• 1 Kartka z kalendarza
  Dzień Otwarty w Cieszkowiance Przyszłorocznych Uczniów klas 1 i ich Rodziców zapraszamy do Cieszkowianki ................................................................... 2 marca 2010 w godz. 14.00 - 16.00
 • 2 Kartka z kalendarza
  13 marca zgłoszenia do Konkursu Wiosennego
 • 3 Kartka z kalendarza
  Zbieramy mydło dla najbiedniejszych w afrykańskich wioskach. .................................................................... Termin zakończenia zbiórki: 30 kwietnia 2020 .................................................................... STREFA DOBRYCH UCZYNKÓW
 • 4 Kartka z kalendarza
  06.03.2020 - malowanie motyli dla Hospicjum godz. 17.00 -19.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  20.03.2020 – Dzień Patrona, powitanie wiosny
baner

mBoty w Cieszkowiance

Podczas lutowego zjazdu stacjonarnego na Politechnice Łódzkiej, odebrałam zestaw robotyczny, który wzbogaci wyposażenie naszej pracowni informatycznej. Jest to zestaw edukacyjny STEAM CORE. Zawiera 3 roboty mBot-S Explorer Kit oraz szereg dodatkowych czujników i elementów konstrukcyjnych zwiększających możliwości robotów.  

W trakcie ferii chętni uczniowie uczestniczący w zajeciach kółka informatycznego organizowanego w ramach CMI spotkali się i złożyli nasze nowe roboty.


 

 


Okazało sie z czasem, że pewne elementy trzeba poprawić. Na nasze szczęście w grupie mamy specjalistę, który szybko sobie poradził z problemami :)


Roboty mBot-S Explorer Kit mogą być używane na różnych etapach edukacji. Programowane są w graficznym środowisku mBlock zgodnym ze Scratch, a także w tekstowym języku Arduino C. Możesz też tworzyć aplikacje na urządzenia mobilne w App Inventor. Roboty mBot Explorer Kit mogą być łatwo rozbudowywane o dodatkowe czujniki, moduły i elementy konstrukcyjne Makeblock. Solidna metalowa konstrukcja zapewnia bezproblemową eksploatację w najbardziej wymagających szkolnych warunkach.
W zestawie otrzymaliśmy:
Robot mBot-S Explorer Kit x 3

Makeblock Bluetooth Dongle x 3
Czujnik dźwięku x 1
Akcelerometr/żyroskop x 1
Kompas x 1
Czujnik temperatury i wilgotności x 1
Czujnik koloru x 1
Czujnik dotyku x 1
Zestaw serwo do mBota x 1
Akumulatory AA (4-pak) x 3
Ładowarka 4-kanałowa x 1

Joanna Kordzińska

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube