• 1 Kartka z kalendarza
  10.10.2019. .................................................................... Pasowanie klas 1
 • 2 Kartka z kalendarza
  Drugie w bieżącym roku szkolnym zebranie Rady Rodziców odbędzie się 15 października (wtorek) o godzinie 19.00 w stołówce szkolnej. Na zebranie zapraszamy przedstawicieli wszystkich Rad Oddziałowych. ....................................................................... Przewodnicząca Rady Rodziców SP2 Aleksandra Siejak
 • 3 Kartka z kalendarza
  Ruszyła kolejna akcja pomocy humanitarnej "Opatrunek na ratunek!" Chcemy we współpracy z fundacją Redemptoris Missio wesprzeć misyjną działalność na rzecz potrzebujących. Jak co roku będziemy zbierali : bandaże opatrunki jałowe strzykawki plastry, rękawiczki jednorazowe gazy W prowizorycznych przychodniach w kameruńskich misjach brakuje ich bardzo, a są to przecież produkty pierwszej pomocy. Będziemy je zbierać do Bożego Narodzenia.
 • 4 Kartka z kalendarza
  11.11. 2019 - udział reprezentacji szkoły w Lubońskim Biegu Niepodległości i obchodach miejskich
 • 5 Kartka z kalendarza
  19.11.2019 - wywiady dla rodziców klas 4-8 godz. 17.00 (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) ................................................................. 26.11.2019 - wywiady dla rodziców kl. 1-3 godz. 17.00 ................................................................. 26.11.2019 – wystawienie zagrożeń/ powiadomienie rodziców/
baner

Korespondujemy z Iną z Kamerunu i finansujemy jej kształcenie

            Julia Jankowiak z klasy 5c, pełniąca funkcję redaktora naczelnego gazetki szkolnej: Odgłosy z Cieszkowianki, już drugi rok, w imieniu naszej szkoły, koresponduje z zaadoptowaną przez Cieszkowiankę koleżanką z Kamerunu, której kształcenie finansujemy, bo w jej ojczyźnie jest ono płatne. (My czerpiemy pieniądze na kształcenie ze sprzedaży do recyklingu puszek aluminiowych.)      Ina z Kamerunu, po skończeniu szkoły podstawowej, jest w obecnym roku szkolnym w pierwszej klasie czteroletniej szkoły technicznej i uczy się na dziale kobiecym wyszywania, kroju i szycia, gotowania, rachunkowościorazgospodarowaniadomem.

            Otrzymaliśmy z Kamerunu kolejny List od Iny, która naszą szkołę jednoznacznie już kojarzy z Julią. Zapraszamy do przeczytania tego, co napisała nam po francusku – oczywiście po przetłumaczeniu.

Alicja Walenciak - Galińska

Garoua –  Boulaï, 03.02.2015

 

 

Dzień dobry, droga koleżanko Julio Jankowiak

 

            Piszę ten list, aby złożyć najlepsze życzenia Tobie i rodzinom w Luboniu. Co u Was słychać? Jeśli chodzi o mnie, dzięki Bogu, wszystko dobrze. Bardzo dziękuję za wspieranie mnie w roku szkolnym 2014 – 2015. Niech Bóg Wam wynagrodzi.

            Dziękuję za przysłany list i zdjęcia z Lubonia.

            Mam 14 lat. Chodzę do liceum w Garoua – Boulaï, jestem w pierwszej klasie. Szkoła jest oddalona o 4 km od miasta. W szkole uczymy się wielu rzeczy: języka angielskiego, francuskiego, matematyki, informatyki, pracy z komputerem.

            W tym roku było trudno, miałam średnią 8,94/20, więc nie powiodło mi się w pierwszym półroczu. Lubię szkołę. W mojej szkole są 4 specjalności: elektryczna, murarska, E.S.F (przyp. tłum.: gospodarka społeczno – rodzinna), księgowa. Ja wybrałam E.S.F., gdzie uczą nas wyszywania, gotowania. Podoba mi się wyszywanie. W czasie przerw moje koleżanki lubią śpiewać i skakać przez skakankę. Ja raczej wolę wyszywać.

            Teraz mamy u nas w Garoua – Boulaï porę suchą, słońce, wiatr, czasem upał. W czasie wakacji pracuję w polu z babcią, sprzedaję banany, pomarańcze, awokado mojej babci, abyśmy mieli co jeść.

            Ściskam serdecznie, życząc dużo zdrowia.

Do następnego listu,

INA GALIX

Copyright © 2019. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube