• 1 Kartka z kalendarza
  10.10.2019. .................................................................... Pasowanie klas 1
 • 2 Kartka z kalendarza
  Drugie w bieżącym roku szkolnym zebranie Rady Rodziców odbędzie się 15 października (wtorek) o godzinie 19.00 w stołówce szkolnej. Na zebranie zapraszamy przedstawicieli wszystkich Rad Oddziałowych. ....................................................................... Przewodnicząca Rady Rodziców SP2 Aleksandra Siejak
 • 3 Kartka z kalendarza
  Ruszyła kolejna akcja pomocy humanitarnej "Opatrunek na ratunek!" Chcemy we współpracy z fundacją Redemptoris Missio wesprzeć misyjną działalność na rzecz potrzebujących. Jak co roku będziemy zbierali : bandaże opatrunki jałowe strzykawki plastry, rękawiczki jednorazowe gazy W prowizorycznych przychodniach w kameruńskich misjach brakuje ich bardzo, a są to przecież produkty pierwszej pomocy. Będziemy je zbierać do Bożego Narodzenia.
 • 4 Kartka z kalendarza
  11.11. 2019 - udział reprezentacji szkoły w Lubońskim Biegu Niepodległości i obchodach miejskich
 • 5 Kartka z kalendarza
  19.11.2019 - wywiady dla rodziców klas 4-8 godz. 17.00 (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) ................................................................. 26.11.2019 - wywiady dla rodziców kl. 1-3 godz. 17.00 ................................................................. 26.11.2019 – wystawienie zagrożeń/ powiadomienie rodziców/
baner

KONCERT NIEMIECKIEGO MUZYKA- DEUTSCH PLUS

W ramach projektu Deutsch Plus na zaproszenie Instytutu Goethego do Polski przyjechał zespół muzyczny, który koncertował w większych miastach kraju. Do poznańskiego klubu studenckiego „ U Bazyla” przybył w dniu 4 października Roger Rekless (David Mayonga) ze swoją grupą. Jest to niemiecki, hiphopowy piosenkarz z Monachium. Mayonga jest muzykiem i wyszkolonym pedagogiem z tytułem magistra sztuki. Pracował z młodzieżą w Monachium, prowadził warsztaty hip- hopowe w Islandii i Aujstralii i jest  prowadzącym kanał młodzieżowy PULS w Bawarskim Radio. Jego znane utworu to „ Ich renn,“ „David gegen  Goliath” (Album: Mama).

Na koncert muzyka pojechali uczniowie klasy 7a i 7 c pod opieką p. A. Malinowskiej, M. Woźny i G. Sokowicza. Udział w koncercie poprzedziła lekcja języka niemieckiego z wykorzystaniem materiałów o muzyce i tekstach. Cały koncert odbywał się w języku niemieckim. Uczniowie rozumieli polecenia rapera i śpiewali wspólnie fragmenty piosenek. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkania.

Alina Malinowska

Copyright © 2019. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube