeczytanych książek, które moglibyście przeznaczyć na ten cel. Książki prosimy oddawać do przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.
 • 5 OPATRUNEK NA RATUNEK
  Tym razem we współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej " Redemptoris Missio " wspieramy działalność misjonarzy w szpitalach, przychodniach w Afryce. Polscy misjonarze apelują o pomoc w zbiórce: - bandaży - gaz i plastrów - igieł i strzykawek - rękawiczek jednorazowych - kompresów - waty Akcja trwa do końca października. Środki opatrunkowe przekazujemy wychowawcy lub do koordynatorów: p. Agaty Rumińskiej i p. Kingi Zdunik.
baner

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Projekt edukacyjny „Piszę, więc umiem pisać” realizowany w kl. 6a

Prace uczniów klasy 6a wykonane pod kierunkiem wychowawcy Bogumiły Kurzawskiej   

 

Cudowne wspomnienia

     Teraz, kiedy już kończę szóstą klasę bardzo lubię wspominać to, co było wcześniej.

   Na początku pierwszej klasy, kiedy zobaczyłam szkołę, pomyślałam, że jestem jak mała mrówka. Znajomości zawiązałam dopiero po kilku miesiącach. Nie umiałam jeszcze czytać i pisać. Zawsze wiedziałam, że ćwiczenia czynią mistrza, chociaż czasami zdarzały się momenty, kiedy szło mi nie najlepiej i dostawałam słabe oceny. O świecie prawie też nic nie wiedziałam. Przez ten długi czas nauczyłam się wielu rzeczy. Dowiedziałam się różnych ciekawych i zaskakujących faktów. Zawarłam wiele nowych znajomości. Myślę, że rozwinęłam niektóre swoje talenty i w miarę możliwości rozwijałam je. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do mojego rozwoju. Uważam, że zawsze będę dobrze wspominać naukę w tej szkole. Zyskałam bardzo dużo doświadczeń przebywając w niej. Uczyłam się głównie po to, by w przyszłości mieć większą wiedzę, żeby wiedzieć dużo o świecie i umieć sobie poradzić w codziennych sytuacjach.

     Myślę, że szkoła jest bardzo potrzebna w życiu i nigdy nie zapomnę spędzonych w niej cudownych chwil.

  Zuzia Płazińska 6a

 

Czytaj więcej: Projekt edukacyjny „Piszę, więc umiem pisać” realizowany w kl. 6a

Szkoła przyszłości oczami klasy 4d

Klasa 4 d na zajęciach komputerowych pisała jak ich zdaniem będzie wyglądała szkoła przyszłości? 

 • Biało złoto srebrzysta z ruchomymi schodami i dużą windą oraz wielkie telebimy
 • Moim zdaniem szkoła będzie stara i nowi uczniowie
 • Wyglądało by to tak, jedna część szkoły była by dla chłopców a druga część dla dziewczynek. Wszyscy by się spotykali tylko na obiedzie,  zamiast książek byłyby tablety. Każdy uczeń by miał swoją szafkę i toaletę, a zamiast szkolnego sklepiku byliby lokaje dla każdego ucznia. Po wuefie możnaby wziąć prysznic, przerwy trwałyby 20 minut.
 • Moim zdaniem szkoła przyszłości tak wyglądałaby. Szkoła byłaby metalowa z oknami kuloodpornymi. I było wszystko nowoczesne.
 • Moim zdaniem szkoła przyszłości  będzie wielka, kolorowa, zamiast książek będą tablety.
 • Sale gimnastyczne będą w pełni wyposażone i dostępne dla wszystkich uczniów. Obiady będą dla każdego dziecka darmowe.
 • Będą dotykowe monitory w klasach i żadnych zeszytów, żadnego pisania w zeszycie!
 • Szkoła przyszłości będzie  w kształcie gwiazdy a kiedy będzie się robić ciemno to cała szkoła będzie podświetlona.
 • Moim zadaniem szkoła przyszłości byłaby koloru białego. Ławki mogłyby być zrobione z brzozy. Sale gimnastyczne  byłyby też w kolorze białym, sale do nauki  jednak koloru jasnoniebieskiego i żółtego,  korytarze są też koloru białego. Na korytarzach stałyby szafki koloru niebieskiego. Każdy z uczniów miałby do dyspozycji przez cały okres nauki własną szafkę. Zamiast książek uczniowie posługiwaliby się tabletami, by nie trzeba było dźwigać ciężkich plecaków. Lekcja trwałaby pół godziny a przerwa 15 minut. Zajęcia szkolne odbywałyby się w godzinach od 8:00 do 14:00. Pozostały czas można byłoby poświęcić na wspólną zabawę, a każdy uczeń mógłby, tak jak i dziś, rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach dodatkowych. Tylko chętni uczniowie, by sprawdzić swoją wiedzę, pisaliby sprawdziany. Nauczyciele z przyjemnością i uśmiechem przychodziliby na zajęcia.
 • Moja szkoła będzie wyglądała pięknie będzie miała kolor pomarańczowy i będzie 5 razy w tygodniu wf
 • Według mnie szkoła przyszłości będzie miała latający autobus szkolny, zamiast zeszytów będą laptopy, przerwy będzie można spędzać grając w piłkę nożną lub inne sporty. Na lekcjach będziemy np. oglądać filmy. Uczyć się na naszych laptopach.  
 • Moim zdaniem szkoła przyszłości wyglądała by cała jasno żółta.
 • Lekcje będą krótsze szkoła będzie nowocześniejsza i lepsza
 • Jak dla mnie szkoła przyszłości powinna być z telewizorami w każdej klasie i plan lekcji powinien być krótszy od klas 4-6 a nauczyciele powinni być milsi.
 • Zamiast książek byłyby tablety, szkoła nie będzie na ziemi tylko będzie w powietrzu .
 • Na 10 metrów i będzie duże boisko
 • Zamiast nauczycieli będą roboty, będą tablety zamiast książek i szkoła będzie kolorowa.
 • Moim zdaniem szkoła w przyszłości miałaby droższe rekwizyty. W szkole każdy uczeń miałby magiczne zwierzątko. Szkoła miałaby 50 pięter, na każdym po 5 uczniów. Każdy uczeń byłby zwierzęcio-człowiekiem. W szkole moglibyśmy spać w specjalnych pokojach. Uczylibyśmy się tylko - informatyki, plastyki, przyrody, w-fu . Moglibyśmy przynieść własne zwierzątka.                                                     
 • Dla mnie szkoła przyszłości wyglądała by tak: codziennie wf 3 razy, na każdą lekcje jedna porcja lodów śmietankowo-waniliowe za dobrą odpowiedź a za złą jedna czekolada

 Joanna Kordzińska

 

Pocztówka z wakacji

Wysłać kartkę z wakacji można klasycznie kupując ładną widokówkę. Coraz więcej osób jednak zamiast pocztówek wysyła na adresy mailowe  zdjęcia z ciekawych miejsc, dołączając serdeczne pozdrowienia.

Uczniowie klas 5 pokazują, że ich kartki mogą być oryginalne i jedyne w swoim rodzaju. Wystarczy  pomysł, kilka zdjęć i prosty program komputerowy. Może wśród nich są osoby, które grafiką komputerową zajmą się w przyszłości zawodowo.

Zasady zachowania w oczach naszych uczniów

W tym roku szkolnym w naszej szkole na wielu lekcjach wiele mówiło się o tym jak należy się zachować w różnych sytuacjach życiowych. Zobaczcie jakie ciekawe prace wykonali nasi uczniowie z klasy 5 i 4.

Joanna Kordzińska.

Prezentacja Martyny Malinowskiej kl. 5f

 Kodeks Internauty Pauliny Koniecznej kl. 5f

 

 

Zasady domowe Asi Majchrzyckiej kl. 5f

 

Czytaj więcej: Zasady zachowania w oczach naszych uczniów

English

Galeria szkolnych zdjęć

My na YOUTUBE

Gazetka szkolna

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube