• 1 Kartka z kalendarza
  1 września rozpoczęcie roku szkolnego
 • 2 Kartka z kalendarza
  2 września zajęcia projektowe
 • 3 Kartka z kalendarza
  2-3 września zebrania z rodzicami
 • 4 Kartka z kalendarza
  27.10.2020 - klasy 8 - spotkanie informacyjne w sprawie egzaminu ósmoklasisty, poinformowanie rodziców o możliwych dostosowaniach, stołówka - godz. 17.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  17.11.2020 - wywiady dla rodziców klas 1-3 godz. 17.00/MEET (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) 24.11.2020 - wywiady dla rodziców kl. 4-8 godz. 17.00/MEET
baner

"Cudowne święta Jonatana"

 

W piątek, dnia 16 grudnia br. odbyło się trzecie spotkanie w ramach projektu „Film w edukacji klas 2-3”. Obejrzeliśmy wzruszającą i pełną ciepła wigilijną opowieść o Thomasie, któremu nie łatwo było pogodzić się ze stratą ukochanego Taty. Utrata ojca, bezpiecznego domu i wiary w składane mu obietnice sprawiły, że mały chłopiec całą swoją złość skierował w stronę matki. Ale jej miłość nie pozwoliła Thomasowi zamknąć się na dobro płynące z serc ludzi, którzy go otaczali. Atmosfera zbliżających się Świąt i pomoc tajemniczego nieznajomego – Jonatana pomogła mu na nowo odnaleźć w sercu miejsce na radosne uczucia.

Pozostając w radosnej atmosferze i przy dźwiękach kolęd dyskutowaliśmy na temat zwyczajów i symboli bożonarodzeniowych, m.in. ubierania choinki, wieczerzy wigilijnej, dzielenia się opłatkiem i pasterki.

W ramach warsztatów każda z grup wykonała świąteczną grę planszową. Uczniowie przygotowali samodzielnie plansze, pytania i zadania, pionki, a nawet kostki do gry. Na zakończenie wszyscy zagraliśmy w przygotowane wcześniej planszówki.

Zapraszamy na kolejny film i warsztaty w dniu 20.01.2017r. od godz. 17:30 do godz. 20:30.

Obejrzymy rosyjskie filmy animowane: Opowieści Starego Dębu i „O dzielnej Oleńce i jej braciszku”.

Prosimy zapisywać się przez e-dziennik, w świetlicy szkolnej bądź w sali nr 107 u Pań: Joanny Kwiecińskiej oraz Sylwii Wojtkowiak.

 

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube