^W górę
  • 1 Kartka z kalendarza
    11.06.2018 – 15.06.2018 Tydzień wycieczek szkolnych, projekt edukacyjny: Piękna nasza Polska cala
  • 2 Kartka z kalendarza
    18.06.2018 - 21.06.2018 Szkolny projekt edukacyjny
  • 3 Kartka z kalendarza
    22.06. 2018 Zakończenia roku szkolnego: .................................................................................... Cz. I - kl. 1-3 - godz. 9.00 .................................................................................... cz. II - kl. 4-7 - godz. 10.00
  • 4 Kartka z kalendarza
    11.06.2018 – 15.06.2018 Tydzień wycieczek szkolnych, projekt edukacyjny: Piękna nasza Polska cala .................................................................................... 18.06.2018 - 21.06.2018 Szkolny projekt edukacyjny
  • 5 Kartka z kalendarza
    22.06. 2018 Zakończenia roku szkolnego: .................................................................................... Cz. I - kl. 1-3 - godz. 9.00 .................................................................................... cz. II - kl. 4-7 - godz. 10.00
baner

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Rozwiązania zadań z maja

Klasy IV - V

zad. 1 Skala rysunku wynosi 1:500, zad. 2 Zielonych klocków jest 90 , stanowią one połowę zestawu, zad. 3 Ogród Koszałka Opałka ma wymiary 3m x 7m, zad. 4 Szukane liczby to 5 1/4, 7, 8 3/4, 10 1/2, a ich suma wynosi 31 1/2, zad.5 Liczba 765648.

 

Klasy VI-VII

zad. 1 Pole powierzchni szafek do zamalowania 5,55 m2, jedna puszka lakieru nie starczy na pomalowanie szafek, zad. 2 Między Sopotem i Krakowem jest odległość 640 km, zad. 3 Pierwszego dnia przejechali 24 km, drugiego dnia 28 km, trzeciego = 28 km, zad. 4 Pole wynosi 27 m2, należy kupić 14 paczek nasion, zad. 5 Cena 1 kg mieszanki wynosi 18,80 zł.

 

Szkolny Szkolny konkurs Liga Zadaniowa z Matematyki 2017/2018 - rozstrzygnięty!

 

Od października 2017r. do maja 2018r. uczniowie naszej szkoły systematyczne rozwiązywali zadania w ramach szkolnego konkursu Liga Zadaniowa z Matematyki. Celem konkursu było m.in.rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, doskonalenie umiejętności stosowania wiedzy w zadaniach praktycznych. Udział w konkursie wymagał wytrwałej pracy i wiary we własne możliwości. Nie wszyscy wytrzymali obowiązek comiesięcznego mierzenia się z nową porcją zadań, tym bardziej należy docenić wkład pracy włożonej przez laureatów konkursu.

Gratulujemy wszystkim udziału w tym prestiżowym konkursie, a szczególne brawa należą się zwycięzcom konkursu!

W kategorii klas IV-V laureatami zostali:

I miejsce - Franciszek Bartochowski z klasy 4A

II miejsce (ex aequo) - Szymon Hanus z klasy 5B i Antoni Piętka z klasy 4D

III miejsce (ex aequo) - Natalia Szuster z klasy 5D, Maciej Pijanowski z klasy 4A oraz Alicja Ossowska z klasy 4B

W kategorii klas VI-VII laureatami zostali:

I miejsce - Klara Hofman z klasy 6A

II miejsce - Jakub Górski z klasy 6B

III miejsce - Anna Jagłowska z klasy 6A

Wyróżnienia za aktywny i bardzo dobry wynik w konkursie otrzymują:

Bartosz Pawlicki z klasy 4F, Aleksandra Konieczna z klasy 4A, Wiktor Żurek z klasy 4D, Julia Moryksiewicz z klasy 6C, Grzegorz Myssak z klasy 6D, Agnieszka Borowska z klasy 6B

 

Poniżej przedstawiamy wyniki ze wszystkich etapów konkursu

Klasy IV - V

Miej

sce

Imię i nazwisko

Klasa

X

2017

XI

2017

XII

2017

I

2018

II

2018

III

2018

IV

2018

V

2018

Razem

1

Franciszek Bartochowski

4A

15

17

17

17

18

17

19

17

137

2

Szymon Hanus

5B

15

17

17

17

17,5

16,5

18

17

135

2

Antoni Piętka

4D

15

17

17

17

18

15

19

17

135

3

Natalia Szuster

5D

15

17

17

15

17,5

16,5

19

16

133

3

Maciej Pijanowski

4A

14,5

17

16

17

18

15,5

19

16

133

3

Alicja Ossowska

4B

15

15

17

17

18

15

19

17

133

4

Bartosz Pawlicki

4F

15

15

13

17

18

16

16

17

127

5

Aleksandra Konieczna

4A

15

11

13

17

17

16

18

15

122

6

Wiktor Żurek

4D

15

12

13

15,5

18

16

19

12

120,5

7

Wojciech Szymkowiak

4D

 

13

17

15

16

17

19

17

114

8

Franek Szepel

4F

 

16

11

17

18

16

15

12

105

8

Jan Materna

4D

13

13

15

17

17

15

15

 

105

9

Oliwia Urbaniak

4D

6

13

14

17

18

17

17

 

102

10

Oktawia Socha

5C

 

17

17

15

12

 

17

16

94

11

Kornelia Filakiewicz

4C

14

16

17

15

16

16

 

 

94

12

Franciszek Śmiarowski

4B

14,5

14

17

16

17

13

 

 

91,5

13

Maja Wieczorek

4A

15

17

 

12,5

18

10

13

 

85,5

14

Oskar Kelma

4D

12

12

6

14

14

14,5

 

 

72,5

15

Maria Urbaniak

4A

15

17

15

17

 

 

 

 

64

16

Igor Januszewski

4D

 

17

13,75

15

18

 

 

 

63,75

17

Kamil Józefiak

4F

15

11

17

17

 

 

 

 

60

18

Marcin Kleiber

4C

 

 

11

12

 

14

17

 

54

19

Ryszard Kaminski

4G

 

 

 

14

4

15

 

16

49

20

Ilayda Yertutmazlar

4B

15

14

 

 

 

9

 

 

38

21

Małgorzata Gawęcka

4A

15

11

 

 

11

 

 

 

37

22

Zuzanna Majewska

5C

14

13

 

 

 

 

 

 

27

23

Paulina Szymczak

4G

 

 

 

 

 

 

 

17

17

24

Grzegorz Pancer

5D

15

 

 

 

 

 

 

 

15

25

Stanisław Szczepankiewicz

4A

14,5

 

 

 

 

 

 

 

14,5

26

Wojtek Olejnik

5C

 

13

 

 

 

 

 

 

13

27

Adam Kacprzak

4C

 

 

13

 

 

 

 

 

13

28

Joanna Stanisławska

4B

 

12

 

 

 

 

 

 

12

29

Anna Schmidtke

4D

10

 

 

 

 

 

 

 

10

29

Aleksander Marcinowski

4B

10

 

 

 

 

 

 

 

10

30

Maria Gackowska

4G

9

 

 

 

 

 

 

 

9

31

Kacper Piotrowski

4D

7

 

 

 

 

 

 

 

7

32

Mateusz Malicki

4B

4

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

Klasy VI-VII

 Miejsce

 

Imię i nazwisko

Klasa

X

2017

XI

2017

XII

2017

I

2018

II

2018

III

2018

IV

2018

V

2018

Razem

1

Klara Hofman

6A

16

18

18

16

18

18

16

18,5

138,5

2

Jakub Górski

6B

17

17

18

16

18

18

15,5

18

137,5

3

Anna Jagłowska

6A

16

18

18

16

13,5

16

13,5

18

129

4

Julia Moryksiewcz

6C

13

 

17

15

18

17,5

16

19

115,5

5

Grzegorz Myssak

6D

16

15

14

10

14

13,5

13,5

19

115

6

Agnieszka Borowska

6B

9

9

14

9

15

8

9

12,5

85,5

7

Aleksandra Nowak

6C

10

 

13

14

15

13

 

 

65

9

Marta Przybysz

7A

16

18

14

16

 

 

 

 

64

9

Jan Hajduk

6C

16

14

10,5

 

 

 

 

 

40,5

9

Paulina Waliszewska

6C

 

 

 

 

18

15

7,5

 

40,5

10

Jakub Chylak

6D

 

 

 

 

 

 

14,5

14,5

29

Nauczyciele matematyki

 

II Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas V „Mistrz Matematyki 2017/2018”

Dnia 24 maja 2018 r. odbył się II Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas V „Mistrz Matematyki 2017/2018”. Nasi uczniowie gościli swoich kolegów i koleżanki z lubońskich szkół podstawowych. W zmaganiach wzięło udział 16 uczniów. Każdy uczestnik konkursu miał do rozwiązania 9 zadań zamkniętych i 3 zadania otwarte. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą matematyczną oraz sprawnością rachunkową. O miejscach na podium ostatecznie zdecydowała dogrywka.  Wyniki zmagań młodych matematyków przestawiają się następująco:

I miejsce -  uczennica Szkoły Podstawowej nr 1

II miejsce – uczennica Szkoły Podstawowej nr 1

III miejsce – uczennica Cieszkowianki Zuzanna Majewska z klasy 5c

 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszego poszerzania wiedzy matematycznej.

 

Nauczyciele matematyki

 

 

Rozwiązania zadań z kwietnia

klasy IV-V

zad.1 Rozpoczęcie wędkowania 3:30, złapanie szczupaka 3:50, złowienie okonia: 4:15.

zad.2 Cena kołdry 120zł, cena poduszki 40zł.

zad.3 Mniejsza liczba naturalna to 1100, a większa to 2200.

zad. 4 Większy obwód ma kwadrat - wynosi 88, obwód prostokąta to 50.

zad. 5

1) 765,

2) 6144,

3) 4,

4) 771.

 

klasy VI-VII

zad. 1 Należy dodać 1440 m3 wody

zad. 2 Bochenek świeżego chleba waży 400g.

zad. 3 Wysokość stosiku karteczek wynosi 3,3 cm.

zad. 4 Pierwszy odcinek samochód przejechał z prędkością 72 km/h, a drugi z prędkością 75 km/h.

zad. 5 Kąty wewnętrzne trójkąta mają miary 80°, 50°,50°.

WYNIKI LIGI ZADANIOWEJ Z MATEMATYKI- KWIECIEŃ

Klasy IV - V

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

X/

2017

XI/

2017

XII

/2017

I/

2018

II

/2018

III

/2018

IV

/2018

Razem

1

Franciszek Bartochowski

4A

15

17

17

17

18

17

19

120

2

Szymon Hanus

5B

15

17

17

17

17,5

16,5

18

118

2

Antoni Piętka

4D

15

17

17

17

18

15

19

118

3

Natalia Szuster

5D

15

17

17

15

17,5

16,5

19

117

3

Maciej Pijanowski

4A

14,5

17

16

17

18

15,5

19

117

4

Alicja Ossowska

4B

15

15

17

17

18

15

19

116

5

Bartosz Pawlicki

4F

15

15

13

17

18

16

16

110

6

Wiktor Żurek

4D

15

12

13

15,5

18

16

19

108,5

7

Aleksandra Konieczna

4A

15

11

13

17

17

16

18

107

8

Jan Materna

4D

13

13

15

17

17

15

15

105

9

Oliwia Urbaniak

4D

6

13

14

17

18

17

17

102

10

Wojciech Szymkowiak

4D

 

13

17

15

16

17

19

97

11

Kornelia Filakiewicz

4C

14

16

17

15

16

16

 

94

12

Franek Szepel

4F

 

16

11

17

18

16

15

93

13

Franciszek Śmiarowski

4B

14,5

14

17

16

17

13

 

91,5

14

Maja Wieczorek

4A

15

17

 

12,5

18

10

13

85,5

15

Oktawia Socha

5C

 

17

17

15

12

 

17

78

16

Oskar Kelma

4D

12

12

6

14

14

14,5

 

72,5

17

Maria Urbaniak

4A

15

17

15

17

 

 

 

64

18

Igor Januszewski

4D

 

17

13,75

15

18

 

 

63,75

19

Kamil Józefiak

4F

15

11

17

17

 

 

 

60

20

Marcin Kleiber

4C

 

 

11

12

 

14

17

54

21

Ilayda Yertutmazlar

4B

15

14

 

 

 

9

 

38

22

Małgorzata Gawęcka

4A

15

11

 

 

11

 

 

37

23

Ryszard Kaminski

4G

 

 

 

14

4

15

 

33

24

Zuzanna Majewska

5C

14

13

 

 

 

 

 

27

25

Grzegorz Pancer

5D

15

 

 

 

 

 

 

15

26

Stanisław Szczepankiewicz

4A

14,5

 

 

 

 

 

 

14,5

27

Wojtek Olejnik

5C

 

13

 

 

 

 

 

13

27

Adam Kacprzak

4C

 

 

13

 

 

 

 

13

28

Joanna Stanisławska

4B

 

12

 

 

 

 

 

12

29

Anna Schmidtke

4D

10

 

 

 

 

 

 

10

29

Aleksander Marcinowski

4B

10

 

 

 

 

 

 

10

30

Maria Gackowska

4G

9

 

 

 

 

 

 

9

31

Kacper Piotrowski

4D

7

 

 

 

 

 

 

7

32

Mateusz Malicki

4B

4

 

 

 

 

 

 

4

 

Klasy VI-VII

 

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

X/2017

XI/2017

XII/2017

I/2018

II/2018

III/2018

IV/2018

Razem

1

Klara Hofman

6A

16

18

18

16

18

18

16

120

2

Jakub Górski

6B

17

17

18

16

18

18

15,5

119,5

3

Anna Jagłowska

6A

16

18

18

16

13,5

16

13,5

111

4

Julia Moryksiewcz

6C

13

 

17

15

18

17,5

16

96,5

5

Grzegorz Myssak

6D

16

15

14

10

14

13,5

13,5

96

6

Agnieszka Borowska

6B

9

9

14

9

15

8

9

73

7

Aleksandra Nowak

6C

10

 

13

14

15

13

 

65

9

Marta Przybysz

7A

16

18

14

16

 

 

 

64

9

Jan Hajduk

6C

16

14

10,5

 

 

 

 

40,5

9

Paulina Waliszewska

6C

 

 

 

 

18

15

7,5

40,5

10

Jakub Chylak

6D

 

 

 

 

 

 

14,5

14,5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube