• 1 Kartka z kalendarza
  1 września rozpoczęcie roku szkolnego
 • 2 Kartka z kalendarza
  2 września zajęcia projektowe
 • 3 Kartka z kalendarza
  2-3 września zebrania z rodzicami
 • 4 Kartka z kalendarza
  27.10.2020 - klasy 8 - spotkanie informacyjne w sprawie egzaminu ósmoklasisty, poinformowanie rodziców o możliwych dostosowaniach, stołówka - godz. 17.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  17.11.2020 - wywiady dla rodziców klas 1-3 godz. 17.00/MEET (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) 24.11.2020 - wywiady dla rodziców kl. 4-8 godz. 17.00/MEET
baner

LEKCJE ONLINE Z NIEMIECKIMI NATIVE SPEAKERAMI

 W ramach projektu DEUTSCH PLUS, w którym uczestniczy nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym wspierającym szkoły w działaniach na rzecz języka niemieckiego we współpracy z Instytutem Goethego uczniowie mieli okazję brać udział w lekcjach online z niemieckimi studentami. W dniu 14.05 klasa 6F posłuchała prezentacji na temat Niemiec przygotowanej przez Marvina Fandrei, studiującego obecnie w Warszawie stosunki polityczne, a przedtem w Berlinie na uniwersytecie Freie Universität biologię i historię. Zobaczyliśmy na prezentacji mieszkanie Marvina, poznaliśmy jego zainteresowania, a także dowiedzieliśmy się wiele o niemieckim systemie szkolnictwa. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach zadając Marvinowi wiele pytań dotyczących tematów związanych z Polską. Wykazali się przy tym dużą kulturą osobistą oraz poprawnością językową, co zostało zauważone przez prowadzącego zajęcia. Zajęcia zakończyły się quizem w programie Kahoota nt. Niemiec. I tu również klasa 6F wykazała się dużą wiedzą. Spotkanie było pełne pozytywnej energii.

Podobnie było w dniu 18.05, kiedy to uczniowie klasy 6B i 7C spotkali się wirtualnie tym razem z niemiecką studentką o imieniu Fidan. Połączyliśmy się prosto z Berlinem, gdzie Fidan mieszka i studiuje na Uniwersytecie Humboldta. Fidan pokazała nam swoje miejsce zamieszkania, miasto Berlin, budynek uniwersytetu, i wiele zabytków w stolicy Niemiec. Zaprezentowała również środki lokomocji, jakimi mieszkańcy poruszają się po mieście, do których należą autobusy, tramwaje, metro, metro naziemne i prom po rzece Sprewie. Studentka mówiła bardzo wolno i wyraźnie, gdyż sama jest przyszłym nauczycielem języka niemieckiego i nauczania początkowego. Całość zakończyła się grą w Kahoota sprawdzająca w formie quizu wiedzę naszych uczniów. Wszystkim poszło bardzo dobrze, a wygrani uczniowie zostali nagrodzeni plusami. Następne lekcje odbędą się już w przyszłym tygodniu z innymi klasami.

Alina Malinowska   

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube