Cieszkowianka

Brak grafik

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna w szkole odbywa się poprzez:

  • Konsultacje online oraz bezpośredni kontakt  z rodzicem /uczniem. 
  • Regularne zajęcia na podstawie opinii PPP oraz orzeczenia.
  • Współpracę z  Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczna, Wschodnia 26 b. tel.: + 48 61 858 19 79
  • Fundacja „Dajemy dzieciom siłę” https://fdds.pl/pomoc-dla-rodzica/ 

Więcej informacji   Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

  •                                                                                           

Smaller Default Larger

Harmonogram uroczystości i imprez szkolnych  2021 - 2022

 

Miesiąc

Nazwa uroczystości lub imprezy szkolnej

Proponowana forma   

 

Odpowiedzialny   za organizację uroczystości – główny koordynator

Szczegółowa data wydarzenia

wrzesień

październik

Pasowanie klas 1

uroczyste spotkanie rodziców i uczniów klas pierwszych

 

 

 

M.Olejniczak

1.09.2021 r.

Tydzień Języków Obcych

projekt edukacyjny w ramach Europejskiego Dnia Języków

 

M. Smoczyk

20.09 - 26.09.2021 r.

Szkolny Konkurs Multimedialny poświęcony Prymasowi Polski kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu

“Największa miłość to Polska”- konkurs poświęcony Prymasowi Tysiąclecia dla klas IV-VIII

(Forma technologii informatycznej).

A.Nowowiejska

30.09.2021

Konkurs o krajach anglojęzycznych

konkurs dla klas 4-8

E.Smutek

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

akcja edukacyjna dla klas IV - VIII - dzień związany z tabliczką mnożenia

E. Szelągowska

K. Ludwiczak

 

1.10.2021 r.

Liga Zadaniowa z matematyki

 

 

 

Liga Matematyczna

konkurs matematyczny podzielony na dwie kategorie: klasy IV - V,

klasy VI - VII

 

konkurs matematyczny dla klas 3

B. Adamska

 

 

 

 

D. Gągalska

od października do maja

 

 

 

od października

do maja

Wojewódzki Konkurs Historyczny

arkusz konkursowy w szkole lub online (w zależności od regulaminu)

M. Szwacki

29 października

Ogólnopolski Konkurs Arsenał Pamięci

forma pracy pisemnej

M. Szwacki

październik/ luty

Wojewódzki Konkurs Geograficzny

arkusz konkursowy w szkole lub online (w zależności od regulaminu)

Dorota Dudziak

28 października

Wojewódzki Konkurs Fizyczny

arkusz konkursowy w szkole lub online (w zależności od regulaminu)

Magdalena Przybylska

27 października

Dyktando szkolne

klasy piszą dyktando na lekcjach języka polskiego

V. Langner

1 - 15 października

Liga matematyczna

arkusze w szkole lub online

R. Markiewicz, D. Gągalska

październik-maj

Dzień drzewa 10.10

 

 

Szkolny Konkurs Polskiej Pieśni Patriotycznej

konkurs ekologiczny dla klas 1-3

 

klasy 4-8

D.Michalak

B.Maciaszek

 

R. Jastak

 

październik

 

 

październik

listopad

Konkurs EDI Pingwin z przyrody

 

 

Konkurs z przyrody dla klas IV

 

 

K. Minge

22. 11. 2021

Konkurs EDI Pingwin z biologii

Konkurs z biologii dla klas V-VIII

U. Dudziak - Kaniecka

26. 11. 2021

Konkurs recytatorski

Konkurs dla klas 1-3 wiersze o tematyce patriotycznej

K.Zdunik

A.Zdunik

D.Michalak

A.Rumińska

 

listopad

Dzień Pluszowego Misia

 

Rymowanki dla misia- życzenia dla misia

 ( “I koledzy i koleżanki układają dla misia wesołe rymowanki”)

 

M. Budziszewska, M. Kostecka

 

25 .11 2021

Święto Niepodległości

Montaż słowno - muzyczny z okazji Święta Niepodległości

M. Krojenka

M. Szwacki

 

 

10.11. 2021

Powiatowy Konkurs Recytatorski- “Wpisani w historię”

 

M.Krojenka

listopad

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

arkusz konkursowy w szkole lub online (w zależności od regulaminu)

B.Warot

9 listopada

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

arkusz konkursowy w szkole lub online

poloniści- kl. 7/8

8 listopada

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

arkusz konkursowy w szkole lub online

M. Smoczyk

3 listopada

Szkolny Dzień Ortografii

 

 

 

 

Szkolny Konkurs Kolęd Obcojęzycznych

wybory Mistrza Ortografii, konkursy dla całej szkoły

 

 

 

 

klasy 4-8

V. Langner

 

 

 

 

 

R. Jastak

do 10 listopada wyniki dyktanda, 17 listopada ogłoszenie wyników

 

listopad

grudzień

Mistrz Łamigłówek

projekt edukacyjny w ramach projektu świątecznego dla klas IV - VII

E. Szelągowska

K. Ludwiczak

 

Szkolne Jasełka

 

Anna Otocka

22.12.2021

Konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową

konkurs dla klas V-VIII

M. Tarent

6.12.2021 r.

Konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową

konkurs dla klas I-III

Alicja Nowowiejska

14.01.2022 r.

Niesamowite opowieści z Gwiazdką w tle

Konkurs dla klas 4 - 8 (literacki)

V. Langner

nadsyłanie prac do 15 grudnia, ogłoszenie wyników do ferii

Potyczki Ortograficzne - etap szkolny

konkurs dla klas 7-8

V. Langner

 

Szkolny Konkurs “Moja Kolęda”

klasy 1-8

R. Jastak

grudzień

styczeń

Baliki karnawałowe

organizacja zabaw dla klas 1-3

K. Zdunik

styczeń/luty

Szkolny Konkurs Kartograficzny

uczniowie klas 5 i 6

uczniowie klas 7 i 8

K. Hauza

D. Dudziak

styczeń/luty

Wewnątrzszkolny konkurs “Życie, praca i dzieło Marii Skłodowskiej-Curie”

uczniowie klas 7

M.Morawska

styczeń/luty

luty

Mistrz Sprawności Rachunkowej

konkurs matematyczny dla klas IV

E. Szelągowska

K. Ludwiczak

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Zadania do wykonania, zabawy, materiały do wykorzystania na lekcjach

 

M. Gorzyńska

21 luty 2022

Kartka Walentynkowa

konkurs dla klas 1-3, który odbędzie się na lekcji języka angielskiego

E. Szelągowska

A. Zdunik,

 

14-18 luty 2022

Dzień Bezpiecznego Internetu

Akcja ogólnoszkolna

K. Osiej

8 lutego 2022r.

Mistrz tabliczki mnożenia

konkurs dla uczniów klas 3

K. Minge

luty

marzec

Olimpusek z języka angielskiego

Konkurs językowy dla klas 1-3

E. Szelągowska

A. Zdunik

31.03.2022

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania po niemiecku

Konkurs dla klas V-VIII

M. Tarent

16.03.2022 r.

Olimpus Z Fizyki

Konkurs dla klas 7-8

M.Przybylska

30.03.2022

Wojewódzki Konkurs Recytatorski

klasy 4-8

M. Krojenka

 

Kapelusz Pani Wiosny

Konkurs plastyczny dla klas 1-3

K.Zdunik

14 -21.03.2022

Konkurs “Biologia w doświadczeniu”

Konkurs dla uczniów klas 6 i 7

K. Hauza

marzec

Prezenter pogody

Konkurs dla uczniów klas 3

K. Minge

marzec

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa - DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETY

wydarzenie szkolne - uczniowie i nauczyciele ubierają kolorowe skarpety, fotografie na stronę www i fb

A. Wołosowicz

 

21.03.2022

Prezenter pogody

Konkurs dla uczniów klas 4

K.Minge

marzec

Międzynarodowy Dzień Matematyki

obchody MDM

B.Warot

B.Adamska

14.03.2022

Olimpus z języka angielskiego

klasy 4-8

M.Lewandowska

E.Smutek

30 marca

Potyczki Ortograficzne - etap gminny

konkurs dla klas 7-8

V. Langner

marzec

kwiecień

“Kwiecień miesiącem zdrowia”

projekt, konkursy

U. Dudziak - Kaniecka,

K. Tomkowiak

cały miesiąc

Czy znasz swoje lektury?

konkurs znajomości treści lektur szkolnych dla uczniów klas 4-6 i 7-8

A.    Mączyńska (kl. 7-8)

M. Gorzyńska (kl. 4-6)

 

 

"Kwiecień miesiącem zdrowia"

Projekt i konkurs dla klas 1-3

A.Rumińska

M.Kostecka

A.Ratke

cały miesiąc

Szkolny Konkurs Matematyczny “Mistrz Matematyki” dla klas 6

Konkurs przeznaczony dla uczniów klas 6

 

 

Olimpus z Geografii

Konkurs dla klas 5-8

Dorota Dudziak

1.04.2022

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego EDI Panda

klasy 4-8

M. Lewandowska

M. Smoczyk

27.04

Potyczki Ortograficzne - etap międzyszkolny

klasy 7 - 8

V. Langner

kwiecień

Szkolny Konkurs Piosenki Małolata

klasy 1-8

R. Jastak

 

maj

 

Konkurs ortograficzny

konkurs dla klas 2 i 3

A.Rumińska

A. Ratke

D. Gągalska

 

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas 5-tych “Mistrz matematyki”

konkurs przeznaczony dla uczniów klas 5-tych ze wszystkich szkół lubońskich

B. Adamska

 

Synapsik Men

 

Konkurs dla klas 1-3

M. Kostecka

maj lub czerwiec

Święta Konstytucji III maja

 

Montaż słowno - muzyczny z okazji Święta Konstytucji III maja

M. Krojenka

M. Szwacki

maj

Konkurs “Mały Biolog”

konkurs przeznaczony dla uczniów klas 5 i 6

K. Hauza

maj

Dyktando Lubońskie

konkurs dla klas 7 - 8

v. Langner

maj

Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

klasy 4-8

R. Jastak

maj

czerwiec

Podchody Matematyczne

konkurs drużynowy w ramach projektu sportowego

E. Szelągowska

K. Ludwiczak

 

Konkurs kaligraficzny

Konkurs dla klas 1 i 3

Ratke, Rumińska, Kostecka, Michalak

  1. Ratke

Omnibus Miasta Luboń

Konkurs Miejski dla klas 7-8

M. Szwacki

V. Langner