• 1 Kartka z kalendarza
  06.03.2019r - wywiady klasy 1-3 ----------------------------------------------------------------- 07.03.2019r - wywiady klasy 4-8
 • 2 Kartka z kalendarza
  21.03.2019 – Dzień Patrona, powitanie wiosny
 • 3 Kartka z kalendarza
  15.04 - 17.04.2019 - egzamin ósmoklasisty, dzień wolny z puli dyrektora szkoły, zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej
 • 4 Kartka z kalendarza
  18.04.2019 - 23.04.2019 – przerwa świąteczna
 • 5 Kartka z kalendarza
  24, 25, 26.04.2019 - rekolekcje wielkopostne
baner

EUROWEEK 2018.

Tegoroczny wyjazd na 5 dniowy „EuroWeek” odbywający się w dniach od 16.03 do 20.03- to już nasza IV edycja obozu językowego. I tym razem nie zabrakło wolontariuszy z całego świata. Było ich bardzo wielu – z takich państw, jak Urugwaj, Wietnam, Indie, Indonezja, Pakistan, Meksyk, Chiny. Włochy. Grupa 46 uczniów z klas 4-7 wraz z 4 opiekunami z naszej szkoły: p. Magdaleną Woźny, p. Magdaleną Tarent, p. Agnieszką Dąbek i p. Aliną Malinowską wzięła udział w warsztatach językowych w postaci dyskusji, prezentacji, gier, debat oraz zajęć taneczno-sportowych w malowniczo położonej miejscowości Różanka w Kotlinie Kłodzkiej. Uczniowie świetnie radzili sobie językowo i bardzo dobrze bawili się w „ Willi Wiktoria”. Świetnie podszkolili się w konwersacjach w języku angielskim. Zawarli wiele znajomości i przyjaźni, które z pewnością potrwają przez wiele lat. Dodatkową atrakcją była wycieczka autokarowa z przewodnikiem do Twierdzy Kłodzkiej- stanowiącej system obronny z okresu XVII i XVIII wieku. Zwiedzanie podziemnych korytarzy wzbudzało wiele emocji.

Opinie uczestników:

Na Euroweek do Kotliny Kłodzkiej przyjechali wolontariusze z całego świata np: Alok z Indii, Nico z Urugwaju, Emi z Indonezji, czy Hanna z Wietnamu. 

Odbywały się z nimi różne ciekawe zajęcia: prezentacje o różnych krajach np. o Meksyku. Pracowaliśmy w grupach np. nagrywaliśmy filmiki po angielsku, tańczyliśmy i bawiliśmy się.

Na Euroweeku można się wiele nauczyć i poznać innych ludzi. 

Anastazja Kubiak kl.6b        

 Na „Euroweeku” panowała miła atmosfera. Wolontariusze byli bardzo przyjaźni i zawsze  pozytywnie do nas nastawieni. Nauczyliśmy się od nich wiele, a oni też się czegoś od nas nauczyli. Bardzo mi się tam podobało i chciałabym pojechać tam w przyszłym roku.

 Weronika Graczyk


Podczas warsztatów mieszkaliśmy we wsi Różanka w ośrodku "Willa Wiktoria". Na miejscu czekali na nas wolontariusze z różnych krajów min. Urugwaju, Indii, Indonezji czy Chin. Mogliśmy poznać ich kulturę, porozmawiać oraz nauczyć się tańców narodowych. Nie było czasu na nudę. Pomimo krótkiego pobytu nawiązaliśmy wiele ciekawych znajomości.

To była wspaniała wycieczka, polecam wszystkim, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś nowego i miło spędzić czas. :)

Alicja Neumann 6b

Copyright © 2019. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube