Ułatwienia dostępu

Cieszkowianka

Brak grafik
Smaller Default Larger

   W ogólnopolskim programie Junior Krytyk na stronie Junior Media bardzo ładnie zaprezentowały się młode adeptki trudnej sztuki recenzenckiej z Cieszkowianki. Akcja rozpoczęła się na początku drugiego semestru, a zakończyła w połowie czerwca. Czas więc podsumować nasze osiągnięcia. Agnieszka Borowska i Dominika Galińska z kl. 4c, Kornelia Grzesiak z kl. 4b oraz Joanna Przybysz z kl. 1b i Marta Przybysz z kl.5b napisały recenzje książek. Później trzy z nich: Agnieszka, Dominika i Kornelia oraz Alicja Neumann z kl. 4c zrecenzowały gry planszowe. Najbardziej wytrwałe okazały się Agnieszka i Dominika. Pierwsza z nich może się pochwalić recenzją wystawy malarstwa, a druga recenzją filmu. Wszystkie prace są opublikowane na stronie Junior Media w zakładce Junior Krytyk oraz w gazetkach szkolnych Inter – odgłosy z Cieszkowianki na stronie SP2.

Gratulujemy i zapraszamy do pisania ciekawych recenzji w przyszłym roku szkolnym.

Alicja Walenciak – Galińska

 Najnowszy numer gazetki szkolnej już na Was czeka. Zapraszamy do lektury i wzięcia udziału w konkursach!

 

 

https://www.joomag.com/magazine/odg%C5%82osy-z-cieszkowianki/0401706001461862711?preview

 

     Na stronie Junior Media, w zakładce Junior Krytyk, pod adresem: http://www.juniormedia.pl/junior-krytyk/gry-planszowe można przeczytać recenzje gier planszowych, które napisały nasze uczennice: Alicja Neumann, Agnieszka Borowska i Dominika Galińska z kl. 4c oraz Kornelia Grzesiak z kl. 4b. Gry do recenzowania dziewczyny otrzymały od Junior Media i w nagrodę za fachowe recenzje mogą je zatrzymać.

     Gratulujemy !!!

 

 

 

Opowiadanie o przeżyciach dotyczących czytania książek i rysunek Julii Jankowiak spotkały się z uznaniem redaktorów ogólnopolskiej gazety Victor Junior i zostały w numerze październikowym opublikowane.

Gratulujemy !!!

Alicja Walenciak - Galińska

Do początku grudnia zarówno drogą mejlową i w szkole odbierałam piękne prace na Konkurs dla wszystkich zaczytanych uczniów Cieszkowianki na zilustrowanie ciekawego fragmentu przeczytanej książki. Było ich bardzo dużo. Zachwyt wzbudziła nie tylko strona graficzna, ale też piękne komentarze i przemyślenia, które uczestnicy, oprócz wykonania rysunku, zobowiązani byli napisać.

Gratuluję i zachęcam do czytania książek, a najciekawsze prace zostaną nagrodzoneoczywiście książką. Otrzymają ją:

na poziomie klas 1 – 3

  1. Agata Frąckowiak, kl.3a

  2. Joanna Przybysz, kl.1b

  3. Joanna Olsztyńska, kl.2g

wyróżnienia: Oliwia Urbaniak, kl.2g; Oliwia Socha, kl.3c

 

na poziomie klas 4 – 6

  1. Zuzanna Karasińska, kl.5c

  2. Wiktoria Czaban, kl.5e

  3. Piotr Jagodziński, kl.6c

wyróżnienia: Zuzanna Kubiak, kl.6c; Kamil Wojciechowski, kl.4a

 

Alicja Walenciak – Galińska