Cieszkowianka

Brak grafik

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna w szkole odbywa się poprzez:

  • Konsultacje online oraz bezpośredni kontakt  z rodzicem /uczniem. 
  • Regularne zajęcia na podstawie opinii PPP oraz orzeczenia.
  • Współpracę z  Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczna, Wschodnia 26 b. tel.: + 48 61 858 19 79
  • Fundacja „Dajemy dzieciom siłę” https://fdds.pl/pomoc-dla-rodzica/ 

Więcej informacji   Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

  •                                                                                           

Smaller Default Larger

 

W środę 21.04 lekcję języka niemieckiego w klasie 7G poprowadził Johannes, student z Monachium. Uczniowie rozmawiali z Johannesem nt. spędzania czasu wolnego „Freizeit” i przedstawili mu listę rankingową najchętniej wykonywanych czynności w naszej klasie, którą sporządziliśmy po wykonaniu uprzedniej ankiety na tablicy jamboard. Johannes pokazał nam miasto Monachium i miejsca, w których można spędzać tam czas wolny, gdzie można uprawiać sport, spotykać przyjaciół.

 Dowiedzieliśmy się też, gdzie położona jest stolica Bawarii oraz jaki klub sportowy zrzesza najwięcej członków. Okazało się, że wg ankiet Niemcy najczęściej spędzają wolny czas przed telewizorem. W weekendy Bawarczycy spacerują jednak po górach i kochają też, podobnie jak Polacy piłkę nożną (Fußball).

Spotkanie było okazją do wykorzystania w praktyce zdobywanych podczas lekcji umiejętności językowych, których celem jest skuteczne porozumiewanie w języku niemieckim.

 Lekcja odbyła się w ramach udziału w projekcie Goethe Institut „Deutsch Plus”. Dziękujemy Goethe Institut i czekamy na następne spotkania z ciekawymi ludźmi prosto z Niemiec w języku niemieckim.

 

Filmik z lekcji

Alina Malinowska