„ WIZYTA NIEMIECKIEJ STUDENTKI BODIL JESSEN”


   W miniony piątek Bodil Jessen, studentka germanistyki i prawa z Niemiec z Uniwersytetu w Getyndze przeprowadziła w ramach projektu Deutsch Plus ciekawe zajęcia dla klasy 7 c. Wszystko za sprawą projektu Deutsch Plus, w którym aktywnie uczestniczy „ Cieszkowianka”. Projekt Deutsch Plus realizowany jest we współpracy z Instytutem Goethego w Warszawie. Patronat sprawuje Ambasada Niemiec w Warszawie. 

   Nasza szkoła uczestniczy w projekcie jako jedna z 200 szkół w całej Polsce. Projekt Deutsch Plus wspiera szkoły w działaniach na rzecz języka niemieckiego. W ramach projektu szkoła gościła studentkę z Niemiec. Bodil- opowiedziała uczniom w języku niemieckim w formie prezentacji o swoim życiu i o najbardziej aktualnym obrazie Niemiec. Przeprowadziła również ciekawy quiz dla uczniów. Również nasi uczniowie przygotowali i zaprezentowali pod okiem Aliny Malinowskiej i Magdaleny Woźny prezentacje o Polsce a następnie zadawali jej pytanie dotyczące polskiej rzeczywistości. Całość zakończyła gra w „ Milionerów” oraz  taniec i śpiew piosenki pt. „ Jede Zelle meines Körpers ist glücklich”. Na sam koniec- małe niespodzianki dla uczniów w formie notesów, przypinek i długopisów od Instytutu Goethego.

Przeprowadzone warsztaty były doskonałą okazją do kontaktu młodzieży z żywym językiem i wpłynęły na podniesienie motywacji uczniów do nauki języka niemieckiego.

Alina Malinowska