Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna w szkole odbywa się poprzez:

  • Konsultacje online oraz bezpośredni kontakt  z rodzicem /uczniem. 
  • Regularne zajęcia na podstawie opinii PPP oraz orzeczenia.
  • Współpracę z  Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczna, Wschodnia 26 b. tel.: + 48 61 858 19 79
  • Fundacja „Dajemy dzieciom siłę” https://fdds.pl/pomoc-dla-rodzica/ 

Więcej informacji   Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

  •                                                                                           

Smaller Default Larger

W ostatnim czasie uczniowie kilku klas mieli ponownie okazję porozmawiać po niemiecku z native speakerami w ramach programu Deutsch Plus z Goethe Institut. Klasa 7 G spotkała się niemiecką studentką z Lipska Judith Buchta. Uczniowie poznali życie studentki oraz kraj związkowy Saksonia. Aktywnie uczestniczyli w rozmowie na temat jej i swoich zainteresowań, jej życia w Niemczech. Na zakończenie było dużo emocji. Test wiedzy o Polsce (Kahoot) w języku niemieckim przygotowany przez naszego ucznia Szymona Kroczaka z klasy 7G okazał się nie lada wyzwaniem.

Uczniowie klasy 6F spotkali się online z niemieckim naukowcem Joachimem Heckerem z Niemieckiego Internetowego Uniwersytetu Dziecięcego, który na oczach dzieci przeprowadzał ze swojego laboratorium kilka eksperymentów ze świata fizyki, astronomii i chemii. Dzieci miały okazję połączyć naukę języka niemieckiego z naukowym zacięciem.

Pan Joachim pokazał nam tajemnice powiększania i pomniejszania osób w pomieszczeniu Amesa, dmuchanie balona z łyżką wody w mikrofalówce, widoczność przedmiotów i osób w podczerwieni. Podczas naukowego show znaleźliśmy również odpowiedź na pytania, jakie ultradźwięki są rejestrowane przez nietoperze, ilu ziarenek soli potrzebujemy, aby postawić jajko, i czy ogórek kiszony może przewodzić prąd. Joachim Hecker jest autorem książek i eksperymentalnych show, które odbywają się na całym świecie od Alaski po Tajlandię. Nasi uczniowie zadawali na koniec wiele pytań.

Ponadto uczniowie, w ramach realizowanego programu Deutsch Plus, biorą udział w konkursach organizowanych przez Instytut Goethego . Paula Skorlińska z klasy 7c bierze udział w konkursie muzycznym, gdzie prezentuje swoje zdolności wokalne śpiewając niemieckie kolędy.

Aktywności i korzyści nie omijają także nauczycieli. Nauczyciele języka niemieckiego mają okazję brać udział w różnych bezpłatnych formach doskonalenia, tj. warsztatach czy konferencjach.

Alina Malinowska