• 1 Kartka z kalendarza
  1 września rozpoczęcie roku szkolnego
 • 2 Kartka z kalendarza
  2 września zajęcia projektowe
 • 3 Kartka z kalendarza
  2-3 września zebrania z rodzicami
 • 4 Kartka z kalendarza
  27.10.2020 - klasy 8 - spotkanie informacyjne w sprawie egzaminu ósmoklasisty, poinformowanie rodziców o możliwych dostosowaniach, stołówka - godz. 17.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  17.11.2020 - wywiady dla rodziców klas 1-3 godz. 17.00/MEET (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) 24.11.2020 - wywiady dla rodziców kl. 4-8 godz. 17.00/MEET
baner

Rusza Liga Zadaniowa z matematyki!

 

Liga zadaniowa trwa od 1 października 2020 do 31 maja 2021r.
Do Ligi można przystąpić w dowolnym momencie i robić dowolnie długie przerwy.
Każdego miesiąca publikowane są nowe zadania z  matematyki, do których
rozwiązania wystarcza wiedza na poziomie szkoły podstawowej.
W kolejnym miesiącu publikowane są odpowiedzi do zadań z ostatniej rundy ligi, a
piętnastego - wyniki uczestników i ich aktualny ranking ustalony na podstawie sumy
punktów z poszczególnych miesięcy.
Na zakończenie ligi, laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymają
nagrody – niespodzianki, zaś zwycięzcy otrzymają dodatkowo tytuł Mistrza Ligi
Zadaniowej z Matematyki. Ogłoszenie laureatów nastąpi na koniec roku
szkolnego. 


Zadania i regulamin Ligi znajdziecie na stronie internetowej Szkoły w zakładce
LIGA ZADANIOWA.Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Nauczyciele matematyki

Zadania na październik - klasy VI-VII

Rozwiąż zadania.  Zapisz działania i podaj odpowiedzi.

Zadanie 1 [3 pkt] Dziennik 36-stronicowy ma format 33cm x 50cm i jest wydawany w nakładzie 400000 egzemplarzy. Jaka jest powierzchnia papieru użyta do wydrukowania tego dziennika? Wynik podaj w metrach kwadratowych.

Zadanie 2 [4 pkt] Pewna wanna może być napełniona przy pomocy dwóch kranów. Używając kranu nr1 wanna napełni się w 10 minut. Używając kranu nr2 wanna napełni się w ciągu 15 minut. Ile czasu potrzeba by napełnić wannę przy użyciu obydwu kranów jednocześnie?

Zadanie 3 [3 pkt] Ślimak w Sylwestra przegrał zakład i musi wspiąć się na szczyt 10-metrowej  ściany. Każdego dnia pokonuje 20cm, jednak w nocy kiedy śpi ześlizguje się o 10cm. Swoją podróż rozpoczął 1 stycznia 2020 roku. Kiedy dojdzie na szczyt?

Zadanie 4 [4 pkt] Dwóch matematyków wybrało się na wycieczkę samochodem. Nagle zauważyli, że licznik samochodu wskazał 75957 przejechanych kilometrów, czyli liczbę, która czytana od przodu i od tyłu jest identyczna. Dokładnie godzinę później licznik wskazał kolejną liczbę o takiej własności. Z jaką średnią prędkością jechali matematycy?

Zadanie [3 pkt] Z 95 małych sześcianików o krawędzi długości 1cm budujemy tak duży sześcian, jak to jest możliwe. Ile sześcianików pozostanie niewykorzystanych?

Zadania na październik - klasy IV-V

Rozwiąż zadania.  Zapisz działania i podaj odpowiedzi.

Zadanie 1 [4 pkt] Na kolonie wyjechało trzema autobusami 131 osób. W pierwszym i drugim autobusie było 86 dzieci, a w drugim i trzecim autobusie 87 dzieci. Ile dzieci było w każdym z autobusów?

Zadanie 2 [3 pkt] Która jest godzina, jeśli 15 minut temu mama zapytana o to przez Asię odpowiedziała, że za 10 minut będzie kwadrans przed 13?

Zadanie 3 [4 pkt] Na wystawie psów spotkali się właściciele wraz ze swoimi pupilami. Wiedząc, że łącznie mieli 62 głowy i 206 nóg, oblicz - ile było opiekunów, a ile psów?

Zadanie 4 [3 pkt] Sumę liczb 238 i 187 podziel przez różnicę liczb 318 i 293. 

Zadanie 5 [4 pkt] Jeżeli pięciu maszynom zajmuje 5 minut wyprodukowanie pięciu pudełek, to ile czasu zajmie wyprodukowanie 100 pudełek przez 100 maszyn?

Regulamin Matematycznej Ligi Zadaniowej 2020/2021

 • Matematyczna Liga Zadaniowa trwa od 01 października 2020 do 31 maja 2021r.

 • Zadania w roku szkolnym 2020/2021 podzielone na dwie kategorie wiekowe: klasy IV-V oraz klasy VI-VII.

 • Do Ligi można przystąpić w dowolnym momencie i robić dowolnie długie przerwy.

 • Każdego miesiąca (1 dnia danego miesiąca) publikowane są nowe zadania z matematyki, do których rozwiązania wystarcza wiedza  na poziomie szkoły podstawowej.

 • Zadania muszą być rozwiązywane samodzielnie przez ucznia. Stwierdzenie zastosowania metody, która wykracza ponad poziom danego etapu edukacyjnego, dyskwalifikuje rozwiązanie.

 • Rozwiązania dowolnej liczby bieżących zadań należy przekazać na zakodowanej kartce nauczycielowi uczącemu do końca danego miesiąca lub przesłać zdjęcia rozwiązań ze swojej szkolnej skrzynki mailowej na adres:  klaudia.osiej@sp2lubon.eu

 • KOD pracy: nr klasy_nr w dzienniku np. 7E_15 to kod osoby z klasy 7E, która posiada nr 15 w dzienniku.

 • W temacie e-maila należy wpisać „Liga zadaniowa - matematyka”. Za prawidłowe rozwiązania przyznawane są punkty.

 • W następnym miesiącu publikowane są odpowiedzi do zadań z ostatniej rundy ligi, a piętnastego - wyniki uczestników i ich aktualny ranking ustalony na podstawie sumy punktów z poszczególnych miesięcy.

 • Na zakończenie ligi, laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii  otrzymają nagrody oraz tytuły laureatów Matematycznej Ligi Zadaniowej. Ogłoszenie laureatów nastąpi na koniec roku szkolnego.

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube