• 1 Kartka z kalendarza
  Dzień Otwarty w Cieszkowiance Przyszłorocznych Uczniów klas 1 i ich Rodziców zapraszamy do Cieszkowianki ................................................................... 2 marca 2010 w godz. 14.00 - 16.00
 • 2 Kartka z kalendarza
  13 marca zgłoszenia do Konkursu Wiosennego
 • 3 Kartka z kalendarza
  Zbieramy mydło dla najbiedniejszych w afrykańskich wioskach. .................................................................... Termin zakończenia zbiórki: 30 kwietnia 2020 .................................................................... STREFA DOBRYCH UCZYNKÓW
 • 4 Kartka z kalendarza
  06.03.2020 - malowanie motyli dla Hospicjum godz. 17.00 -19.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  20.03.2020 – Dzień Patrona, powitanie wiosny
baner

„ WIZYTA NIEMIECKIEJ STUDENTKI BODIL JESSEN”


   W miniony piątek Bodil Jessen, studentka germanistyki i prawa z Niemiec z Uniwersytetu w Getyndze przeprowadziła w ramach projektu Deutsch Plus ciekawe zajęcia dla klasy 7 c. Wszystko za sprawą projektu Deutsch Plus, w którym aktywnie uczestniczy „ Cieszkowianka”. Projekt Deutsch Plus realizowany jest we współpracy z Instytutem Goethego w Warszawie. Patronat sprawuje Ambasada Niemiec w Warszawie. 

   Nasza szkoła uczestniczy w projekcie jako jedna z 200 szkół w całej Polsce. Projekt Deutsch Plus wspiera szkoły w działaniach na rzecz języka niemieckiego. W ramach projektu szkoła gościła studentkę z Niemiec. Bodil- opowiedziała uczniom w języku niemieckim w formie prezentacji o swoim życiu i o najbardziej aktualnym obrazie Niemiec. Przeprowadziła również ciekawy quiz dla uczniów. Również nasi uczniowie przygotowali i zaprezentowali pod okiem Aliny Malinowskiej i Magdaleny Woźny prezentacje o Polsce a następnie zadawali jej pytanie dotyczące polskiej rzeczywistości. Całość zakończyła gra w „ Milionerów” oraz  taniec i śpiew piosenki pt. „ Jede Zelle meines Körpers ist glücklich”. Na sam koniec- małe niespodzianki dla uczniów w formie notesów, przypinek i długopisów od Instytutu Goethego.

Przeprowadzone warsztaty były doskonałą okazją do kontaktu młodzieży z żywym językiem i wpłynęły na podniesienie motywacji uczniów do nauki języka niemieckiego.

Alina Malinowska

 

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube