Ostatnie zajecia starszych grup w programie „AI Schools & Academy - Program nauczania o sztucznej inteligencji dla dzieci i młodzieży”.

Mimo nowych szkolnych warunków zajęcia w ramach projektu ze sztuczną inteligencją kończą grupy Beniamin i Master. W obu grupach uczestniczyli uczniowie klas 5, 6 i 7. Były to wyjątkowe zajęcia w skali naszego kraju. W programie zaangażowanych jest 150 placówek edukacyjnych.

W ramach dodatkowych lekcji  nasi uczniowie  m.in. :

 

  • tworzyli z użyciem Scratch i ML kameleona, który zmieniał swój kolor na zielony, czerwony lub niebieski w zależności od tego, jakiego koloru przedmioty będą znajdowały się w jego tle;
  • tworzyli grę „Papier, kamień, nożyce”, w której uczniowie robili zdjęcie swojej dłoni w odpowiednim położeniu, a program rozpoznawał, co przedstawia ręka ucznia.
  • uczyli komputer gry w Pac Man na podstawie tego, jak gra uczeń.
  • stworzyli wirtualne zwierzątko, które musieli nakarmić, napoić i okazać mu miłość, 

 

 

Dzięki uczestnictwu w zajęciach uczniowie naszej szkoły  z wielkim zaangażowaniem wkraczali w świat nauki podstaw robotyki i programowania. Zrozumieli, że w dzisiejszych czasach sztuczna inteligencja stanowi jedną  z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki i jej przyswojenie może ułatwić im lepszy start w zawodową przyszłość.

“W tym programie podoba mi się to, że można trenować, a potem wgrać ten program np. na scratch.  Jest też w nim mnóstwo możliwości, które można wykorzystywać w życiu.” Antek (12 lat, grupa Beniamin)

Więcej informacji jak pracowali nasi uczniowie można przeczytać na 

http://mistrzowiezcieszkowianki.blogspot.com/

Joanna Kordzińska

Barbara Warot