• 1 Kartka z kalendarza
  1 września rozpoczęcie roku szkolnego
 • 2 Kartka z kalendarza
  2 września zajęcia projektowe
 • 3 Kartka z kalendarza
  2-3 września zebrania z rodzicami
 • 4 Kartka z kalendarza
  27.10.2020 - klasy 8 - spotkanie informacyjne w sprawie egzaminu ósmoklasisty, poinformowanie rodziców o możliwych dostosowaniach, stołówka - godz. 17.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  17.11.2020 - wywiady dla rodziców klas 1-3 godz. 17.00/MEET (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) 24.11.2020 - wywiady dla rodziców kl. 4-8 godz. 17.00/MEET
baner

Projekt “Centrum Mistrzostwa Informatycznego” po raz drugi w Cieszkowiance.

W nowym roku szkolnym po raz kolejny nasi uczniowie klas starszych będą mogli uczestniczyć w zajęciach w ramach programu CMI. To cykl BEZPŁATNYCH zajęć z algorytmiki i programowania. Nauczą się profesjonalnego programowania i zapanują nad algorytmami. Będą mogli poznać informatykę od podszewki. 

Uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w zawodach algorytmicznych i projektowych organizowanych przez Politechnikę Łódzką.

W tym roku zajęcia z algorytmiki poprowadzi p. Barbara Warot, natomiast zajęcia z algorytmiki oraz zajęcia projektowe z zestawami robotycznymi opartych na robotach - MBot p. Joanna Kordzińska.

Więcej informacji o projekcie https://cmi.edu.pl/

Uczniów chętnych do zaangażowania się w działania projektowe prosimy o kontakt 

z p. Warot lub z p. Kordzińską

mBoty w Cieszkowiance

Podczas lutowego zjazdu stacjonarnego na Politechnice Łódzkiej, odebrałam zestaw robotyczny, który wzbogaci wyposażenie naszej pracowni informatycznej. Jest to zestaw edukacyjny STEAM CORE. Zawiera 3 roboty mBot-S Explorer Kit oraz szereg dodatkowych czujników i elementów konstrukcyjnych zwiększających możliwości robotów.  

Czytaj więcej: mBoty w Cieszkowiance

„Educathon – Programuj #naMarszalkowskiej” 2020

19 lutego uczestniczyliśmy w I Edycji Poznańskiego Turnieju Programistycznego organizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Poznaniu. Z naszej szkoły brały udział 2 drużyny 3 osobowe. Każdy zespół miał za zadanie w ciągu 3,5 godziny opracować algorytm rozwiązujący problem - ile maksymalnie krzeseł przy stole. można ustawić przy stole. Zmienne parametry dotyczyły stołu oraz krzesełek. Rozwiązanie problemu musiało być zapisane w programie (do wyboru): C++, Python lub PHP.

Nasi uczniowie zaprezentowali rozwiązanie w języku Python. Wszystkie drużyny  wykazały się dużymi umiejętnościami programistycznymi.

Nasza drużyna złożona z uczniów klasy 8 a zajęła 2 miejsce. Jej skład to: Anna Jagłowska, Aleksander Adamski oraz Jakub Górski.

Doskonale poradziła sobie także nasza drużyna złożona z uczniów klasy 7 a, zdobyte doświadczenie będzie procentować w przyszłorocznych potyczkach. W skład drużyny wchodzili: Borys Kurtiak, Piotr Olejniczak oraz Wojciech Olejnik.

Gratulacje dla naszych być może przyszłych programistów.

https://www.facebook.com/turniej.programistyczny/posts/1237837433079800

Joanna Kordzińska

Centrum Mistrzostwa Informatycznego nową kuźnią młodych talentów

Uczniowie naszej szkoły w tym roku szkolnym mają możliwość uczestnictwa w zajęciach dodatkowych w ramach pierwszej edycji Ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Parnerami projektu jest  5 najlepszych polskich uczelni technicznych. Liderem projektu CMI jest Politechnika Łódzka, która realizuje projekt wraz z AGH w Krakowie, Politechnikami: Gdańską, Warszawską i Wrocławską, Stowarzyszeniami I love math i Cyfrowy Dialog oraz Fundacją Rozwoju Edukacji Elektronicznej.

W projekcie CMI najważniejszymi beneficjentami są uczniowie, którzy maja możliwość rozwijania swoich talentów i zainteresowań informatycznych. Będą nie tylko brać udział w zajęciach pozalekcyjnych, ale również będą zapraszani do udziału w regionalnych oraz ogólnopolskich zawodach w programowaniu zespołowym. Celem jest aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzenie kreatywności i promowanie współpracy zespołowej w ramach informatycznych.

Więcej informacji o projekcie https://cmi.edu.pl/

Uczniów chętnych do zaangażowania się w działania projektowe proszę o kontakt z p. Kordzińską

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube