• 1 Kartka z kalendarza
  Dzień Otwarty w Cieszkowiance Przyszłorocznych Uczniów klas 1 i ich Rodziców zapraszamy do Cieszkowianki ................................................................... 2 marca 2010 w godz. 14.00 - 16.00
 • 2 Kartka z kalendarza
  13 marca zgłoszenia do Konkursu Wiosennego
 • 3 Kartka z kalendarza
  Zbieramy mydło dla najbiedniejszych w afrykańskich wioskach. .................................................................... Termin zakończenia zbiórki: 30 kwietnia 2020 .................................................................... STREFA DOBRYCH UCZYNKÓW
 • 4 Kartka z kalendarza
  06.03.2020 - malowanie motyli dla Hospicjum godz. 17.00 -19.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  20.03.2020 – Dzień Patrona, powitanie wiosny
baner

LEKCJA OTWARTA Z MATEMATYKI

W czwartek 26 kwietnia odbyła się lekcja otwarta z matematyki, w której uczestniczyli uczniowie z klas VI c i VI d. Zajęcia prowadziły p.Barbara Warot i p.Katarzyna Ludwiczak, a lekcję obserwowała pani dyrektor oraz zaproszeni nauczyciele naszej szkoły.

Tematem zajęć była skala, obliczanie rzeczywistej odległości na podstawie mapy, przeliczanie wymiarów i rysowanie figur w skali, obliczanie skali w jakiej wykonano rysunek. Uczniowie wykonali wiele zadań, w których musieli wykazać się zarówno umiejętnościami z zakresu matematyki jak i życia codziennego. Aby odpowiedzieć na pytanie kluczowe : „Czy plan naszej klasy w skali 1:100 zmieści się na kartce formatu A4?”, uczniowie musieli zmierzyć klasę, aby zaś narysować swoją postać na kartce o wymiarach 3cm x 3 cm, musieli najpierw zmierzyć swój wzrost i obliczyć skalę rysunku. Uczniowie entuzjastycznie podeszli do tzw.  kruszenia zadania tj. wymyślania swojego pytania do zadania zaczynającego się od słów: „Big Ben – nazwa zwyczajowa wieży zegarowej Elizabeth Tower w Londynie w Wielkiej Brytanii. Wysokość 96m”, wykazując się dużą kreatywnością.

Ważnym elementem zajęć było zachęcanie uczniów i nauczycieli do korzystania z tablicy interaktywnej oraz dostępnych aplikacji m.in. na portalu www.scholaris.pl, Tablice interaktywne WSiP, Matlandia GWO.

Lekcja okazała się ciekawym pomysłem na wymianę doświadczeń pomiędzy nauczycielami i  dzieleniem się spostrzeżeniami na temat możliwości korzystania z nowych technologii i metod aktywizujących uczniów.

Dziękujemy za udział w lekcji!

Zapraszamy do galerii zdjęć:

http://galeria2.sp2lubon.eu/Szkolne-projekty/Aktywna-tablica/Otwarta-lekcja-matematyki

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube