Ułatwienia dostępu

Cieszkowianka

Brak grafik
Smaller Default Larger

Szanowni Państwo,

w tym roku szkolnym, nasza szkoła uczestniczy w drugiej części projektu ESA (Edukacyjna Sieć Antysmogowa), czyli programie informacyjnym na rzecz czystego powietrza, który jest realizowany przez Państwowy Instytut badawczy NASK we współpracy z Polskim Alertem Smogowym.

Celem projektu jest edukacja społeczności szkolnej, czyli dzieci i młodzieży, nauczycieli, rodziców oraz mieszkańców lokalnej społeczności w zakresie ochrony czystości powietrza oraz przyczyn powstawania smogu, a także jego wpływu na zdrowie.

Szkoła, jako instytucja kształcąca młodzież i dzieci,  jest miejscem, w którym tę wiedzę powinno się upowszechniać i pomagać w rozumieniu wyzwań i problemów, mających wpływ na życie całej lokalnej społeczności.

W związku z udziałem w projekcie, Państwa dzieci, a także Państwo, ponownie będziecie mogli wspólne zaangażować się i brać aktywny udział w przedsięwzięciu, co z pewnością przyniesie nam wszystkim wymierne korzyści.

W pierwszym etapie, który już się rozpoczął, odbywać się będą prelekcje dla uczniów, dotyczące zagadnień związanych z zanieczyszczeniami powietrza i SMOGiem jako zjawiskiem.

Wszystkie informacje dotyczące projektu będą prezentowane na stronie internetowej szkoły www.sp2lubon.eu

Sprawdzaj stan powietrza na portalu www.esa.nask.pl