^W górę
  • 1 Rekolekcje wielkopostne
    Informujemy, że odbędą się 12, 13 i 14 marca.
  • 2 Kartka z kalendarza
    15, 16.03. 2018 - Dni Profilaktyki (warsztaty dla uczniów klas 5-7 oraz 2 i 3), i 15.03. 2018 warsztat dla rodziców.
  • 3 Fluoryzacja szczoteczkowa
    4/ 09.03.2018 r. .................................................................................... 5/ 06.04.2018 r. .................................................................................... 6/ 11.05.2018 r.
  • 4 Kartka z kalendarza
    14.03.2018- wywiady klas 1-3 .................................................................................... 15.03.2018 – wywiady klas 4-7
  • 5 Kartka z kalendarza
    21.03.2018 – Dzień Patrona, projekt edukacyjny
baner

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

ZADANIA LUTY - KLASY IV-V

Rozwiąż zadania.  Zapisz działania i podaj odpowiedzi.

Zad.1 (3p)

Michał ma w lewej kieszeni monety jednogroszowe, a w prawej dziesięciogroszowe. W lewej kieszeni ma tyle samo pieniędzy co w prawej, razem 3 złote. Ile monet ma Michał?

 

Zad. 2 (3p)

Ala, Ela, Jola, Ola, Tola i Ula mieszkają w bloku czteropiętrowym. Ala mieszka wyżej niż Ela, ale niżej niż Jola. Ola i Tola mieszkają niżej niż Ula. Ola mieszka wyżej niż Ala, a Tola wyżej niż Jola. Która z dziewczynek mieszka na pierwszym piętrze?

Znalezione obrazy dla zapytania blok czteropiętrowy

Zad. 3 (4p)

Dwóch sąsiadów wybrało się na zakupy. Jeden z nich kupił 2 kg pomarańczy i 1 kg cytryn i zapłacił 7 zł, a drugi kupił 2 kg cytryn i 1 kg pomarańczy i zapłacił 8 zł. Ile kosztował 1 kg pomarańczy, a ile 1 kg cytryn?

Znalezione obrazy dla zapytania pomarańcze i cytryny cena

Zad.4 (4p)

Pani Anna obejrzała już 4200 odcinków serialu „Moda na sukces”. Każdy odcinek serialu trwał około 20 minut. Ile łącznie dni i godzin pani Anna spędziła przed telewizorem, oglądając ten serial?

Znalezione obrazy dla zapytania oglądanie telewizji

Zad. 5(4p)

Dwudziestu sześciu krasnali ukryło się przed deszczem pod prawdziwkiem, muchomorem i kanią. W pewnej chwili deszcz się zmniejszył i wtedy trzech krasnali przeszło spod prawdziwka pod kanię, czterech spod kani pod muchomor, a pięciu spod muchomora pod kanię. Okazało się, że pod grzybami jadalnymi znajduje się siedemnastu krasnali. Ilu krasnali było na początku pod muchomorem?

Znalezione obrazy dla zapytania krasnoludki pod grzybkami

 

Rozwiązania zadań z grudnia - klasy IV-V

zad. 1- 13 płytek, zad.2 - Więcej taśmy zużyto na serwetki prostokątne o 40cm, zad.3-I kosz 76 jabłek, II kosz 80 jabłek, III kosz 54 jabłka, zad. 4 - cena mąki 2zł. 40 gr, cena cukru 2 zł 80gr, cena cukru różni się od ceny mąki o 40 gr., zad. 5 np (2+4+6-4):2=4

ZADANIA STYCZEŃ - KLASY IV-V

Rozwiąż zadania.  Zapisz działania i podaj odpowiedzi.

Zad.1 (3p)

Psotny Jaś wyrwał z kalendarza na rok 2016 kartki od 26 lutego do 12 marca włącznie. Ile ich było?

Znalezione obrazy dla zapytania kalendarz

Zad. 2 (3p)

W treningu wioślarskim brały udział dwie osady, A i  B. Zawodnicy osady A wystartowali 6 minut później, ale i tak do mety przybyli o 4 minuty wcześniej. Osada B wystartowała o godzinie 9.45, a linię mety przekroczyła o godzinie 10.43. Jak długo płynęła osada A?

Znalezione obrazy dla zapytania zawody wioślarzy rysunek    Znalezione obrazy dla zapytania zawody wioślarzy rysunek

 

Zad. 3 (4p)

Mamy 4 kawałki sznurka o długościach: 1m50 cm, 9 dm, 70 cm oraz 1m 3dm. Jak długi sznur możemy z nich związać, jeżeli na węzeł potrzebujemy po 5 cm z każdego z wiązanych kawałków?

Znalezione obrazy dla zapytania lina wiązana ze sznurków rysunek

Zad. 4 (4p)

Podłoga w pokoju ma kształt prostokąta  wymiarach 3 m x 450 cm. Wzdłuż ścian trzeba przybić listwę przypodłogową. Oblicz długość listwy, uwzględniając przerwę na drzwi (1m). Oblicz, ile będzie kosztować cała użyta listwa, jeżeli 1 m tej  listwy kosztuje 4 zł.

Znalezione obrazy dla zapytania listwa przypodłogowa rysunek

Zad. 5 (3p)

Kasia kupiła 2 jogurty, 3 batoniki i 1 soczek i zapłaciła 17 złotych, a Bartek za takie same 3 jogurty, 2 batoniki i 4 soczki zapłacił o 11 złotych więcej. Ile reszty z 50 złotych otrzyma Julka jeśli kupi takie same 3 jogurty, 3 batoniki i 3 soczki?

 Znalezione obrazy dla zapytania jogurty batoniki soczki

ZADANIA GRUDZIEŃ - KLASY IV-V

Rozwiąż zadania.  Zapisz działania i podaj odpowiedzi.

Zad. 1 (3 pkt)

Tomek ułożył kwadrat z 36 jednakowych kwadratowych płytek. Postanowił jednak go powiększyć, dokładając  nowe płytki. Ile co najmniej płytek musi dołożyć?

 

Zad. 2 (3pkt)

Znalezione obrazy dla zapytania prostokątne serwetki obszyte

Obszyto kolorową taśmą 8 serwetek prostokątnych o wymiarach 25 cm x 15 cm i 6 serwetek kwadratowych o boku 25 cm. Na które serwetki zużyto więcej taśmy i o ile centymetrów więcej?

Zad. 3 (4 pkt)

 Znalezione obrazy dla zapytania trzy kosze z jabłkami Znalezione obrazy dla zapytania trzy kosze z jabłkamiZnalezione obrazy dla zapytania trzy kosze z jabłkami 

 

W trzech koszach było razem 210 jabłek. Gdyby z pierwszego kosza przełożyć 6 jabłek do drugiego, a z drugiego 16 do trzeciego, to w każdym koszu byłoby tyle samo jabłek. Ile jabłek było w każdym koszu?

Zad. 4 (4 pkt)

Znalezione obrazy dla zapytania mąka , cukier w sklepie na półce

Za 6 kg mąki i 3 kg cukru Ania zapłaciła 22 zł. 80 gr., a Ola za 3 kg takiej samej mąki i 3 kg cukru zapłaciła 15 zł 60 gr. O ile złotych różni się cena 1 kg mąki i 1 kg cukru?

Zad. 5 (3 pkt)

Między cyfry 2 4 6 4 2 wstaw znaki, a może i nawiasy tak, aby otrzymać w wyniku 4.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube