• 1 Kartka z kalendarza
  06.03.2019r - wywiady klasy 1-3 ----------------------------------------------------------------- 07.03.2019r - wywiady klasy 4-8
 • 2 Kartka z kalendarza
  21.03.2019 – Dzień Patrona, powitanie wiosny
 • 3 Kartka z kalendarza
  15.04 - 17.04.2019 - egzamin ósmoklasisty, dzień wolny z puli dyrektora szkoły, zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej
 • 4 Kartka z kalendarza
  18.04.2019 - 23.04.2019 – przerwa świąteczna
 • 5 Kartka z kalendarza
  24, 25, 26.04.2019 - rekolekcje wielkopostne
baner

Wspólne świętowanie

9 listopada uczniowie wszystkich lubońskich szkół mieli okazję wspólnie uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości. Spotkanie odbyło się w LOSiR, gdzie młodzież miała możliwość wysłuchać pięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu swoich rówieśników oraz nauczycieli.

Cieszkowiankę reprezentował chór szkolny prowadzony przez Pana Radosława Jastaka, który przygotował na tę okoliczność następujące utwory : „Warszawskie dzieci" do słów Stanisława Ryszarda Dobrowolskiego z muzyką Andrzeja Panufnika oraz  „Polska flaga" do słów Arlety Niciewicz-Tarach z muzyką Moniki Gromeki Michała Jóźwiaka.  Podczas wykonywania pieśni  „Pierwsza kadrowa" ze słowami Tadeusza Ostrowskiego do melodii pieśni ludowej pt. „Siwa gąska, siwa, po Dunaju pływa” uczniom towarzyszyło grono nauczycieli naszej szkoły.

Najmłodsi uczniowie mieli również swoich przedstawicieli – klasa 3 b pod kierownictwem Pani Agnieszki Mikulskiej-Spalonej, zaprezentowała układ sceniczny do melodii „Zasiali górale”.

W trakcie koncertu panowała niesamowita atmosfera – mogliśmy cieszyć się, że żyjemy
w wolnej Polsce, a jednocześnie oddać hołd tym, którzy w walce o naszą kochaną ojczyznę stracili swoje życie.

Małgorzata Smoczyk

„W dniu 9 listopada wzięłam udział w wielkim koncercie z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Występ odbywał się w Szkole Podstawowej nr 5 w Luboniu. Przed koncertem mieliśmy kilka prób. Zaśpiewaliśmy trzy pieśni patriotyczne, za które  otrzymaliśmy wielkie brawa od słuchaczy. Atmosfera na koncercie była bardzo uroczysta. Zarówno występujący, jak i słuchacze byli odświętnie ubrani. Występowało wiele dzieci z różnych szkół, ale najbardziej podobały mi się występy: Julki Galin i Agaty Siekierskiej."

Joanna Olsztyńska, 5b

 

„9 listopada razem z chórem wystąpiłam na scenie LOSiRu na koncercie z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszystkie występy były świetne, ale nasz był i tak najlepszy. Dostaliśmy duże brawa i mam nadzieję, że wszystkim się podobało. Przy okazji również spędziliśmy ciekawy dzień i mieliśmy okazję spotkać się z uczniami z innych szkół."

Oliwia Szadel, 7d

Copyright © 2019. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube