• 1 Kartka z kalendarza
  1 września rozpoczęcie roku szkolnego
 • 2 Kartka z kalendarza
  2 września zajęcia projektowe
 • 3 Kartka z kalendarza
  2-3 września zebrania z rodzicami
 • 4 Kartka z kalendarza
  27.10.2020 - klasy 8 - spotkanie informacyjne w sprawie egzaminu ósmoklasisty, poinformowanie rodziców o możliwych dostosowaniach, stołówka - godz. 17.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  17.11.2020 - wywiady dla rodziców klas 1-3 godz. 17.00/MEET (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) 24.11.2020 - wywiady dla rodziców kl. 4-8 godz. 17.00/MEET
baner

Zadania na styczeń - klasy IV-V

Rozwiąż zadania.  Zapisz działania i podaj odpowiedzi. Możesz wykonać rysunki pomocnicze.

 

zad. 1 (4pkt)

Janek zbudował na podłodze w pokoju piramidę z klocków sześciennych jednakowej wielkości, tak jak pokazano na rysunku. Pierwsza warstwa to kwadrat 5 na 5 klocków, druga kwadrat 3 na 3 klocki ułożone równo na wewnętrznych kostkach niższej warstwy. Na szczycie stoi 1 klocek. Ilo klocków potrzebowałby Janek, gdyby chciał zbudować  podobną, ale większą piramidę, rozpoczynając od warstwy 15 na 15 klocków?

zad.2 (4pkt)

W puste kratki tabeli wpisz takie liczby naturalne różne od dwójki, aby iloczyny liczb w każdym rzędzie poziomym i w każdym rzędzie pionowym były równe.

zad.3 (3pkt)

W pewnej klasie jest 30 uczniów. Wśród nich jest 5 takich, którzy mają brata i siostrę oraz 7 takich, którzy nie mają ani brata, ani siostry. Ilu uczniów tej klasy ma siostrę, jeżeli wiadomo, że 13 ma brata?

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci w klasie

zad. 4 (4pkt)

Tata i jego trzej synowie wybrali się na grzyby. Razem zebrali 56 grzybów. Tata znalazł trzy razy tyle grzybów, ile w sumie uzbierali jego synowie. Średni syn zebrał dwa razy tyle grzybów co najmłodszy, a najstarszy syn – dwa razy tyle co średni. Po ile grzybów zebrał każdy syn?

Podobny obraz

zad.5 (4pkt)

Tata przyniósł wiśnie, czereśnie i porzeczki. Wiśnie ważyły o 1kg i 10dag więcej od czereśni, a czereśnie ważyły dwa razy więcej niż porzeczki. Wiadomo, że wiśnie ważyły tyle, co połowa ich samych i jeszcze 1kg 5dag. Ile ważyły wszystkie owoce?

Znalezione obrazy dla zapytania wiśnie czereśnie i porzeczki

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube