Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna w szkole odbywa się poprzez:

  • Konsultacje online oraz bezpośredni kontakt  z rodzicem /uczniem. 
  • Regularne zajęcia na podstawie opinii PPP oraz orzeczenia.
  • Współpracę z  Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczna, Wschodnia 26 b. tel.: + 48 61 858 19 79
  • Fundacja „Dajemy dzieciom siłę” https://fdds.pl/pomoc-dla-rodzica/ 

Więcej informacji   Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

  •                                                                                           

Smaller Default Larger

Coraz bliżej końca roku szkolnego, kończą się także nasze cotygodniowe zajęcia z programowania i robotyki organizowane w ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Z powodu wyjątkowej sytuacji większość zajęć odbywała się w formie zdalnej.

W ostatnim czasie udało nam się zorganizować kilka zajęć w formie stacjonarnej. Na zakończenie nasi uczniowie uczestniczyli w I Ogólnopolskich Zawodach Projektowych w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego Edycja 2020/2021 - grupa Raptory.

Podczas etapu lokalnego uczestnicy dostali do rozwiązania jedno zagadnienia projektowe, z wykorzystaniem zestawów robotycznych mBot. Zadaniem zespołu było przygotowanie toru, według dokładnych wytycznych podanych przez Organizatora, przygotowanie robota do realizacji zagadnienia, w tym konstrukcję robota (montaż czujników i mechanizmów) oraz jego oprogramowanie.

Przejazd przez tor lub wykonywane przez roboty zadania na torze musiały się odbywać bez ingerencji człowieka – robot nie mógł być w żaden sposób sterowany/kontrolowany przez uczestników. Jednym z koniecznych warunków zaliczenia zadania było nagranie filmu prezentującego wykonanie przez robota treści zagadnienia.

 

Rywalizacja odbywała  się w trybie ‘jazdy indywidualnej na czas’. Robot rozpoczynał przejazd trasy w wyznaczonym miejscu (przed linią startu zaznaczoną na torze) i kończył przejazd w momencie przejechania tej linii po wykonaniu dwóch okrążeń. Na torze obowiązkowo rozstawione były 2 przeszkody, które robot musiał ominąć bez ich dotykania.

Udział w zajęciach pozwolił naszym uczniom na rozwój zdolności programistycznych w oparciu o dostępne osiągnięcia techniczne w elektronice, mechatronice, automatyce i robotyce,  rozwój umiejętności pracy w zespole oraz co najważniejsze spędzenie miło czasu w swoim towarzystwie.

Joanna Kordzińska

Zachęcamy do obejrzenia świątecznych życzeń od uczniów uczestniczących w dodatkowych zajęciach w ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Uczniowie zbudowali  2 światy związane z naszą  Cieszkowianką.

opiekun zajęć Joanna Kordzińska

 

 

Obraz może zawierać: tekst „#CMlwspieramynauczycieli LIGA ALGORYTMICZNA START!!! Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa Rzeczpospolita Polska PROJEKOW YFROWA Unia Europejska EuropejskiFundusz Rozwoju Regionalnego”

CMI to dla uczniów i uczennic nie tylko zdobywanie wiedzy podczas kółek informatycznych, to również możliwość sprawdzenia tej wiedzy w praktyce, między innymi podczas LIGI algorytmiczej, która startuje już 7️⃣ grudnia.
 
- W konkursie mogą brać udział wyłącznie członkowie szkolnych kół informatycznych - CMI,
 
- LIGA jest praktycznym przygotowaniem do Zawodów Algorytmicznych CMI, Olimpiady Informatycznej oraz innych konkursów algorytmicznych i informatycznych,

- Zespoły uczniów będą ze sobą współzawodniczyć w 8 rundach na wybranym przez siebie poziomie zaawansowania i w wybranym języku kodowania (Scratch, C++, Python),

- Na wygrane zespoły czekają ciekawe nagrody,

Trzymamy kciuki za Wszystkich Uczestników!
 
 
B.Warot
 
 
 
 

 

W nowym roku szkolnym po raz kolejny nasi uczniowie klas starszych będą mogli uczestniczyć w zajęciach w ramach programu CMI. To cykl BEZPŁATNYCH zajęć z algorytmiki i programowania. Nauczą się profesjonalnego programowania i zapanują nad algorytmami. Będą mogli poznać informatykę od podszewki. 

Uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w zawodach algorytmicznych i projektowych organizowanych przez Politechnikę Łódzką.

W tym roku zajęcia z algorytmiki poprowadzi p. Barbara Warot, natomiast zajęcia z algorytmiki oraz zajęcia projektowe z zestawami robotycznymi opartych na robotach - MBot p. Joanna Kordzińska.

Więcej informacji o projekcie https://cmi.edu.pl/

Uczniów chętnych do zaangażowania się w działania projektowe prosimy o kontakt 

z p. Warot lub z p. Kordzińską