• 1 Kartka z kalendarza
  10.10.2019. .................................................................... Pasowanie klas 1
 • 2 Kartka z kalendarza
  Drugie w bieżącym roku szkolnym zebranie Rady Rodziców odbędzie się 15 października (wtorek) o godzinie 19.00 w stołówce szkolnej. Na zebranie zapraszamy przedstawicieli wszystkich Rad Oddziałowych. ....................................................................... Przewodnicząca Rady Rodziców SP2 Aleksandra Siejak
 • 3 Kartka z kalendarza
  Ruszyła kolejna akcja pomocy humanitarnej "Opatrunek na ratunek!" Chcemy we współpracy z fundacją Redemptoris Missio wesprzeć misyjną działalność na rzecz potrzebujących. Jak co roku będziemy zbierali : bandaże opatrunki jałowe strzykawki plastry, rękawiczki jednorazowe gazy W prowizorycznych przychodniach w kameruńskich misjach brakuje ich bardzo, a są to przecież produkty pierwszej pomocy. Będziemy je zbierać do Bożego Narodzenia.
 • 4 Kartka z kalendarza
  11.11. 2019 - udział reprezentacji szkoły w Lubońskim Biegu Niepodległości i obchodach miejskich
 • 5 Kartka z kalendarza
  19.11.2019 - wywiady dla rodziców klas 4-8 godz. 17.00 (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) ................................................................. 26.11.2019 - wywiady dla rodziców kl. 1-3 godz. 17.00 ................................................................. 26.11.2019 – wystawienie zagrożeń/ powiadomienie rodziców/
baner

„ WIZYTA NIEMIECKIEJ STUDENTKI BODIL JESSEN”


   W miniony piątek Bodil Jessen, studentka germanistyki i prawa z Niemiec z Uniwersytetu w Getyndze przeprowadziła w ramach projektu Deutsch Plus ciekawe zajęcia dla klasy 7 c. Wszystko za sprawą projektu Deutsch Plus, w którym aktywnie uczestniczy „ Cieszkowianka”. Projekt Deutsch Plus realizowany jest we współpracy z Instytutem Goethego w Warszawie. Patronat sprawuje Ambasada Niemiec w Warszawie. 

   Nasza szkoła uczestniczy w projekcie jako jedna z 200 szkół w całej Polsce. Projekt Deutsch Plus wspiera szkoły w działaniach na rzecz języka niemieckiego. W ramach projektu szkoła gościła studentkę z Niemiec. Bodil- opowiedziała uczniom w języku niemieckim w formie prezentacji o swoim życiu i o najbardziej aktualnym obrazie Niemiec. Przeprowadziła również ciekawy quiz dla uczniów. Również nasi uczniowie przygotowali i zaprezentowali pod okiem Aliny Malinowskiej i Magdaleny Woźny prezentacje o Polsce a następnie zadawali jej pytanie dotyczące polskiej rzeczywistości. Całość zakończyła gra w „ Milionerów” oraz  taniec i śpiew piosenki pt. „ Jede Zelle meines Körpers ist glücklich”. Na sam koniec- małe niespodzianki dla uczniów w formie notesów, przypinek i długopisów od Instytutu Goethego.

Przeprowadzone warsztaty były doskonałą okazją do kontaktu młodzieży z żywym językiem i wpłynęły na podniesienie motywacji uczniów do nauki języka niemieckiego.

Alina Malinowska

 

Copyright © 2019. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube