Ułatwienia dostępu

Cieszkowianka

Brak grafik
Smaller Default Larger

Skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego 

w roku szkolnym 2017/2018

 

 Przewodnicząca: Julia Moryksiewicz kl. 6c

Zastępca: Dawid Rozmiarek kl. 6a

Członkowie :

Szymon Gazda kl. 7a

Paulina Waliszewska kl. 6c

Kinga Siejak kl. 4f

Wiktoria Karwacka kl. 7b

Aleksandra Wasinkiewicz kl. 5c

          

Naszą prace rozpoczęliśmy od tygodniowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej – codzienny wierszyk i piosenka dla nauczycieli przez radiowęzeł. Obecnie zajmuje nas organizacja konkursu dyniowego dla wszystkich uczniów szkoły, zobaczymy kto wygra. Zbliża się zima i święta, więc zaraz po dyskotece andrzejkowej, pomyślimy o akcjach charytatywnych dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły. O naszych kolejnych planach usłyszycie wkrótce. Jeśli macie pomysły i chcielibyście je z nami realizować piszcie, adresy mailowe uczniów naszej szkoły nie są chyba trudne do odgadnięcia, imięTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript...


......................

Zasady głosowania

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego odbywają się zawsze według ściśle określonych reguł. Nasza Ordynacja Wyborcza określa termin wyborów i sposób ich przeprowadzania. 

Dwa tygodnie przed tym ważnym dniem uczniowie rozpoczynają kampanię wyborczą. W wyznaczonych miejscach pojawiają się kolorowe plakaty z programem kandydatów. Nadawane są też ogłoszenia wyborcze w szkolnym radiowęźle. 

Każda klas wystawia w wyborach dwóch uczniów. Głosowanie jest tajne. Biorą w nich udział dzieci z klas I - VII. Przez cały dzień, w wyznaczonych godzinach, pod opieką nauczyciela, uczniowie głosują, zaznaczając kandydatów na wcześniej przygotowanych kartach i wrzucają je do urny wyborczej. Nad prawidłowym przebiegiem całości czuwa Komisja Wyborcza, w skład której wchodzi trójka uczniów naszej szkoły. W pracach tych pomagają im nauczyciele. Po wyborach rozpoczyna się podliczanie głosów.

Do zarządu SU kwalifikuje się szóstka najbardziej lubianych i popularnych uczniów.