Ułatwienia dostępu

Cieszkowianka

Brak grafik
Smaller Default Larger

W miniony weekend uczeń naszej szkoły Łukasz Klorek zajął III miejsce w konkurencji sprawnościowej oraz V miejsce w konkurencji walki sportowej podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych - Mistrzostw Polski Kadetów 2021 w Warszawie.

06.06.2021 Kinga zdobyła tytuł Mistrza Polski w karate w wolnej walce (kumite) w swojej kategorii wiekowej. 
Kinga trenuje w lubońskiej sekcji Klubu Karate  Samuraj Wielkopolska pod kierunkiem trenera Macieja Kosmacza.
 
(Na zdjęciu obok podium prezes JKA Polska Mariusz Jewdokimow)
 

W dniu 13 lutego br. w Poznaniu odbyła się kolejna edycja turnieju International Rugby Challenge.

Uczeń Cieszkowianki BRUNO SOŁTYS z klasy 6c otwierał oficjalnie tegoroczną imprezę wraz z rugbystką Katarzyną Paszczyk z Black Roses Posnania. W tym roku spotkały się męskie drużyny Arki Gdynia, Juvenii Kraków, Skry Warszawa i gospodarzy Posnanii Poznań, rozegrano również mecz kobiet , w którym Black Roses Posnania zmierzyły się z Barbarians Europe. Przy okazji uhonorowano najlepszych zawodników dekady (2010-2020) Polskiego Związku Rugby.

Bruno trenuje rugby w Posnanii już siódmy rok, zaczynał mając 5 lat. Jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników i kapitanem drużyny. Jego przygoda z rugby zaczęła się od oglądania i dopingowania jego ulubionym rugbystom Fidżi, często o 5-6 rano (ze względu na różnicę czasu w transmisjach TV). Wysłał list do rugbystów z odległego od Polski o 15000 km kraju, co zostało zauważone na stronie Fiji Rugby. W roku 2014 poszedł na pierwszy trening do klubu Posnania i do dzisiaj „chuligański sport dla dżentelmenów” pozostaje jego pasją.

 

Natasza Chadyniak, uczennica klasy 5c zdobyła tytuł mistrzowski w kategorii solo Contemporary,
srebrny medal w kategorii Inne formy tańca oraz wyróżnienie w kategorii solo Jazz.
Ponadto wraz z formacją NDS Jazz 9-11 po raz trzeci z rzędu zdobyła tytuł MISTRZA, w kategorii mini formacje NDS JAZZ 9-11 – II miejsce oraz mini formacje 12-15 tancerki Natasza Chadyniak 5c oraz Julia Lasak 6f i Marta Kwiatkowska 6d wywalczyły również kolejny srebrny medal.

Ponadto formacja NDS MODERN JAZZ 12-15 i NDS MODERN 16+ wywalczyły II miejsce na podium.

Ogromne podziękowania należą się trenerkom pani Dominice Szymkowiak i pani Katarzynie Pawlickiej za pasję, cierpliwość i  wielkie zaangażowanie w przygotowanie tancerek.

Gabrysia Gębura z klasy VI F niedługo będzie uczestniczyć w zgrupowaniu kadry U14 dziewcząt Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w niemieckim Barsinghausen w dniach 8.03 - 14.03. 

Gratulujemy z całego serca!

W dniach 11-13.10.2019 roku w Płocku odbyły się Mistrzostwa Świata World Artistic Dance Federation 2019.
 
Natasza Chadyniak uczennica klasy 5c zdobyła V miejsce w kategorii Contemporary Ballet- solo oraz
IV miejsce w kategorii Jazz Dance - solo.

Uczennice Natasza Chadyniak z klasy 5c, Julia Lasak z klasy 6f i Marta Kwiatkowska z klasy 6d wraz ze szkołą tańca New Dance School wywalczyły Mistrzostwo Świata World Artistic Dance Federation 2019 w kategorii Contemporary Ballet!

Ponadto Natasza Chadyniak wraz z grupa NDS Street wywalczyła też Tytuł Mistrza Świata WADF w kategorii Urban Street Dance!

Ogromne podziękowania należą się trenerkom pani Dominice Szymkowiak i pani Katarzynie Pawlickiej za ogrom pracy, cierpliwości i wielkie zaangażowanie w przygotowanie tancerek.

 

Gratulujemy!!!!!

Podkategorie