• 1 Kartka z kalendarza
  10.10.2019. .................................................................... Pasowanie klas 1
 • 2 Kartka z kalendarza
  Drugie w bieżącym roku szkolnym zebranie Rady Rodziców odbędzie się 15 października (wtorek) o godzinie 19.00 w stołówce szkolnej. Na zebranie zapraszamy przedstawicieli wszystkich Rad Oddziałowych. ....................................................................... Przewodnicząca Rady Rodziców SP2 Aleksandra Siejak
 • 3 Kartka z kalendarza
  Ruszyła kolejna akcja pomocy humanitarnej "Opatrunek na ratunek!" Chcemy we współpracy z fundacją Redemptoris Missio wesprzeć misyjną działalność na rzecz potrzebujących. Jak co roku będziemy zbierali : bandaże opatrunki jałowe strzykawki plastry, rękawiczki jednorazowe gazy W prowizorycznych przychodniach w kameruńskich misjach brakuje ich bardzo, a są to przecież produkty pierwszej pomocy. Będziemy je zbierać do Bożego Narodzenia.
 • 4 Kartka z kalendarza
  11.11. 2019 - udział reprezentacji szkoły w Lubońskim Biegu Niepodległości i obchodach miejskich
 • 5 Kartka z kalendarza
  19.11.2019 - wywiady dla rodziców klas 4-8 godz. 17.00 (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) ................................................................. 26.11.2019 - wywiady dla rodziców kl. 1-3 godz. 17.00 ................................................................. 26.11.2019 – wystawienie zagrożeń/ powiadomienie rodziców/
baner

Zadania na grudzień - klasy IV-V

Rozwiąż zadania.  Zapisz działania i podaj odpowiedzi. Możesz wykonać rysunki pomocnicze.

 

zad. 1 (3pkt)

Zając biegnie 40 razy szybciej niż żółw, który na przebycie trasy do domu potrzebuje 3 godziny i 20 minut. Ile minut wcześniej musi wystartować żółw, aby obaj przybiegli do domu razem?

Znalezione obrazy dla zapytania zając i żółw

zad. 2 (3pkt)

Za 15 podręczników do matematyki i 18 zbiorów zadań zapłacono 612 zł, a za 36 takich samych podręczników i 18 zbiorów zapłacono 1116 zł. Jaka była cena jednego podręcznika, a jaka jednego zbioru zadań?

 

zad.3 (3pkt)

Moneta 5 zł ma około 2 mm grubości. Jaką będzie miała wysokość wieża ułożona ze 100 takich monet. Wynik podaj w centymetrach i decymetrach. Czy za pieniądze tworzące wieżę można kupić rower za 398 zł i deskorolkę za 105 zł?

Znalezione obrazy dla zapytania moneta pięć złotych stos

zad.4 (3pkt)

Jola ma sześć jednakowych pudełek kredek, a Kasia dziesięć takich pudełek. Kasia ma o 96 kredek więcej niż Jola. Ile kredek jest w każdym pudełku? Ile kredek ma Kasia, a ile Jola?

Znalezione obrazy dla zapytania pudełka kredek

zad.5 (4pkt)

Zegarek Ali spóźnia się 1 minutę na dobę, a Tosi spieszy się 2 minuty na dobę. 24 kwietnia o godzinie 12:00 dziewczynki ustawiły dokładny czas na swoich zegarkach. Podaj najbliższą datę i godzinę, kiedy wskazania ich zegarków będą różniły się o godzinę. Którą godzinę będzie wskazywał zegarek Tosi, a którą zegarek Ali?

Copyright © 2019. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube