Smaller Default Larger

 

Jak już pisaliśmy, uczestnictwo w "największym, wojewódzkim, interdyscyplinarnym projekcie czytelniczym, skierowanym do uczniów wielkopolskich szkół: SłowoDziej '21"! wiąże się ze zorganizowaniem w szkole konkursów i akcji, dzięki którym - jak piszą na stronie Organizatorzy - osiągnie się aktywizację kreatywną i spójnię tematyczną: literacko-plastyczną. Projekt popularyzuje mitologię słowiańską, ale także przybliża uczniom postaci z kręgu kultury, umożliwiając jej poznawanie i współtworzenie. Tematem przewodnim tegorocznych zmagań był Las i wszystko, co się z nim wiąże. Inspiracją do wielu prac była także twórczość Stanisława Lema.

Cieszkowiankę uczniowie i nauczyciele reprezentowali w czterech konkursach i jednej akcji czytelniczej. Szczególne zainteresowanie i frekwencję wzbudził wojewódzki konkurs plastyczny FarBoBajanie, który w tym roku odbywał się w dwóch kategoriach: Baśń i Drzewo. Uczniowie klas 4-8 pod kierownictwem p. Anny Słonki-Moskwy, szkolnego koordynatora tego konkursu,  wykonali niebanalne prace. Spośród nich aż cztery wzbudziły uznanie jury, które przyznało II nagrodę w kategorii Drzewo Mikołajowi Międzybrodzkiemu z kl. 4d. Wyróżnienia otrzymały Maja Kuhnert z kl. 5a, Kinga Łyga z kl. 5d i Małgorzata Maciejewska z kl. 4b. Wziąwszy pod uwagę ilość prac przesłanych na konkurs ogółem oraz fakt, że tworzyli je uczniowie zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, tak liczne miejsca na podium świadczą o talencie i pomysłowości naszych uczniów. Gratulujemy Laureatom i p. Annie Słonce-Moskwie. Jesteśmy z Was naprawdę dumni.

Projekt przewiduje zmagania całej społeczności szkolnej: w konkursie dla nauczycieli O Brzegini Skarb oraz literackim dla dorosłych O Aitwarowe Pióro jury przyznało II nagrodę p. Urszuli Ferdynus-Remlein.

Czekamy jeszcze na informacje na temat Zaczytanej przerwy, a w piątek odbędzie się hackaton literacki O Puchar Chmurników. Trzymajcie kciuki!

 Edit: Puchar Chmurników jest nasz!