• 1 Kartka z kalendarza
  1 września rozpoczęcie roku szkolnego
 • 2 Kartka z kalendarza
  2 września zajęcia projektowe
 • 3 Kartka z kalendarza
  2-3 września zebrania z rodzicami
 • 4 Kartka z kalendarza
  27.10.2020 - klasy 8 - spotkanie informacyjne w sprawie egzaminu ósmoklasisty, poinformowanie rodziców o możliwych dostosowaniach, stołówka - godz. 17.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  17.11.2020 - wywiady dla rodziców klas 1-3 godz. 17.00/MEET (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) 24.11.2020 - wywiady dla rodziców kl. 4-8 godz. 17.00/MEET
baner

Zadania na maj - klasy IV-V

Rozwiąż zadania.  Zapisz działania i podaj odpowiedzi. Możesz wykonać rysunki pomocnicze. (NIE WOLNO ROZWIĄZYWAĆ ZADAŃ ZA POMOCĄ RÓWNAŃ!)

 

zad. 1.(3p)

Kierowca przejechał 300 km samochodem i zużył 24 l paliwa. Ile zł. będzie kosztować paliwo na przejazd 1000 km tym samochodem, jeżeli cena jednego litra benzyny jest równa 5 zł? 

 

zad.2 (4p)

Wstaw w kółka liczby 1,2,3,...,9 (liczby te nie mogą się powtarzać) tak, aby sumy w dwóch sąsiednich kółkach wynosiły tyle, na ile wskazuje liczba między kółkami.Zad.3 (4p)

Na trzech kutrach rybackich przywieziono ryby, ciężar ryb na pierwszym kutrze stanowił ciężaru ryb na drugim kutrze, a ciężar ryb na drugim kutrze wynosił ciężaru ryb na trzecim kutrze. Ile ryb przywieziono na tych trzech kutrach, jeżeli na pierwszym kutrze przywieziono 480 kg?

Jak zrobić zestaw na dorsza? Co jest istotne? | Dzień Dobry TVN ...

Zad.4 (4p)

Zabytkowy zegar witrażowy nakręcono i nastawiono na godzinę 15:00. Wskazówki zegara zatrzymały się po 2400 minutach. Ile pełnych obrotów wykonała wskazówka godzinowa, a ile minutowa? Którą godzinę wskazywał zegar po zatrzymaniu się obu wskazówek? Zapisz obliczenia. 

Dziś staną zegary w całej Polsce. To nie jest przypadkowa data ...

Zad.5 (3p)

Kasia i Ewa mają razem 40 cukierków. Gdyby Kasia miała o 6 cukierków więcej, a Ewa o 6 cukierków mniej, to miałyby po tyle samo cukierków. Ile cukierków ma Kasia, a ile Ewa?

Zadania na kwiecień - klasy IV-V

Rozwiąż zadania.  Zapisz działania i podaj odpowiedzi. Możesz wykonać rysunki pomocnicze. (NIE WOLNO ROZWIĄZYWAĆ ZADAŃ ZA POMOCĄ RÓWNAŃ!)Zad. 1 (3p)

Mama kupiła 12 jabłek. Jola zjadła wszystkich jabłek. Potem przyszła Ewa i zjadła  pozostałych jabłek. Ile jabłek zostało dla mamy?

 

Zad. 2 (3p)

Wybrano 10 liczb i dodano je. Następnie liczby te kolejno zmieniono: pierwszą zwiększono o 1, drugą zmniejszono o 2, trzecią zwiększono o 3, czwartą zmniejszono o 4 i tak dalej. Zmienione liczby ponownie dodano. O ile różni się suma liczb po zmianach od tej na początku? Suma zmienionych liczb jest większa czy mniejsza od tej na początku?

 

Zad. 3(4p)

Z czterech prostokątów o wymiarach 4cm × 10cm zbudowano różne prostokąty. Na ile sposobów można to zrobić? Który z tych prostokątów ma najmniejszy obwód?Zad. 4 (3p)

Jeden robotnik rozładowuje w ciągu godziny 3 tony węgla. Ilu robotników trzeba zatrudnić, by rozładować w ciągu ośmiogodzinnego dnia pracy pociąg węgla złożony z 12 czterdziestotonowych wagonów?

 

Zad. 5 (3p)

Kąt rozwarty jest sześć razy większy niż kąt ostry. Oblicz, ile stopni ma kąt rozwarty, a ile ostry. Zapisz obliczenia.

Zadania na marzec - klasy IV-V

Rozwiąż zadania.  Zapisz działania i podaj odpowiedzi. Możesz wykonać rysunki pomocnicze.Zad. 1 (3p)

W ogrodzie rośnie więcej niż 90, ale mniej niż 100 drzew. Trzecią ich część stanowią jabłonie, czwartą część śliwy, a resztę czereśnie. Oblicz, ile jest drzew w ogrodzie i podaj liczbę drzew każdego gatunku.

Znalezione obrazy dla zapytania: sad owocowy

Zad. 2 (3p)

Pewnego roku 3 kwietnia wypadł w środę. Jakim dniem tygodnia był 1 marca tego roku?

 

Zad. 3(3p)

Odcinek narysowany w skali 1:7 ma długość 39 cm. Oblicz, jaką długość będzie miał ten odcinek narysowany w skali 12:1. Zapisz obliczenia.

 

Zad. 4 (4p)

Marek ma 160 klocków. Niebieskie stanowią ¼ tego zestawu, a czerwonych jest o 10 mniej od niebieskich. Pozostałe klocki są zielone. Ile  jest zielonych klocków i jaką część całego zestawu klocków stanowią?

Znalezione obrazy dla zapytania: klocki czerwone, zielone, niebieskie

Zad. 5 (4p)

Prostokąt i kwadrat mają jeden wspólny bok. Obwód kwadratu wynosi 16 cm, a obwód prostokąta jest o 6 cm większy. Jakie wymiary ma kwadrat, a jakie prostokąt?

 

Zadania na luty - klasy IV-V

Rozwiąż zadania.  Zapisz działania lub podaj opis rozwiązania. Możesz wykonać rysunki pomocnicze.zad. 1 (3pkt)

Dwóch sąsiadów wybrało się na zakupy. Jeden z nich kupił 2 kg pomarańczy i 1 kg cytryn i zapłacił 7 zł, a drugi 2 kg cytryn i 1 kg pomarańczy i zapłacił 8 zł. Ile kosztował 1 kg pomarańczy, a ile 1 kg cytryn?

Znalezione obrazy dla zapytania pomarańcze i cytryny

zad.2 (4pkt)

Znajdź takie cyfry A,B,C,D, aby zachodziła równość:

ABCD+ABC = 4004

 

Zad.3 (3pkt)

Boki prostokąta tworzą łamaną zamkniętą o długości 52 cm. Jaką długość mają kolejne odcinki tej łamanej, jeżeli drugi odcinek jest o 10 cm dłuższy od pierwszego?

 

zad.4(4pkt)

Na planie ulica ma długości 6cm. W rzeczywistości ma ona 2400m. Jaką długość ma w rzeczywistości ulica, która na tym samym planie ma 35mm?

 

zad.5 (4pkt)

Do biblioteki szkolnej przywieziono książki zapakowane w dwa rodzaje paczek. Paczka mniejsza ważyła 5 kg, a większa 10 kg. Paczek mniejszych było o 20 więcej niż większych. Ile paczek każdego rodzaju przywieziono, jeżeli razem ważyły 1900 kg?

Znalezione obrazy dla zapytania biblioteka paczki z książkami

Zadania na maj - klasy IV-V

Rozwiąż zadania.  Zapisz działania i podaj odpowiedzi. Możesz wykonać rysunki pomocnicze.Zad. 1 (4p)

Pan Stanisław hoduje koty. Ma ich tyle, że gdy dodał do siebie liczbę kocich ogonów, uszu i łapek, otrzymał ponad 100. Gdy zaś zsumował tylko liczbę kocich ogonów i liczbę łap, otrzymał mniej niż 80. Ile kotów ma Pan Stanisław? Wyjaśnij swoje rozumowanie.

Znalezione obrazy dla zapytania koty

Zad. 2 (4p)

W sklepie jest 36 płyt kompaktowych. W promocji można kupić:

½ płyt za 180 zł.,

⅓ płyt za 150 zł.,

⅔ płyt za 200 zł.

Która oferta zakłada najkorzystniejszą cenę płyty?

Znalezione obrazy dla zapytania płyty kompaktowe

Zad.3 (3p)

Samochód całkowicie wypełniony piaskiem ważył 11550 kg. Następnego dnia ta sama ciężarówka wypełniona do połowy ważyła 9050 kg. Ile waży pusta ciężarówka?

Znalezione obrazy dla zapytania ciężarówka z piaskiem

Zad. 4 ( 3p)

Psotny Jaś wyrwał z kalendarza na rok 2016 kartki od 26 lutego do 3 maja włącznie. Ile ich było?

 

Zad. 5 (3p)

W szkole Tomka w sześciu ścianach jest jest po 28 okien, a w dwóch pozostałych - po 24. Jedna butelka wystarcza do umycia 8 okien.Oblicz, ile jest okien w szkole Tomka i ile butelek płynu potrzeba, aby je umyć.

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube