• 1 Kartka z kalendarza
  1 września rozpoczęcie roku szkolnego
 • 2 Kartka z kalendarza
  2 września zajęcia projektowe
 • 3 Kartka z kalendarza
  2-3 września zebrania z rodzicami
 • 4 Kartka z kalendarza
  27.10.2020 - klasy 8 - spotkanie informacyjne w sprawie egzaminu ósmoklasisty, poinformowanie rodziców o możliwych dostosowaniach, stołówka - godz. 17.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  17.11.2020 - wywiady dla rodziców klas 1-3 godz. 17.00/MEET (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) 24.11.2020 - wywiady dla rodziców kl. 4-8 godz. 17.00/MEET
baner

Piątkowy  wieczór uczniowie z kółka  komputerowego zamiast wróżb i lania woskiem  wybrali programowanie robotów.

W październiku zdecydowaliśmy się udział w Międzynarodowym Konkursie z Programowania Robotów Wonder League Robotics Competition Missions. Zawody  organizuje firma Wonders, producent robotów Dash i Dot.

Nasi uczniowie są podzieleni na 4 grupy.  Ich zadaniem jest  takie zaprogramowanie robotów, by wykonały  5 misji. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: Ratujmy siedliska zwierząt.

Nasza szkoła zakupiła matę, która jest dedykowana dla naszego konkursu.  Po konkursie może być wykorzystywana przez wszystkie klasy jako mata edukacyjna. Podzielona na 30 cm kwadraty, będzie idealna do pracy nie tylko z robotami Dash.

 

Pierwsze zadanie - Zwierzęcy kamuflaż. Nasz robot musi zbadać wyspę i dowiedzieć się, gdzie znajdują się zwierzęta. Najciekawszym momentem w tej misji było nagrywanie odgłosów dzikich zwierząt. Dla większości grup zadanie okazało się łatwe i przyjemne.

W drugiej misji najlepiej spisali się chłopcy, którym udało  się pomóc robotowi Dash w wykluciu się niebieskobrzusznych żółwi morskich. Nasz Dash zepchnął płonącą górę śmieci z plaży, zanim narodzą się małe żółwie - cel w drugiej misji.

 Wspólnie spędzone 4 godziny minęły nie wiadomo kiedy.

Joanna Kordzińska

Więcej informacji na naszym blogu

 http://mistrzowiekodowaniawsp2.blogspot.com/

 

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube