• 1 Kartka z kalendarza
  06.03.2019r - wywiady klasy 1-3 ----------------------------------------------------------------- 07.03.2019r - wywiady klasy 4-8
 • 2 Kartka z kalendarza
  21.03.2019 – Dzień Patrona, powitanie wiosny
 • 3 Kartka z kalendarza
  15.04 - 17.04.2019 - egzamin ósmoklasisty, dzień wolny z puli dyrektora szkoły, zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej
 • 4 Kartka z kalendarza
  18.04.2019 - 23.04.2019 – przerwa świąteczna
 • 5 Kartka z kalendarza
  24, 25, 26.04.2019 - rekolekcje wielkopostne
baner

2011 - 2012 pozaszkolne zmagania sportowe

Zmagania sportowe

 

Zawody piłki nożnej

Dnia 08.09.2011r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Luboniu odbyły się zawody piłki nożnej o puchar premiera Donalda Tuska.  Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych.           W roczniku 2001 naszą szkołę  reprezentowali uczniowie: J. Figlak, Sz. Kordziński, M. Urbaniak, B. Nowakowski, F. Skarbek, H. Soboń, T. Cieślak, Sz. Nowicki, K. Buczak.

W roczniku 1999 naszą szkołę  reprezentowali: J. Nowicki, M. Dondajewski, M. Dotka, E. Lembicz, D. Dankowski, A. Wojtysiak, E. Pawlicki, K. Grundkiewicz.

Zawodnicy Cieszkowianki spisali się bardzo dobrze, wygrywając wszystkie mecze, zarówno w roczniku 2001 jak i 1999 i zajęli pierwsze miejsca w swojej kategorii wiekowej.

Wyniki:

Rocznik 2001

Sp2- Sp1   3-0   bramki: Figlak 1, Skarbek 1, Nowakowski 1

Sp2- Sp3   6-0   bramki: Skarbek 3, Figlak 2, Nowakowski 1

Rocznik 1999

Sp2 – Sp1   6-0   bramki: Nowicki 3, Pawlicki 1, Wojtysiak 1, Lembicz 1

Sp2 – Sp4   3-1   bramki: Nowicki 2, Grundkiewicz 1

Sp2 – Sp3   5-1   bramki: Nowicki 3, Pawlicki 1, Lembicz 1

Warcaby

Pod koniec września w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się miedzyszkolne zawody w warcabach. Po długich zmaganiach pierwsze miejsce zajął nasz uczeń klasy 5e Michał Kordziński. Trzecie miejsce uzyskał Dariusz Sałamaszek z klasy 5c. Chłopcy reprezentowali naszą szkołę i miasto Luboń w powiatowych zawodach, które odbyły się w Kórniku.

Sztafetowe Biegi Przełajowe

Pod koniec września odbyły się Mistrzostwa Lubonia w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Uczniowie Cieszkowianki nie dali szans przeciwnikom z innych szkół. Byli pierwsi. Dnia 7  października 2011r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Koziegłowach. Były tam reprezentacje z 43 szkół. Nasza szkoła, zajmując 1 miejsce, awansowała do Mistrzostw Województwa. W skład naszej drużyny wchodzili: Klaudia Drgas, Sonia Jankowska, Beata Wiśniewska, Adrianna Owczarek, Klaudia Alejska, Agata Szymkowiak, Damian Dankowski, Mariusz Dotka, Jacek Nowicki, Filip Reflandowski, Mateusz Swinarski, Dariusz Sałamaszek. 18 października 2011r. miały miejsce Mistrzostwa Wojewódzkie w Sztafetowych Biegach Przełajowych, w których braliśmy udział. Uwieńczeniem naszych sukcesów było zdobycie 17  miejsca w województwie.

 

Piłka Nożna Halowa

Dnia 3 października 2011r. odbyły się Zawody Powiatowe w Piłce Nożnej Halowej w Komornikach. Nasza drużyna pokonała wszystkich rywali. W pierwszym z meczy wygraliśmy z drużyną UKS Lusowo 2:0, następnie z ekipą z Plewisk, po nerwowym spotkaniu, 2:1. W ostatnim meczu pokonaliśmy Szkołę Podstawową ze Stęszewa 1:0. Turniej o awans do Mistrzostw Wielkopolski zagraliśmy 13 października  na hali w Swarzędzu, zajęliśmy 3 miejsce. Jesteśmy  zadowoleni, bo to wielki sukces dojść tak daleko.

 

Mistrzostwa Miasta Lubonia w siatkówce

W listopadzie Szkoła Podstawowa nr 1 była gospodarzem rozgrywek o Mistrzostwo Miasta Lubonia w siatkówce dziewcząt i chłopców. Po zaciętej walce w grupie dziewcząt SP2 zajęła czwarte miejsce. Naszą szkołę reprezentowały: Weronika Cywińska, Sandra Otocka, Adrianna Owczarek, Klaudia Alejska, Julia Jarzyńska, Agata Szymkowiak, Dorota Małecka, Magdalena Różańska, Brygida Szymańska, Nela Kolibska.

Tydzień później  o to samo trofeum walczyli chłopcy. SP2 była druga. Reprezentanci naszej szkoły to: Jacek Nowicki, Mariusz Dotka,  Kacper Grundkiewicz, Maurycy Kaźmierczak, Adrian Wojtysiak, Kacper Adamczak, Damian Dankowski, Eryk Lembicz.

 

 

Piłka Ręczna

Dnia 25.11.11 dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Luboniu były gospodarzami zawodów sportowych w piłce ręcznej. Do naszej szkoły przybyły dziewczyny z: SP1, SP3 i SP4. Rywalizacja między szkołami była bardzo zacięta. Wyniki zawodów ustawiły się w takiej kolejności:

1 miejsce - SP1

2 miejsce - SP4

3 miejsce - SP2

4 miejsce – SP3

Mistrzostwa Miasta Lubonia w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców

Na przełomie listopada i grudnia SP2 była gospodarzem rozgrywek o Mistrzostwo Miasta Lubonia w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Dziewczyny z SP2 zajęły 3 miejsce. Naszą szkołę reprezentowały: Weronika Cywińska, Klaudia Drgas, Anna Kasztelan, Klauze, Adrianna Owczarek, Klaudia Alejska, Julia Jarzyńska, Aleksandra Jawor, Agata Szymkowiak, Dorota Małecka, Magdalena Różańska, Klaudia  Sadowska, Brygida Szymańska.

Na początku grudnia o to samo trofeum walczyli chłopcy. . Oto wyniki zmagań: I miejsce – SP2. Reprezentanci naszej szkoły to: Jacek Nowicki, Mariusz Dotka,  Kacper Grundkiewicz, Mateusz Zgrzeba, Michał Kordziński, Adam Anioła, Maurycy Kaźmierczak, Adrian Wojtysiak, Kacper Adamczak, Damian Dankowski, Eryk Lembicz, Patryk Perkowski.

Zwycięskie zespoły reprezentowały Miasto Luboń w rozgrywkach powiatowych.

 

Piłkarski Turniej Mikołajkowy

3 grudnia 2011r. reprezentacja chłopców SP2 rocznik 2001/02, wzięła udział w piłkarskim Turnieju Mikołajkowym organizowanym przez UKS JEDYNKA Luboń. Były tam również drużyny z SP3 Luboń, SP4 Luboń, Salosu Poznań, Objezierza i Owińsk. Po rozegraniu 3 meczy zajęliśmy w grupie 1 miejsce i w półfinale graliśmy z SP3. Po wygranej, w finale, spotkaliśmy się z Salosem P-ń. Wygraliśmy 3:0 i zdobyliśmy w ten sposób Puchar Opiekuna UKS JEDYNKA Luboń, a także Puchar Prezesa HDK Lubonianka. Nasz kolega, Bartek Nowakowski z kl. 4b , został królem strzelców oraz wygrał konkurs rzutów karnych. Na zakończenie turnieju każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz jak przystało na Mikołajki - gwiazdora z czekolady.

 

Mistrzostwa miasta Lubonia w czwórboju - LA

 

Dnia 27. 04. 2012r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się Mistrzostwa Miasta Lubonia w czwórboju LA. W zawodach tych brali udział młodzi sportowcy ze wszystkich lubońskich szkół podstawowych. Rywalizacja odbywała się osobno dla dziewcząt i chłopców. Zespoły składały się z 6 – osobowych zawodników. Każdy z nich startował w 4 konkurencjach: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg długi: 600m – dziewczęta, a chłopcy mieli do pokonania 1000m.

W kategorii dziewcząt drugie miejsce zajęły nasze zawodniczki. Naszą szkołę reprezentowały: Adrianna Owczarek, Klaudia Drgas, Sonia Jankowska, Klaudia Alejska, Julia Jarzyńska i Katarzyna Kubacka.

W rywalizacji chłopców  trzecie miejsce – SP 2. Naszą szkołę reprezentowali: Damian Dankowski, Mariusz Dotka, Adam Anioła, Kacper Grundkiewicz, Jakub Małkowski i Dariusz Sałamaszek. Rekord szkoły w skoku w dal pobił Adam Anioła, skacząc na odległość  507 cm.

 

Turniej o Puchar Tymbarku

Dnia 10.05.2012 reprezentacja naszej szkoły w składzie: Ł. IGNASIAK, J.  MRUGALSKI, B. KORYTOWSKI, SZ. KORDZIŃSKI, Ł. KRUPKOWSKI, O. BARTKOWIAK, D. JABŁOŃSKI, M. MATUSIAK, P. SERKOWSKI, K. SOMMERFELD brała udział w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej w Turnieju o Puchar Tymbarku. W pierwszym bardzo zaciętym meczu z Liderem Swarzędz zremisowaliśmy 0:0. Następnie pewnie pokonaliśmy drużynę z Dopiewa 6:0. W ostatnim meczu w grupie pokonaliśmy zespół z Pobiedzisk 2:1. Wyniki te pozwoliły zająć nam 2 miejsce, zwyciężył Lider Swarzędz dzięki temu, że strzelił więcej bramek od nas w meczach z zespołami z Dopiewa i Pobiedzisk.

Copyright © 2019. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube