• 1 Kartka z kalendarza
  1 września rozpoczęcie roku szkolnego
 • 2 Kartka z kalendarza
  2 września zajęcia projektowe
 • 3 Kartka z kalendarza
  2-3 września zebrania z rodzicami
 • 4 Kartka z kalendarza
  27.10.2020 - klasy 8 - spotkanie informacyjne w sprawie egzaminu ósmoklasisty, poinformowanie rodziców o możliwych dostosowaniach, stołówka - godz. 17.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  17.11.2020 - wywiady dla rodziców klas 1-3 godz. 17.00/MEET (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) 24.11.2020 - wywiady dla rodziców kl. 4-8 godz. 17.00/MEET
baner

Photon  uczył i bawił

Grupa Maluch zakończyła tegoroczne zajęcia w projekcie AI Schools & Academy - Program nauczania o sztucznej inteligencji dla dzieci i młodzieży”. 

Robot Photon w przyjazny i zabawny sposób uczył nas logicznego myślenia oraz  rozwiązywania problemów. Dzięki niemu z wielkim zaangażowaniem wkraczaliśmy w świat nauki podstaw robotyki i programowania. Sterując Photonem, uczyliśmy się programować ruchy robota, zmieniać barwę czułek oraz oczu Photona, a także wydawanych przez niego dźwięków. Robot naśladował głosy zwierząt, skręcał w tę stronę, którą wskazywała strzałka, a nawet poprawnie liczył. Podczas zajęć z Photonem uczyliśmy się nie tylko programowania, ale także współpracy w grupie, czekania cierpliwie na swoją kolej. Byliśmy też ekspertami w wielu dziedzinach, jedni chętniej pracowali z Photonem podczas liczenia czy też rozpoznawania kolorów, za to inni woleli sterować nim i budować dla niego tory przeszkód.

 

Podczas Drzwi Otwartych w naszej szkole zaprezentowaliśmy przyszłym uczniom Cieszkowianki, co potrafi Photon. Byli zachwyceni, a my cieszyliśmy się, że możemy ich czegoś nauczyć. Niektórzy z naszej grupy marzą o tym, aby w przyszłości stać się programistami. Wszyscy wiemy, jak ważne jest poznawanie nowych technologii i nowinek ze świata robotyki.

 

Mamy nadzieję, że w przyszłości wykorzystamy zdobytą podczas zajęć wiedzę. Kto wie, może w czwartej klasie też będziemy uczestnikami podobnych warsztatów, a może współprowadzącymi.:)

Marta Lewandowska

Kinga Zdunik

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube