• 1 Kartka z kalendarza
  Dzień Otwarty w Cieszkowiance Przyszłorocznych Uczniów klas 1 i ich Rodziców zapraszamy do Cieszkowianki ................................................................... 2 marca 2010 w godz. 14.00 - 16.00
 • 2 Kartka z kalendarza
  13 marca zgłoszenia do Konkursu Wiosennego
 • 3 Kartka z kalendarza
  Zbieramy mydło dla najbiedniejszych w afrykańskich wioskach. .................................................................... Termin zakończenia zbiórki: 30 kwietnia 2020 .................................................................... STREFA DOBRYCH UCZYNKÓW
 • 4 Kartka z kalendarza
  06.03.2020 - malowanie motyli dla Hospicjum godz. 17.00 -19.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  20.03.2020 – Dzień Patrona, powitanie wiosny
baner

Code Week 2018

Podobnie jak w poprzednich latach, nasza szkoła aktywnie włączyła się w Europejski Tydzień Kodowania. Zgłosiliśmy 3 aktywności, które zdecydowaliśmy się przeprowadzić w tegorocznej edycji.

Nasze wydarzenia to:

https://codeweek.eu/view/170980/cieszkowianka-koduje-z-cody-roby

https://codeweek.eu/view/166870/programujemy-w-baltie

https://codeweek.eu/view/204944/nocne-kodowanie-ozobotow-w-cieszkowiance

Gra Cody Roby

Uczniowie klas 5-7 prowadzili zajęcia z kodowania grą karcianą Cody Roby w klasach 1-3. Szkoła otrzymała grę w ubiegłym roku szkolnym za udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.

“W środę (17.10.2018r.) byliśmy u klas 1A i 1B.  Pokazywaliśmy im grę Cody Roby, która polega na programowaniu robotów. Dzieci szybko znalazły z nami wspólny język. Ku naszemu zdziwieniu, wszyscy szybko zrozumieli grę i chętnie w nią grali. Jedyna rzecz, która nam przeszkadzała to fakt, że mówili do nas proszę Pani/Pana. Czuliśmy się trochę staro. Niektóre dzieci nauczyliśmy rozróżniania stron prawej i lewej, bo miały z tym problem. Czasem bardzo się denerwowały, gdy coś im nie wychodziło.

Podsumowując, dzieci były bardzo przyjaźnie nastawione i dobrze nam się z nimi grało.”

Julia Zajączkowska i Julia Karalus 6a

 

“W środę byliśmy w klasie 3a. Było tam bardzo miło ponieważ dzieci szybko zrozumiały, co mieliśmy im do powiedzenia. Z początku było trzeba było im tłumaczyć, ale później już wszystko rozumiały i pomoc nie była wcale potrzebna. Klasie podobała się gra #CodyRoby. Po zajęciach rozdaliśmy wszystkim soczki.

Na kolejnej lekcji  byliśmy w świetlicy. Dzieci szybko zrozumiały zasady gry, nie potrzebowaliśmy się wysilać. Moim zdaniem było to dobre urozmaicenie długich godzin w świetlicy.”

Anna Jagłowska, Jakub Górski i Stanisław Gauza. a 7a

Nocka w szkole

“19.10.2018 r. odbyła się noc w szkole, w której uczestniczyły klasy 6a i 5f. Gdy wszyscy już przyjechali i rozpakowali swoje rzeczy, panie Joanna Kordzińska i Izabella Cieślak przygotowały nam zajęcia z Ozobotami. Każda klasa musiała wykonać napis Code Week, po którym będą jeździć roboty. Liczyła się tu współpraca i dokładność. Po wielu próbach grupom udało się zrobić napis. Po ciężkiej pracy czekała na nas smaczna pizza, którą szybko zjedliśmy chcąc jak najlepiej wykorzystać piątkowy wieczór. Oczywiście nie obyło się bez tańców, śpiewów i różnych śmiesznych zabaw. Po nich, lekko wyczerpani, oglądaliśmy film "Wielka Szóstka”. Z czasem wszystkich dopadło zmęczenie i otuleni śpiworami smacznie zasnęliśmy. Sala 117 okazała się tak wygodną sypialnią, że niektórzy rano mieli problem z pobudką.

Cała klasa była bardzo zadowolona ze wspólnej zabawy i spędzonego czasu. Bardzo dziękujemy naszej wychowawczyni za poświęcony czas i już czekamy na kolejną noc w szkole”

Agata Frąckowiak 6a

 

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube