^W górę
 • 1 Kartka z kalendarza
  19.12.2017 – wystawienie ocen proponowanych za I sem oraz zagrożeń
 • 2 Wywiady z rodzicami
  15.11.2017 – dla rodziców kl. 1-3 .................................................................................... 16.11. 2017 – dla rodziców klas 4-7 ....................................................................................
 • 3 Fluoryzacja szczoteczkowa
  1/ 08.12.2017 r. .................................................................................... 2/ 05.01.2018 r. .................................................................................... 3/ 09.02.2018 r. .................................................................................... 4/ 09.03.2018 r. .................................................................................... 5/ 06.04.2018 r. .................................................................................... 6/ 11.05.2018 r.
 • 4 Kartka z kalendarza
  23.12.2017 – 31.12.2017 – przerwa świąteczna
 • 5 Wywiady z rodzicami
  15.11.2017 – dla rodziców kl. 1-3 .................................................................................... 16.11. 2017 – dla rodziców klas 4-7 ....................................................................................
baner

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Kreatywnie i TIK-owo

CHWILA  RELAKSU   :)

http://weavesilk.com/ - zabawy z osią symetrii

http://bomomo.com/ - tworzenie abstrakcyjnych rysunków

http://www.incredibox.com/v4/ - prosta aplikacja do tworzenia muzyki

http://www.voki.com - tworzenie internetowych postaci

http://blabberize.com/make - stwórz dowolne mówiące zdjęcie

http://www.jibjab.com/st_patricks_day/cards - interaktywne kartki z życzeniami - można wstawić swoje zdjęcia

http://www.dancingsantacard.com/pl/ - kartka z Mikołajem na Boże Narodzenie


Blogi nauczycielskie

http://www.superbelfrzy.edu.pl/ -  Jest to otwarty blog społecznościowy poświęcony niezależnej publicystyce oświatowej. Publikowane na tych stronach teksty są prywatnymi opiniami ich autorów. Są to czynni zawodowo nauczyciele, trenerzy i edukatorzy stosujących technologie IT w codziennej praktyce nauczania na różnych etapach i poziomach (od przedszkola do tzw. III wieku zgodnie z zasadą LLL – kształcenia przez całe życie :) )

 

https://osswiata.pl/sterna/ - blog prowadzony przez Danutę Sternę. Matematyczka, pracowniczka naukowo-dydaktyczna Politechniki Warszawskiej (1974-1986), od 1990 roku nauczycielka matematyki w szkołach publicznych i niepublicznych, autorka publikacji dla nauczycieli i materiałów metodycznych, trenerka programu Szkoła Ucząca Się, kierowniczka Akademii SUS prowadzącej szkolenia dla nauczycieli, autorka książki „Ocenianie kształtujące w praktyce”

 

http://edukacyjnytik.jimdo.com/ strona powstała z myślą o nauczycielach, którzy zaczynają w swojej pracy wdrażać technologie informacyjno - komunikacyjne (TIK) lub już je stosują i stale szukają nowych pomysłów w tym zakresie, prowadzona przez Marie Czerwińską - nauczyciela matematyki

 http://kliktik.jimdo.com/ - blog prowadzony przez Aleksandrę Schoen-Kamińską

http://narzedziaetwinning.blogspot.com -  blog Teresy Prokowskiej z Bolesławca.  Zawiera spis różnorodnych narzędzi TIK do wykorzystania w szkołach.

 

http://infomatma.jimdo.com/ - strona prowadzona przez Wiesławę Malinowską. Zawiera różne narzędzia i aplikacje przydatne w nauczaniu matematyki, zajęć komputerowych i nie tylko.

 

http://narzedziaetwinning.blogspot.com/ -  zbiór narzędzi i aplikacji internetowych.

 

http://instrukcjaobslugijezykapolskiego.blogspot.com/ - Videoblog projektu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie

 

http://apanaski.blogspot.com/ - blog Joanny Apanasewicz nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego. Dla kreatywnych i nie tylko.

 

http://neuroteaching.blogspot.com/ - blog Anieli Tekiela  nauczyci, która jak sama pisze o sobie "...jestem nauczycielem, lektorem, tłumaczem języka angielskiego; zagorzałą pasjonatką metodyki nauczania języków obcych i języków obcych...."

 

http://www.lekcjepolskiego.com/  - blog Karoliny Jędrych, skierowany do nauczycieli j.polskiego w szkole podstawowej i w gimnazjum.

 

Skąd wziąć darmowe zdjęcia i grafiki do projektów?

Poniżej umieszczam linki do stron, z których można legalnie i za darmo pobierać obrazki i zdjęcia do projektów:

https://www.flickr.com/explore (wyszukiwanie po angielsku)

http://www.freedigitalphotos.net/  (wyszukiwanie po angielsku)

https://openclipart.org/  (wyszukiwanie po angielsku)

Pixabay  (wyszukiwanie po angielsku)

PickUpImage (wyszukiwanie po angielsku)

PDClipart (wyszukiwanie po angielsku)

Public Domain Vector (wyszukiwanie po angielsku, grafika wektorowa)

5000 Free Stock Photos (wyszukiwanie po angielsku)

Photos Public Domain (wyszukiwanie po angielsku)

Freepik (obrazki i zdjęcia na różnych licencjach)

Plilki muzyczne

https://www.jamendo.com/pl/start  (wyszukiwanie po angielsku)

 

Poznaj nowe narzędzia TIK

Adresy stron internetowych wspomagające pracę nauczyciela

http://samouczki.ceo.org.pl/ - samouczki wprowadzające w świat nowoczesnych technologii. Prezentacja programów ,które można wykorzystywać na wszystkich przedmiotach.

 

http://www.ceo.org.pl/pl/cyfrowaszkola/poradnik/poradnik-narzedziowy - przegląd aplikacji i narzędzi internetowych dostępnych w sieci za darmo.

 

http://www.pinterest.com/edulinkownia/ -  serwis, który pozwala korzystać z dostępnych linków oraz samemu gromadzić linki na tematycznych tablicach

 

http://learningapps.org/ - strona to tworzenia quizów, krzyżówek, rebusów, wykreślanek itp

 

https://edu.kde.org/?site_locale=pl - Pakiet programów edukacyjnych KDE Edu prezentujące darmowe oprogramowanie dla dzieci i dorosłych, studentów i nauczycieli.

 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube