• 1 Kartka z kalendarza
  Dzień Otwarty w Cieszkowiance Przyszłorocznych Uczniów klas 1 i ich Rodziców zapraszamy do Cieszkowianki ................................................................... 2 marca 2010 w godz. 14.00 - 16.00
 • 2 Kartka z kalendarza
  13 marca zgłoszenia do Konkursu Wiosennego
 • 3 Kartka z kalendarza
  Zbieramy mydło dla najbiedniejszych w afrykańskich wioskach. .................................................................... Termin zakończenia zbiórki: 30 kwietnia 2020 .................................................................... STREFA DOBRYCH UCZYNKÓW
 • 4 Kartka z kalendarza
  06.03.2020 - malowanie motyli dla Hospicjum godz. 17.00 -19.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  20.03.2020 – Dzień Patrona, powitanie wiosny
baner

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Szanowni Państwo,

w tym roku szkolnym, nasza szkoła uczestniczy w drugiej części projektu ESA (Edukacyjna Sieć Antysmogowa), czyli programie informacyjnym na rzecz czystego powietrza, który jest realizowany przez Państwowy Instytut badawczy NASK we współpracy z Polskim Alertem Smogowym.

Celem projektu jest edukacja społeczności szkolnej, czyli dzieci i młodzieży, nauczycieli, rodziców oraz mieszkańców lokalnej społeczności w zakresie ochrony czystości powietrza oraz przyczyn powstawania smogu, a także jego wpływu na zdrowie.

Szkoła, jako instytucja kształcąca młodzież i dzieci,  jest miejscem, w którym tę wiedzę powinno się upowszechniać i pomagać w rozumieniu wyzwań i problemów, mających wpływ na życie całej lokalnej społeczności.

W związku z udziałem w projekcie, Państwa dzieci, a także Państwo, ponownie będziecie mogli wspólne zaangażować się i brać aktywny udział w przedsięwzięciu, co z pewnością przyniesie nam wszystkim wymierne korzyści.

W pierwszym etapie, który już się rozpoczął, odbywać się będą prelekcje dla uczniów, dotyczące zagadnień związanych z zanieczyszczeniami powietrza i SMOGiem jako zjawiskiem.

Wszystkie informacje dotyczące projektu będą prezentowane na stronie internetowej szkoły www.sp2lubon.eu

Sprawdzaj stan powietrza na portalu www.esa.nask.pl

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube