Ułatwienia dostępu

Cieszkowianka

Brak grafik
Smaller Default Larger

Poproście rodziców o podpisanie zgody na udział w dyskotece i określenie czy macie pozwolenie na samodzielny powrót do domu, czy odbiorą Was osobiście. Zgody będą sprawdzane przy wejściu oraz wyjściu. Rodzice będą mogli odebrać Was z głównego holu szkoły.

Czekamy na Was !!!

Samorząd Szkolny

Druk zgody do pobrania

W środę, 20 listopada 2019 r., uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF.

W tym roku przypada  30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań: wykonali gazetki klasowe, plakaty tematyczne, ubrali się w kolorze UNICEF - „na niebiesko dla każdego dziecka”, oglądali prezentacje i filmy o prawach dziecka.

Gratulujemy Wam postawy i wspaniałego  zaangażowania. Pokazaliście, że prawa dziecka nie są Wam obojętne!

Kinga Zdunik

 

  
 

Święta zbliżają się wielkimi krokami. W związku z tym ogłaszamy konkurs na najciekawszą i oczywiście najpiękniejszą ozdobę świąteczną.
Może to być ozdoba na stół świąteczny albo na choinkę.Technika dowolna.
 
Działajcie i przynoście je do świetlicy szkolnej do
p.AGATY RUMIŃSKIEJ  i p.ANETY WOŁOSOWICZ do 5 grudnia.
 
Wyniki ogłosimy na stronie szkoły jeszcze przed świętami.
 
Zrobione przez Was ozdoby zostaną przekazane na stoiska w Dniu Wolontariatu..
 
Powodzenia!

 

Już drugi rok  nasza szkoła jest członkiem Klubu Szkół UNICEF - organizacji, która stoi na straży praw dziecka na świecie.

Symbolem  organizacji jest kolor niebieski.

Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom!

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka, tak jak w ubiegłym roku prosimy wszystkich do wyjątkowego, choć symbolicznego świętowania tego dnia razem z tą organizacją.

20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka.

Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. To  niezwykle ważne święto. 

Tego dnia  wszyscy uczniowie, a także nauczyciele proszeni są, aby ubrali się na niebiesko – przyłączą się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażują się w globalną akcję UNICEF.

Niech nasz ubiór będzie symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

 

THE SAME BUT DIFFERENT

Z radością informujemy, że wspólnie z zaprzyjaźnioną szkołą IES Cruz Santa w Los Realejos na Teneryfie, rozpoczynamy roczny projekt. Podczas współpracy uczniowie klas 7 i 8 będą prezentować za pomocą filmów nie tylko swoje zainteresowania, ale również naszą szkołę, miasto i kraj. Poruszony będzie także niezmiernie ważny temat, jakim jest ekologia. Chcemy, aby nasi uczniowie świadomie podchodzili do problemu globalnej zmiany klimatu i jednocześnie poznali tradycje, zwyczaje oraz życie codzienne w innej kulturze. Mamy nadzieję, że pomimo różnic kulturowych nasi podopieczni znajdą wspólny język
i nawiążą trwałe przyjaźnie.

 Postanowiliśmy rozpocząć nasz projekt od złożenia sobie życzeń i przesłania dekoracji bożonarodzeniowych, które zawisną na choinkach
w naszych  szkołach.  Każdy uczeń Cieszkowianki może wykonać własnoręcznie ozdobę choinkową i dostarczyć do pokoju nauczycielskiego do 29 listopada. Praca powinna być dokładnie opisana w celu wpisania pochwały.

 Zachęcamy do wspólnej zabawy !!!

Małgorzata Smoczyk

 

W ostatni poniedziałek drużyna Cieszkowianki brała udział w Konkursie Wiedzy o Luboniu zorganizowanym przez Komisję Sfery Społecznej Rady Miasta Luboń. Konkurs zorganizowano z okazji 65 urodzin miasta. Miło nam poinformować, że uczniowie: Katarzyna Juchacz, Natalia Kowalewska, Jedrzej Sroczyński i Stanisław Gauza zajęcli w dogrywce wspaniałe II miejsce!!!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Michał Szwacki

 

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Przyjaciele Cieszkowianki. Po raz kolejny zapraszamy Was do otwarcia swoich serc przed najbardziej potrzebującymi. Tym razem są to dzieciaczki chore onkologicznie - Onkoludki, którymi opiekuje się poznańska Drużyna Szpiku. Wielu z nich nawet podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pozostanie w szpitalu, by kontynuować najtrudniejszą, bo bardzo nierówną w siłach, w swoim życiu walkę.
Szpikowa Paczka ma nieco złagodzić trudy tej walki, dostarczyć odrobinę radości Onkoludkom oraz ich Rodzinom i choć na chwilę pozwolić zapomnieć o chorobie. 
W naszej szkole zbiórka darów do Szpikowej Paczki potrwa od 12 do 29 listopada. Zbieramy produkty spożywcze o długim terminie przydatności, kosmetyki, chemię domową, środki czystości, zabawki, książki, artykuły szkolne. Wszystkie dary muszą być nowe! Swoje podarunki zostawiamy w białych skrzynkach, które przez cały czas zbiórki będą czekały w głównym holu szkoły.
 
Swój udział w akcji zgłaszamy jej organizatorom: P. Anecie Wołosowicz (świetlica), P. Urszuli Dudziak - Kanieckiej, P. Magdalenie Woźny i P. Damianowi Stanisławskiemu. 
Stwórzcie z nami Szpikową Paczkę :) Zapraszamy!!!
 
Szkolna Drużyna Szpiku "Szpikofani".


Biblioteka Miejska zaprasza uczniów kl. I -VIII  do udziału

w jubileuszowej XXV edycji  konkursu recytatorskiego,  którego

motywem przewodnim  będą święta Bożego Narodzenia i zima.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wystąpią podczas koncertu świątecznego

Na całej połaci śnieg.

Należy wyszukać wiersz o zimie, o świętach, nauczyć się go na pamięć

i przyjść na eliminacje szkolne we wtorek 19 XI o godz. 9:45 do sali nr 02.

UWAGA! Regulamin ogranicza rozmiary recytowanego utworu.

  1. I-III wiersz do 500 znaków;
  2. IV-VI wiersz 500-800 znaków;
  3. VII-VIII wiersz 800-1000 znaków.
Kochani Uczniowie i Rodzice! 
Z całego serca dziękujemy za Waszą obecność w zorganizowanej przez nas Strefie Kibica. Było patriotycznie, głośno i wesoło.
Wsparcie dla  tych, którzy biegli było ogromne. Cieszymy się, że przybyliście tak tłumnie.
Miło nam było przede wszystkim,  że mogliśmy w ten sposób dopingować biegnących nauczycieli i rodziców.
Trzy najliczniej kibicujące klasy w nagrodę pojadą do kina- Brawo Wy!
Teraz wypada nam już czekać na okrągły  X.
Do zobaczenia za rok!
 
Organizatorzy Strefy Kibica
 

Część I.

  1. Pielęgniarka lub higienistka szkolna planuje i realizuje profilaktyczną opiekę zdrowotną nad świadczeniobiorcami na terenie szkoły lub w placówce, o której mowa w art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.).
  2. Świadczenia pielęgniarki lub higienistki szkolnej obejmują:

1) wykonywanie i interpretowanie testów przesiewowych,

2) kierowanie postępowaniem po przesiewowym oraz sprawowanie opieki nad uczniami z dodatnimi wynikami testów;

3) czynne poradnictwo dla uczniów z problemami zdrowotnymi;

4) sprawowanie opieki nad uczniami z chorobami przewlekłymi i niepełnosprawnością, w tym realizacja świadczeń pielęgniarskich oraz wyłącznie na podstawie zlecenia lekarskiego i w porozumieniu z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, na którego liście świadczeniobiorców znajduje się uczeń, zabiegów i procedur leczniczych koniecznych do wykonania u ucznia w trakcie pobytu w szkole;

5) udzielanie pomocy przedlekarskiej w przypadku nagłych zachorowań, urazów i zatruć.

- w przypadku zgłoszenia się ucznia do gabinetu pielęgniarskiego, pielęgniarka po zebraniu wywiadu pielęgniarskiego i wstępnej diagnozie wykonuje telefon do rodziców bądź opiekunów dziecka i wspólnie ustalają dalsze postępowanie. Leki p- bólowe i p- gorączkowe zawsze podawane są po uzgodnieniu z rodzicem. W gabinecie pielęgniarskim nie podaje się żadnych preparatów leczniczych (np. na ból gardła, wapno, węgiel, krople miętowe, żołądkowe itp.), z wyjątkiem leków indywidualnie przepisanych na zlecenie lekarza

-  jeśli dziecko jest chore (np. infekcja, choroby grypopochodne, zatrucia) rodzic zobowiązany jest do wcześniejszego odbioru dziecka ze szkoły. Do chwili przyjazdu rodzica bądź opiekuna dziecko przebywa w gabinecie pod opieką pielęgniarki. Rodzic własnoręcznym podpisem potwierdza odbiór dziecka i uzyskuje wskazówki dalszego postępowania.

- w przypadku urazów, wypadków lub stanów zagrażających życiu dziecka lub innych zdarzeń wymagających interwencji lekarskiej, wzywana jest karetka pogotowia, powiadomieni rodzice oraz dyrekcja szkoły

6) doradztwo dla dyrektora szkoły w sprawie warunków bezpieczeństwa uczniów, organizacji posiłków i warunków sanitarnych w szkole;

7) edukacja w zakresie zdrowia jamy ustnej;

8) prowadzenie u uczniów szkół podstawowych (klasy I-VI) znajdujących się na obszarach, gdzie poziom fluorków w wodzie pitnej nie przekracza wartości 1 mg/l, grupowej profilaktyki fluorkowej metodą nadzorowanego szczotkowania zębów preparatami fluorkowymi 6 razy w roku, w odstępach co 2 tygodnie po wcześniejszym wyrażeniu zgody przez rodziców

 3. Pielęgniarka lub higienistka szkolna udziela świadczeń, o których mowa w ust. 1, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 27 ust. 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r. Nr 164, poz. 1027, z późn. zm.). W szkole nie są wykonywane szczepienia ochronne. Są to kompetencje lekarza rodzinnego, u którego dziecko jest zdeklarowane. 

KLASY IV-V

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Liczba punktów X/2017

1

Maria Urbaniak

4A

15

1

Aleksandra Konieczna

4A

15

1

Maja Wieczorek

4A

15

1

Małgorzata Gawęcka

4A

15

1

Franciszek Bartochowski

4A

15

1

Wiktor Żurek

4D

15

1

Antoni Piętka

4D

15

1

Alicja Ossowska

4B

15

1

Ilayda Yertutmazlar

4B

15

1

Bartosz Pawlicki

4F

15

1

Szymon Hanus

5B

15

1

Natalia Szuster

5D

15

1

Kamil Józefiak

4F

15

2

Stanisław Szczepankiewicz

4A

14,5

2

Maciej Pijanowski

4A

14,5

2

Franciszek Śmiarowski

4B

14,5

3

Zuzanna Majewska

5C

14

3

Kornelia Filakiewicz

4C

14

4

Jan Materna

4D

13

5

Oskar Kelma

4D

12

6

Grzegorz Pancer

5D

10,5

7

Anna Schmidtke

4D

10

7

Aleksander Marcinowski

4B

10

8

Maria Gackowska

4G

9

9

Kacper Piotrowski

4D

7

10

Oliwia Urbaniak

4D

6

11

Mateusz Malicki

4B

4

 

Klasy VI-VII

 

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Liczba punktów X/2017

1

Jakub Górski

6B

17

2

Jan Hajduk

6C

16

2

Marta Przybysz

7A

16

2

Klara Hofman

6A

16

2

Anna Jagłowska

6A

16

3

Julia Moryksiewcz

6C

13

4

Aleksandra Nowak

6C

10

5

Grzegorz Myssak

6D

10

6

Agnieszka Borowska

6B

9

 

Miejsce

Imię i Nazwisko

Klasa

Liczba punktów

X/2017

1

Klara Hofman

6A

13

1

Jakub Górski

6B

13

1

Antoni Piętka

4D

13

2

Agnieszka Borowska

6B

12

3

Wojciech Estkowski

6D

10

4

Anna Jagłowska

6A

9

4

Grzegorz Pancer

5D

9

4

Wiktor Żurek

4D

9

5

Antonina Jarzyńska

5B

8

 

GRATULUJEMY!

Zapraszamy chętnych uczniów do włączenia się do rywalizacji. Do Ligi można przystąpić w dowolnym momencie i robić dowolnie długie przerwy.

WYNIKI LIGI ZADANIOWEJ Z MATEMATYKI

 

LP

IMIĘ I NAZWISKO

KLASA

Liczba punktów X/2016

1.

Kornelia Grzesiak

5B

25

2.

Klara Hofman

5B

24

3

Martyna Kajca

6B

24

4

Zofia Ciesielczak

6A

23

5

Wiktor Kocur

5E

20

6

Wojciech Kubala

5E

20

7

Anna Jagłowska

5A

20

8

Wiktoria Kaźmierczak

5A

19

9

Agnieszka Borowska

5C

14

10

Mateusz Adamski

5E

9

WYNIKI LIGI ZADANIOWEJ Z INFORMATYKI

 

LP

Imię i Nazwisko

Klasa

Liczba punktów

X/2016

1

Anna Jagłowska

Va

14

2

Klara Hofman

Vb

14

3

Zuzanna Ganczarek

VI c

13

4

Lena Janicka

IV d

12,5

5

Filip Kamiński

IV d

12,5

6

Natalia Szuster

IV d

12

7

Igor Wawrzyniak

VI a

12

8

Agnieszka Borowska

Vc

11

9

Bartłomiej Ostrowski

IVe

10

10

Jan Gawęcki

VI a

10

11

Laura Napierała

IV d

9,5

12

Mateusz Adamski

Ve

5

 

Bezpłatne szkolenie dla nauczycieli biorących udział w programie z poziomu Maluch odbyło się w siedzibie Microsoft 4-5.10.2019 r. Z naszej szkoły uczstniczyły pani Marta i pani Kinga.



Dla nauczycieli prowadzących grupy Beniamin i Master szkolenie odbyło się  18-19.10.2019 r. W tej grupie udział wzięły pani Barbara i pani Joanna.

Na obu zjazdach uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wykładu "AI w praktyce", oraz zapoznać się z materiałami szkoleniowymi. Ciekawostką dla wszystkich były aplikacje winternetowe wykorzystujące AI.

https://quickdraw.withgoogle.com/#
 
 
 W zależności od zadeklarowanej grupy nauczyciele uczestniczyli w warsztach pokazujacych Nauczanie AI z wykorzystaniem Scratch, App Inventor lub robota Photon.



 
Środki na organizację szkolenia pochodziły ze wsparcia Partnerów projektu oraz inwestycji własnych Synerise S.A.
Joanna Kordzińska

WYNIKI LIGI ZADANIOWEJ Z MATEMATYKI

Klasy IV - V

Miejsce

KOD UCZNIA

X/

2019

Razem

1

5a_19

16

16

1

5a_22

16

16

1

5b_07

16

16

1

5b_08

16

16

1

5b_20

16

16

1

5c_13

16

16

1

5c_22

16

16

1

5d_07

16

16

1

5d_10

16

16

1

5d_11

16

16

1

5d_16

16

16

1

5d_17

16

16

1

5e_09

16

16

1

5f_04

16

16

2

5f_22

15

15

3

5c_9

14

14

3

5e_13

14

14

4

5b_18

12,5

12,5

       

Klasy VI - VII

Miejsce

KOD UCZNIA

X/

2019

Razem

1

6D_14

16

16

1

6e_16

16

16

1

6f_13

16

16

1

7a_03

16

16

2

6f_15

15,5

15,5

2

6g_06

15,5

15,5

2

7a_17

15,5

15,5

3

6a_09

15

15

3

7a_11

15

15

4

6d_10

14,5

14,5

4

6d_24

14,5

14,5

5

6d_20

14

14

5

7a_24

14

14

6

6b_22

13

13

6

6f_20

13

13

7

6a_22

12,5

12,5

8

6d_19

11,5

11,5

       

 

zad. 1 odp.2, zad. 2 odp. 1000 m, zad.3 odp. b

zad.1 (2p)

Bóbr ma w torbie 14 skarpetek o różnych kolorach: 1 czerwoną, 2 żółte, 4 niebieskie, 4 zielone i 3 fioletowe. Chciałby szybko znaleźć parę skarpetek na przednie łapy w tym samym kolorze. Wyciąga więc z torby skarpetkę po skarpetce, aż znajdzie taką parę.

Jaka jest najmniejsza liczba skarpetek, które bóbr musi wyciągnąć z torby, by być pewnym, że wśród nich będzie para w tym samym kolorze?

zad. 2 (2p)

Nad wejściem do restauracji o nazwie RIVER wisi neon. Pojedyncze litery zmieniają swój kolor. Po kolorze niebieskim następuje czerwony, po czerwonym - żółty, a po żółtym - niebieski. Każdy z kolorów świeci przez pewien czas:

  • niebieski - przez 3 minuty
  • czerwony - przez 2 minuty
  • żółty - przez minutę.

Właściciel restauracji zapalił neon o godzinie 18.00 z następującymi kolorami liter:
Jaki był kolor liter w dwunastej minucie od zapalenia neonu:

Litera R -

Litera I -

Litera V-

Litera E-

Litera R-

zad. 3 (5p)

Poniższe liczby zostały ułożone wg pewnej reguły:

1,1,2,3,5,8,13,...

Tak ułożone liczby tworzą tzw. ciąg Fibonnacciego. Znajdź w internecie przepis, jak tworzone są kolejne liczby w tym ciągu lub odgadnij regułę.

Utwórz arkusz kalkulacyjny, w którym zostanie obliczonych trzydzieści pierwszych liczb tego ciągu liczbowego. Plik z arkuszem nazwie Fibonnacci i prześlij wraz z rozwiązaniami.

Zad. 4 (6p)

W programie Paint narysuj znaki drogowe:

Znalezione obrazy dla zapytania droga dla pieszych Znalezione obrazy dla zapytania zakaz ruchu dla pieszych

Zapisz plik pod nazwą znaki_drogowe i prześlij wraz z rozwiązaniami.

Rozwiąż zadania.  Zapisz działania i podaj odpowiedzi.

1. Oblicz pole figury przedstawionej poniżej (odpowiednie kąty są proste). (3p)

 

2. Z dwóch miast odległych o 105 km wyjechali jednocześnie na spotkanie dwaj rowerzyści, z których jeden jechał z prędkością 15 km/h, a drugi 20 km/h. Po ilu godzinach jazdy spotkali się?(2p)

3. Butla opróżniona w trzydziestu procentach zawiera o trzydzieści litrów więcej niż butla w trzydziestu procentach wypełniona. Ile litrów mieści butla jeśli jest pełna? (3p)

4. Na jednej szalce wagi znajdują się cztery jednakowe kule i ćwierć cegły. Na drugiej szalce znajduje się 3/4 cegły. Jaką masę ma jedna kula, jeśli waga jest w równowadze, a cała cegła waży 1 kg? (3p)

 

5.Jaką miarę ma kąt α, zaznaczony między przekątną kwadratu, a bokiem trójkąta równobocznego? Uzasadnij odpowiedź. (4p)

6.Pan Kowalski zatankował na stacji 45,5 litra benzyny bezołowiowej, której jeden litr kosztował 4,23 zł. Pan Kowalski zapłacił banknotem dwustuzłotowym. Ile otrzymał reszty? (3p)

 

7. Statek przywiózł do Szczecina 12000 beczek śledzi. Beczka ze śledziami waży przeciętnie 100 kg. Do ilu 15 – tonowych wagonów można załadować ten transport? (2p)

 

8. Dwie lalki kosztują tyle samo co pięć misiów. Dwie lalki i pięć misiów kosztują razem 80 złotych. Ile kosztuje lalka, a ile miś ?(2p)

9. Zapisz w postaci jednego wyrażenia i oblicz jego wartość: (3p) a) od sumy liczb 938 i 2089 odejmij różnicę liczb 4002 i 1986,b) sumę liczb 28 i 48 zwiększ 10 razy, c) różnicę liczb 215 i 56 zmniejsz 3 razy

 

10. Rolnik zebrał 120 ton zboża. Pierwszego dnia sprzedał 3/5 zbiorów, drugiego dnia - 1/5 reszty. Ile zboża mu pozostało? (3p)