• 1 Kartka z kalendarza
  1 września rozpoczęcie roku szkolnego
 • 2 Kartka z kalendarza
  2 września zajęcia projektowe
 • 3 Kartka z kalendarza
  2-3 września zebrania z rodzicami
 • 4 Kartka z kalendarza
  27.10.2020 - klasy 8 - spotkanie informacyjne w sprawie egzaminu ósmoklasisty, poinformowanie rodziców o możliwych dostosowaniach, stołówka - godz. 17.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  17.11.2020 - wywiady dla rodziców klas 1-3 godz. 17.00/MEET (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) 24.11.2020 - wywiady dla rodziców kl. 4-8 godz. 17.00/MEET
baner

Ostatnie zajecia starszych grup w programie „AI Schools & Academy - Program nauczania o sztucznej inteligencji dla dzieci i młodzieży”.

Mimo nowych szkolnych warunków zajęcia w ramach projektu ze sztuczną inteligencją kończą grupy Beniamin i Master. W obu grupach uczestniczyli uczniowie klas 5, 6 i 7. Były to wyjątkowe zajęcia w skali naszego kraju. W programie zaangażowanych jest 150 placówek edukacyjnych.

W ramach dodatkowych lekcji  nasi uczniowie  m.in. :

 

 • tworzyli z użyciem Scratch i ML kameleona, który zmieniał swój kolor na zielony, czerwony lub niebieski w zależności od tego, jakiego koloru przedmioty będą znajdowały się w jego tle;
 • tworzyli grę „Papier, kamień, nożyce”, w której uczniowie robili zdjęcie swojej dłoni w odpowiednim położeniu, a program rozpoznawał, co przedstawia ręka ucznia.
 • uczyli komputer gry w Pac Man na podstawie tego, jak gra uczeń.
 • stworzyli wirtualne zwierzątko, które musieli nakarmić, napoić i okazać mu miłość, 

 

 

Dzięki uczestnictwu w zajęciach uczniowie naszej szkoły  z wielkim zaangażowaniem wkraczali w świat nauki podstaw robotyki i programowania. Zrozumieli, że w dzisiejszych czasach sztuczna inteligencja stanowi jedną  z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki i jej przyswojenie może ułatwić im lepszy start w zawodową przyszłość.

“W tym programie podoba mi się to, że można trenować, a potem wgrać ten program np. na scratch.  Jest też w nim mnóstwo możliwości, które można wykorzystywać w życiu.” Antek (12 lat, grupa Beniamin)

Więcej informacji jak pracowali nasi uczniowie można przeczytać na 

http://mistrzowiezcieszkowianki.blogspot.com/

Joanna Kordzińska

Barbara Warot

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube