Cieszkowianka

Brak grafik

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna w szkole odbywa się poprzez:

  • Konsultacje online oraz bezpośredni kontakt  z rodzicem /uczniem. 
  • Regularne zajęcia na podstawie opinii PPP oraz orzeczenia.
  • Współpracę z  Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczna, Wschodnia 26 b. tel.: + 48 61 858 19 79
  • Fundacja „Dajemy dzieciom siłę” https://fdds.pl/pomoc-dla-rodzica/ 

Więcej informacji   Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

  •                                                                                           

Smaller Default Larger

 

 „MOJE HOBBY, MOJE MIASTO I MOJA SZKOŁA" – projekt edukacyjny w języku niemieckim we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 39 w Gdyni. 

Język niemiecki to język umożliwiający nie tylko międzynarodowe kontakty, ale także owocną krajową współpracę. Za dowód niech posłuży ostatni projekt, którego uczestnikiem była nasza szkoła. W ramach akcji „Deutsch Plus” z Instytutu Goethego byliśmy częścią projektu Projekte gemeinsam entwickeln pt. „Meine Hobbys, meine Stadt und meine Schule” we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 39 im. kpt  ż. w. Kazimierza Jurkiewicza w Gdyni.

Projekt umożliwił nam nie tylko spontaniczny i żywy kontakt z językiem niemieckim, ale również zawarcie znajomości z uczniami jednej z klas siódmych wspomnianej placówki oraz ich wychowawczynią p. Joanna Kraszewską. Uczniowie w języku niemieckim opowiadali o swoim hobby, swoim mieście i przede wszystkim o swojej szkole. 

Nasza szkoła, dzięki kreatywnym, pełnym różnorodnych pasji uczniom z klasy 7g została zaprezentowana w nader korzystnym świetle. To samo tyczy się zresztą współpracującej z nami szkoły podstawowej, która może się pochwalić nie tylko przyjaźnie nastawioną kadrą i młodzieżą, ale również interesującymi udogodnieniami oferowanymi dla uczniów (m.in. basenem na terenie szkoły).

Wszyscy liczymy, że projekt był tylko początkiem owocnej i rozwijającej dla wszystkich uczestników współpracy. W załączeniu przedstawiamy jeden z owoców projektu, a więc film promujący naszą szkołę wykonany w całości samodzielne przez uczniów klasy projektowej. Podany link zaprowadzi Was natomiast na galę finałową akcji „Deutsch Plus”, zorganizowanej przez Instytut Goethego.  

Filmik SP2Lubon - klasa 7g https://drive.google.com/file/d/1a3B4qh88V4ePTkF8nIctJtz4y9yWnAxa/view?usp=sharing

Prezentacja SP39 Gdynia: https://drive.google.com/file/d/1mOAJnRmhgvNcdfTCQFRSfsi-gu1BLTO8/view?usp=sharing

Link do gali finałowej: https://www.youtube.com/watch?v=p-pPMGUBO58

 

Klasa 7G wraz z wychowawczynią Aliną Malinowską