^W górę
 • 1 Rekolekcje wielkopostne
  Informujemy, że odbędą się 12, 13 i 14 marca.
 • 2 Kartka z kalendarza
  15, 16.03. 2018 - Dni Profilaktyki (warsztaty dla uczniów klas 5-7 oraz 2 i 3), i 15.03. 2018 warsztat dla rodziców.
 • 3 Fluoryzacja szczoteczkowa
  4/ 09.03.2018 r. .................................................................................... 5/ 06.04.2018 r. .................................................................................... 6/ 11.05.2018 r.
 • 4 Kartka z kalendarza
  14.03.2018- wywiady klas 1-3 .................................................................................... 15.03.2018 – wywiady klas 4-7
 • 5 Kartka z kalendarza
  21.03.2018 – Dzień Patrona, projekt edukacyjny
baner

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

W sądzie

18.12 klasa V c wraz z p. A. Górną i p. R. Tomkowiakiem wybrała się na zaplanowane już wcześniej zajęcia w Sądzie Rejonowym Poznań - Stare Miasto. Czekała na nas mama naszego kolegi  p. Michalska. Trochę przestraszeni przeszliśmy przez bramki bezpieczeństwa i ruszyliśmy w kierunku sali rozpraw. Stary, piękny budynek, choć w remoncie, zrobił na nas ogromne wrażenie. Kiedy usiedliśmy na sali, pojawiła się pani sędzia Sandra Wierzbicka. Opowiedziała nam o pracy sędziego, później wybrała kilkoro z nas i odgrywaliśmy role: sędziów, prokuratora, adwokata, świadków i…oskarżonego (niektórzy z nas zniknęli, zasiadając w wyznaczonych miejscach) Mieliśmy prawdziwy akt oskarżenia i kilka minut na przygotowanie strategii obrony, oskarżenia czy sędziowania. Pani Sędzia rozdała nam togi i wcieliliśmy się w wyznaczone role. Na szczęście, mimo powagi miejsca, my bawiliśmy się doskonale.  Niestety w tym budynku nie można robić zdjęć...   Z Sali rozpraw przeszliśmy do pokoju przesłuchań - poznaliśmy tajemnicę „lustra weneckiego”, dalej trafiliśmy do pomieszczeń policji sądowej….kajdanki, kamizelki kuloodporne, ogromny monitoring czuwający nad bezpieczeństwem wszystkich robią wrażenie, ale cele, w których skazani oczekują na proces - brrr... wystarczyło, że na chwilę zamknęły się za nami ich drzwi, a krzyki było chyba słychać na ulicy. Na końcu zwiedziliśmy archiwum sądowe. To zawiłe, podziemne korytarze ze stertami akt, nowych, starych i tych bardzo starych. Zastanawialiśmy się, ile kryją one ludzkich tajemnic, błędów i  losów. Wiemy jedno zawody:  sędziego, adwokata, prokuratora są trudne, ale bardzo ciekawe i jeśli kiedykolwiek mielibyśmy tu wrócić, to tylko do pracy.

Uczniowie kl. 5c

 

 

 

 

 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube