• 1 Kartka z kalendarza
  06.12. 2018r. - III Szkolny Dzień Wolontariatu
 • 2 Kartka z kalendarza
  od 3 grudnia ruszają zapisy na zimowe półkolonie
 • 3 Kartka z kalendarza
  03.12.2019 – wystawienie ocen proponowanych za I sem oraz zagrożeń ...................................................................................... 20.12.2019r - wystawienie oceny za I sem
 • 4 Kartka z kalendarza
  21 grudnia szkolne jasełka i wigilie klasowe
 • 5 Kartka z kalendarza
  23.12.2019 – 31.12.2019– przerwa świąteczna
baner

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

„Film w edukacji klas 2-3”

W piątek, 4 listopada br. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu „Film w edukacji klas 2-3”. 

Projekt zapoczątkowała komedia familijna pt. „Matylda” opowiadająca historię niezwykłej dziewczynki, która już jako roczne niemowlę potrafiła napisać swoje imię, a jako pięcioletnie dziecko przeczytała już wszystkie książki dla dzieci i sięgnęła po literaturę dla dorosłych.
Niestety, rodzice nie wykazują zainteresowania Matyldą, a ich całe życie rodzinne skupia się na oglądaniu programów telewizyjnych.
Na szczęście dziewczynka nie podziela ich opinii, że wszystkiego można dowiedzieć się z telewizji i z przyjemnością każdą wolną chwilę spędza w bibliotece. Z czasem odkrywa w sobie niezwykłe zdolności telekinetyczne, a nadprzyrodzone moce przychodzą zwłaszcza w przypływie złości.
 
W trakcie warsztatów wieńczących wieczór filmowy przygotowaliśmy komiks będący nową wersją przygód rezolutnej Matyldy. A obejrzany film rozbudził w nas potrzebę dyskusji na temat znaczenia książek w życiu każdego z nas. Toteż, znaczącym elementem zajęć było stworzenie dwóch sylwetek Matyldy i zastanowienie się jakie wartości wynosi człowiek dzięki czytaniu książek i w jakim zakresie wzbogaca się jego życie oraz co człowiek traci jeśli jego życie krąży wokół oglądania telewizji. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że osoby nie czytające książek tracą zainteresowanie otaczającym ich światem, stają się samotne i nie mają z kim dzielić się swoimi przemyśleniami i przeżyciami. Po prostu ich życie staje się uboższe, a i formy spędzania czasu wolnego nie pobudzają do wysiłku, w związku z czym nie potrafią wyciągać wniosków i myśleć abstrakcyjne. Tymczasem, wspólnie doszliśmy do wniosku, że czytanie książek rozbudza wyobraźnię, poprawia pamięć i koncentrację, poszerza wiedzę, wzbogaca słownictwo i daje ogrom satysfakcji, ale przede wszystkim stanowi znakomity trening dla naszego mózgu.
Czytanie książek sprawia, że rośnie też nasze poczucie wartości, ponieważ dzięki nim zdobywamy wiedzę, a jeśli wiemy więcej, pewniej czujemy się w różnych sytuacjach i chętniej wypowiadamy się wszelkie tematy.

Do zobaczenia, w piątek – 25.11.2016, obejrzymy film „Niekończąca się opowieść”.

 

Joanna Kwiecińska

Sylwia Wojtkowiak

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Copyright © 2018. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube