• 1 Kartka z kalendarza
  19.06. 2019r - zakończenie zajęć szkolnych
 • 2 Kartka z kalendarza
  10.06.2019 – wystawienie ocen rocznych
 • 3 Kartka z kalendarza
  19.06. 2019r - zakończenie zajęć szkolnych
 • 4 Kartka z kalendarza
  10.06.2019 – wystawienie ocen rocznych
 • 5 Kartka z kalendarza
  19.06. 2019r - zakończenie zajęć szkolnych
baner

III Szkolny Dzień Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 2 działa bardzo prężnie. W tym roku wolontariusze obchodzili już po raz trzeci swoje święto. Oczywiście była to uroczystość wielkiego formatu. W jej przygotowania włączyli się nauczyciele, uczniowie i rodzice. Dzięki temu atrakcji jak zwykle nie brakowało.

Na scenie szczególnie uzdolnieni uczniowie mogli pokazać swoje liczne talenty podczas przeglądu MAM TALENT. Na szkolnych korytarzach można było zakupić pyszne ciasta przygotowane przez zaangażowanych rodziców. Nie brakowało też rękodzieła - zwłaszcza tego tematyce świątecznej. Ozdobę świąteczną można było też zrobić własnoręcznie podczas warsztatów. Nauczyciele skupieni wokół Drużyny Szpiku sprzedawali wykonane przez siebie ozdoby i zapraszali na warsztaty wikliny papierowej. Samorząd Uczniowski przygotował pierniki, które można było własnoręcznie udekorować. Dla osób dbających o linię ciekawą alternatywą słodyczy było zdrowe sushi warzywne.

Jednak  największą popularnością cieszył się pokój Świętego Mikołaja,w którym na chwilę można było przenieść się do magicznej krainy Świętego Mikołaja. Jego mieszkanie zwykle kojarzy nam się z filmami emitowanymi podczas Świąt, tutaj każdy mógł usiąść przy kominku Świętego. Pamiątką po takiej wizycie było wspólne zdjęcie.

Mamy nadzieję, że to wydarzenie na długo pozostanie w pamięci wszystkich jego uczestników. Mamy nadzieję, że nasi wolontariusze będą nadal działać i zarażać kolejne osoby swoją pasją.

Szkolne Koło Wolontariatu

 

Copyright © 2019. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube