• 1 Kartka z kalendarza
  23.12.2019 – 31.12.2019– przerwa świąteczna
 • 2 Kartka z kalendarza
  23.12.2019 – 31.12.2019– przerwa świąteczna
 • 3 Kartka z kalendarza
  23.12.2019 – 31.12.2019– przerwa świąteczna
 • 4 Kartka z kalendarza
  23.12.2019 – 31.12.2019– przerwa świąteczna
 • 5 Kartka z kalendarza
  23.12.2019 – 31.12.2019– przerwa świąteczna
baner

Jesteśmy cyfrowobezpieczni! - Rzetelna praca zawsze się opłaca.

W czasie, kiedy nasi koledzy rozpoczęli zajęcia w szkole, nasza ekipa: 25 uczniów i trzech opiekunów Cieszkowianki, z różnych klas, wyruszyliśmy na obóz, który był nagrodą w ogólnopolskim konkursie: „Jesteśmy cyfrowobezpieczni!” organizowanym przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”. Gdzie dzięki całorocznej pracy zdobyliśmy II miejsce.

W niedzielę drugiego września wyruszyliśmy na obóz do Tarnowa. Do hotelu Kantoria dotarliśmy wieczorem, dostaliśmy pokoje i poszliśmy na kolację.

Następnego dnia wybraliśmy się do Fabryki Przyszłości i układaliśmy klocki Scottie Go, robiliśmy to na czas. Po obiedzie udaliśmy się na warsztaty fotograficzne prowadzone przez pana Przemysława Srokę. Mieliśmy okazję zrobić zdjęcie profesjonalnym aparatem, doświetlić kolegów za pomocą blendy oraz zapozować do fotografii, było super.

 We wtorek zostaliśmy zaproszeni do radia RDN Małopolska. Zwiedziliśmy stację radiową i zobaczyliśmy jak wygląda praca radiowca. Niektórzy z nas udzielili nawet krótkiego wywiadu. Po wycieczce mieliśmy zajęcia z konstruowania robotów, którymi potem walczyliśmy. Było dużo emocji. Pod koniec zajęć panowie z firmy KreaTech przedstawili nam robota Neo, z którym mogliśmy porozmawiać. Robił różne śmieszne rzeczy np. tańczył kaczuszki. Po obiedzie w hotelu poszliśmy na basen, na którym świetnie się bawiliśmy. Wieczorem z Panią Kordzińską i Panią Olejniczak graliśmy  w karty.

W środę mieliśmy grę miejską, poznaliśmy miasto i jego zabytki. Pytań było aż 52, a gra zajęła nam około 6 godzin. Nie obyło się bez rywalizacji. Po grze, w ramach regeneracji, znowu poszliśmy na basen.

 Przed nami jeszcze 3 dni obozu. W czwartek czeka nas Quiz o bezpieczeństwie cyfrowym oraz zajęcia na ściance wspinaczkowej. W piątek wyjedziemy do Regionalnego Centrum Transferu Nowoczesnych technologii w Mielcu. Już się cieszymy. W ramach tej wycieczki zobaczymy symulatory lotnicze, pokazy latania modeli rakiet lotniczych zdobywających czołowe miejsca na Mistrzostwach Europy i Świat oraz dowiemy się jak działa drukarka 3D. Zwiedzimy także SSE EURO-PARK Mielec. Po zajęciach czeka nas ognisko.

W sobotę wrócimy do Lubonia, bogatsi w nową wiedzę, wypoczęci, zaprzyjaźnieni i pełni ochoty do nowych wyzwań.

Ania Jagłowska 7a

Zuzanna Majewska6c

Lena Łagoda 6c

Nasi uczniowie w radio RDN - Radio Dobrze Nastawione

 

 

Copyright © 2019. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube