• 1 Kartka z kalendarza
  06.12. 2018r. - III Szkolny Dzień Wolontariatu
 • 2 Kartka z kalendarza
  od 3 grudnia ruszają zapisy na zimowe półkolonie
 • 3 Kartka z kalendarza
  03.12.2019 – wystawienie ocen proponowanych za I sem oraz zagrożeń ...................................................................................... 20.12.2019r - wystawienie oceny za I sem
 • 4 Kartka z kalendarza
  21 grudnia szkolne jasełka i wigilie klasowe
 • 5 Kartka z kalendarza
  23.12.2019 – 31.12.2019– przerwa świąteczna
baner

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Kamishibai w 3c

Jeszcze przed feriami uczniów klasy 3c odwiedziła Pani Bogna z naszej biblioteki szkolnej i za sprawą Japońskiego Teatrzyku Kamishibai przeniosła nas na antypody.W butai, czyli magicznej drewnianej skrzyneczce tworzącej papierowy teatr, pojawiła się opowieść na podstawie starej legendy Aborygenów - rdzennych mieszkańców Australii pt.: „Bajka o gąsienicy, która zamieniła się w motyla”. Ilustracje wykonane techniką malarstwa kropkowego przeniosły dzieci w czas, kiedy Wielki Duch Barabaj z pomocą gąsienicy malował świat kolorowymi farbami. Wielkim marzeniem gąsienicy było posiadanie dużych skrzydeł, aby być jeszcze bardziej pomocną. Wszyscy siedzieli zasłuchani i życzyli gąsienicy spełnienia marzenia. Po przedstawieniu rozmawialiśmy o tym, czy warto być dobrym i pomagać innym, a także o tym, że nie wolno oceniać ludzi po wyglądzie ani wywyższać się nad innych.

Wielkim przeżyciem dla uczniów było stworzenie wspólnej pracy plastycznej. Każdy uczeń i pani wychowawczyni otrzymali małe kawałki tektury, które pokryli kropkami zgodnie z techniką malarską Aborygenów tworząc własne indywidualne dzieła. Pojawiły się m. in. jaszczurki, motyle, przepiękne wzory. Okazało się, że każdy otrzymał fragment puzzli, które po ułożeniu stworzyły przepiękne wspólne dzieło klasy.

Dziękujemy za piękne spotkanie!

 

 

 

Copyright © 2018. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube