mBoty w Cieszkowiance

Podczas lutowego zjazdu stacjonarnego na Politechnice Łódzkiej, odebrałam zestaw robotyczny, który wzbogaci wyposażenie naszej pracowni informatycznej. Jest to zestaw edukacyjny STEAM CORE. Zawiera 3 roboty mBot-S Explorer Kit oraz szereg dodatkowych czujników i elementów konstrukcyjnych zwiększających możliwości robotów.  

W trakcie ferii chętni uczniowie uczestniczący w zajeciach kółka informatycznego organizowanego w ramach CMI spotkali się i złożyli nasze nowe roboty.


 

 


Okazało sie z czasem, że pewne elementy trzeba poprawić. Na nasze szczęście w grupie mamy specjalistę, który szybko sobie poradził z problemami :)


Roboty mBot-S Explorer Kit mogą być używane na różnych etapach edukacji. Programowane są w graficznym środowisku mBlock zgodnym ze Scratch, a także w tekstowym języku Arduino C. Możesz też tworzyć aplikacje na urządzenia mobilne w App Inventor. Roboty mBot Explorer Kit mogą być łatwo rozbudowywane o dodatkowe czujniki, moduły i elementy konstrukcyjne Makeblock. Solidna metalowa konstrukcja zapewnia bezproblemową eksploatację w najbardziej wymagających szkolnych warunkach.
W zestawie otrzymaliśmy:
Robot mBot-S Explorer Kit x 3

Makeblock Bluetooth Dongle x 3
Czujnik dźwięku x 1
Akcelerometr/żyroskop x 1
Kompas x 1
Czujnik temperatury i wilgotności x 1
Czujnik koloru x 1
Czujnik dotyku x 1
Zestaw serwo do mBota x 1
Akumulatory AA (4-pak) x 3
Ładowarka 4-kanałowa x 1

Joanna Kordzińska