Cieszkowianka

Brak grafik
Smaller Default Larger

Z okazji zbliżającego się Tygodnia Bibliotek weź udział w konkursach związanych z czytelnictwem:

 1. Konkurs dla całej społeczności szkolnej:
  zapraszam do udziału wszystkich pracowników szkoły, uczniów i rodziców!

Dziewczyny i chłopaki na okładkę!

Sleeveface  lub w pełni samodzielne propozycje  dla ludzi z wyobraźnią, którzy lubią robić zdjęcia.

            Jak to zrobić:

 • Znajdź książkę (najlepiej w naszej szkolnej bibliotece), której okładka cię zaciekawi
  lub chętnie byś ją zmieniła / zmienił.
 • Wkomponuj się w okładkę (twarz, cała sylwetka, ewentualnie rekwizyty)
  albo stwórz własny projekt (zwróć uwagę na ubranie, kolorystykę, podaj autora i tytuł książki).
 • Poproś kogoś, aby zrobił Ci zdjęcie.
 • Prześlij zdjęcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 16 maja 2022 r.

Praca oczywiście może być zespołowa :) Dobrej zabawy!

 1. Konkurs dla klas 1-3:

Uwaga, wielbiciele Biura Detektywistycznego Lassego i Mai!

            Autor przygód sprytnych detektywów stworzył też Nelly Rapp, upiorną agentkę, która razem ze swoim psem Londynem rozwiązuje zagadki ze świata duchów i rozmaitych potworów. Chcecie poznać historie z dreszczykiem, przy okazji dobrze się bawiąc? Zapraszam do biblioteki po książki i zadania do wykonania.

 1. Krótkie konkursy na długie przerwy:

Uwaga, Uczniowie!
Od 9 do 13 maja podczas przerw obiadowych w bibliotece można będzie wziąć udział w krótkich konkursach na temat różnych książek. Zapraszam :)

Urszula Ferdynus-Remlein

 

Jak już pisaliśmy, uczestnictwo w "największym, wojewódzkim, interdyscyplinarnym projekcie czytelniczym, skierowanym do uczniów wielkopolskich szkół: SłowoDziej '21"! wiąże się ze zorganizowaniem w szkole konkursów i akcji, dzięki którym - jak piszą na stronie Organizatorzy - osiągnie się aktywizację kreatywną i spójnię tematyczną: literacko-plastyczną. Projekt popularyzuje mitologię słowiańską, ale także przybliża uczniom postaci z kręgu kultury, umożliwiając jej poznawanie i współtworzenie. Tematem przewodnim tegorocznych zmagań był Las i wszystko, co się z nim wiąże. Inspiracją do wielu prac była także twórczość Stanisława Lema.

Cieszkowiankę uczniowie i nauczyciele reprezentowali w czterech konkursach i jednej akcji czytelniczej. Szczególne zainteresowanie i frekwencję wzbudził wojewódzki konkurs plastyczny FarBoBajanie, który w tym roku odbywał się w dwóch kategoriach: Baśń i Drzewo. Uczniowie klas 4-8 pod kierownictwem p. Anny Słonki-Moskwy, szkolnego koordynatora tego konkursu,  wykonali niebanalne prace. Spośród nich aż cztery wzbudziły uznanie jury, które przyznało II nagrodę w kategorii Drzewo Mikołajowi Międzybrodzkiemu z kl. 4d. Wyróżnienia otrzymały Maja Kuhnert z kl. 5a, Kinga Łyga z kl. 5d i Małgorzata Maciejewska z kl. 4b. Wziąwszy pod uwagę ilość prac przesłanych na konkurs ogółem oraz fakt, że tworzyli je uczniowie zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, tak liczne miejsca na podium świadczą o talencie i pomysłowości naszych uczniów. Gratulujemy Laureatom i p. Annie Słonce-Moskwie. Jesteśmy z Was naprawdę dumni.

Projekt przewiduje zmagania całej społeczności szkolnej: w konkursie dla nauczycieli O Brzegini Skarb oraz literackim dla dorosłych O Aitwarowe Pióro jury przyznało II nagrodę p. Urszuli Ferdynus-Remlein.

Czekamy jeszcze na informacje na temat Zaczytanej przerwy, a w piątek odbędzie się hackaton literacki O Puchar Chmurników. Trzymajcie kciuki!

 Edit: Puchar Chmurników jest nasz!

 

 

 

 

Akcja Zaczytana przerwa to część projektu SłowoDziej, o którym już pisaliśmy.

W tym roku uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie fotograficznym.

Zobaczcie, jakie interesujące zdjęcia do nas trafiły.

Dziękujemy

   UWAGA!
    Akcja!

 8 listopada (poniedziałek) na przerwach obiadowych organizujemy akcję czytelniczą "Zaczytana przerwa", połączoną z konkursem na najciekawsze zdjęcie (na tych przerwach w szkole będzie można używać aparatu w telefonie). Akcja jest związana z projektem SłowoDziej.

 Aby wziąć udział w konkursie, trzeba zrobić zdjęcie i przesłać je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

  Zdjęcie może przedstawiać jedną osobę, grupę czytających lub słuchających czytania osób, a nawet całą klasę. Akcja odbywa się na terenie szkoły lub boisku (jeśli będzie ładna pogoda).

  Liczy się pomysłowość, oryginalność ujęcia i dobra jakość fotografii.

Zapraszamy do udziału.

Urszula Ferdynus-Remlein i Izabela Cieślak

W październiku, Miesiącu Bibliotek Szkolnych, i listopadzie, podobnie jak rok temu, uczestniczyliśmy w projekcie SłowoDziej: największym, wojewódzkim, interdyscyplinarnym projekcie czytelniczym, skierowanym do uczniów wielkopolskich szkół. Obejmuje on kilka konkursów. Cieszkowiankę reprezentowaliśmy w Wojewódzkim Konkursie Literackim BaśnioBranie, Wojewódzkim Konkursie Plastycznym FarboBajanie, grupowej akcji czytelniczej Zaczytana przerwa,  konkursie dla opiekunów O Brzegini skarb oraz w konkursie dla dorosłych O Aitwarowe pióro. Liczne prace konkursowe powędrowały do organizatorów: Fundacji AITWAR. W tym roku tematyka projektów wiąże się z lasem i twórczością Stanisława Lema. Liczne prace plastyczne z uczniami przygotowała p. A. Słonka-Moskwa, a szkolnym koordynatorem projektu jest p. U. Ferdynus-Remlein. Zaczytaną przerwę wzbogaciła akcja fotograficzna: uczniowie łapali na czytaniu swoich kolegów podczas przerw. Dziękujemy za pełne uroku zdjęcia.

Czekamy z niecierpliwością na wyniki, ale już dziś gratulujemy wszystkim artystom, których zainspirowała słowiańska mitologia oraz ich nauczycielom.

Urszula Ferdynus-Remlein

 

 

Termin

Godzina

Klasa

23.06.2021

8.00 

8a

 

9.00

8b

 

10.00

8c

 

11.00

8d

 

12.00

8e

22.06.2021

8.00 

7a

 

9.00

7b

 

10.00

7c

 

11.00

7d

 

12.00

7e

 

13.00

7f

 

14.00

7g

21.06.2021

8.00

6a

 

8.45

6b

 

9.30

6c

 

10.15

6d

 

11.00

6e

 

11.45

6f

 

12.30

5a

 

13.15

5b

18.06.2021

8.00

3c

 

8.45

3d

 

9.30

4c

 

10.20

4d

 

11.00

4a

 

11.45

3b

 

12.30

4b

 

13.15

3a

17.06.2021

8.00

2a

 

8.45

2b

 

9.30

2c

 

10.15

2d

 

12.40

1a

 

13.00

1b

 

13.40

1a