• 1 Kartka z kalendarza
  19.06. 2019r - zakończenie zajęć szkolnych
 • 2 Kartka z kalendarza
  10.06.2019 – wystawienie ocen rocznych
 • 3 Kartka z kalendarza
  19.06. 2019r - zakończenie zajęć szkolnych
 • 4 Kartka z kalendarza
  10.06.2019 – wystawienie ocen rocznych
 • 5 Kartka z kalendarza
  19.06. 2019r - zakończenie zajęć szkolnych
baner

Absolutorium

Podczas, gdy uczniowie Cieszkowianki oczekują już zakończenia roku szkolnego, w środę 8 czerwca w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza odbyło się absolutorium Kolorowego Uniwersytetu. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy 2h wraz z wychowawczynią panią Sylwią Wojtkowiak, którzy podczas roku szkolnego 2015/2016 brali udział w comiesięcznych, interesujących wykładach prowadzonych na wszystkich wydziałach. Na Sali obecni byli również liczni zaproszeni goście oraz rodzice absolwentów.

Podczas uroczystości mali studenci otrzymali z rąk Prorektora ds. studenckich UAM prof. dr. hab. Zbigniewa Pilarczyka dyplomy oraz  pamiątki z logo Uniwersytetu. Dla Prorektora było to szczególne wydarzenie, ponieważ kończy właśnie 8-letnią kadencję (od 5 lat będąc jednocześnie pierwszym Rektorem Kolorowego Uniwersytetu). Spotkanie miało bardzo podniosły charakter, a uświetniła je oprawa muzyczna w wykonaniu Poznańskiego Chóru Kameralnego Fermata pod batutą dyrygenta  Dr Mateusza MJ Sibilskiego.

Z pewnością ogromnej radości z tak podniosłego wydarzenia towarzyszył również żal, że tak piękna przygoda z nauką zakończyła się już. Niewątpliwie wszyscy uczestnicy tego kolorowego przedsięwzięcia będą z sentymentem wspominać udział w nim.

Sylwia Bielawska

więcej zdjęć...

 

Copyright © 2019. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube