• 1 Kartka z kalendarza
  Dzień Otwarty w Cieszkowiance Przyszłorocznych Uczniów klas 1 i ich Rodziców zapraszamy do Cieszkowianki ................................................................... 2 marca 2010 w godz. 14.00 - 16.00
 • 2 Kartka z kalendarza
  13 marca zgłoszenia do Konkursu Wiosennego
 • 3 Kartka z kalendarza
  Zbieramy mydło dla najbiedniejszych w afrykańskich wioskach. .................................................................... Termin zakończenia zbiórki: 30 kwietnia 2020 .................................................................... STREFA DOBRYCH UCZYNKÓW
 • 4 Kartka z kalendarza
  06.03.2020 - malowanie motyli dla Hospicjum godz. 17.00 -19.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  20.03.2020 – Dzień Patrona, powitanie wiosny
baner

V edycja Turnieju Informatycznego „Edukacja-Informatyka-E-zabawa”

  Po raz pierwszy nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w Turnieju Informatycznym organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Poznaniu dla klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz 3 kl. gimnazjum.

Turniej składał się z 2 etapów. W pierwszym etapie szkolnym drużyny 3 osobowe rozwiązywały test obejmujący wiadomości z podstawy programowej z informatyki dla szkoły podstawowej. W naszej szkole takich zespołów zgłosiło się 6. Na etap finałowy 11 stycznia zostały zaproszone 24 zespoły z najlepszymi wynikami. Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Rozmiarek, Jakub Górski oraz Stanisław Gauza.

II etap składał się z 2 części: na rozwiązaniu testu wiedzy oraz udziału w rozgrywkach turniejowych w League of Legends. Rozgrywki LoL realizowane były w dwóch częściach: rozgrywkach „każdy z każdym” w ustalonych grupach, oraz rozgrywkach systemem pucharowym po zakwalifikowaniu się do dalszych rozgrywek. Na tym etapie test on-line jest rozwiązywany indywidualnie przez każdego członka zespołu.

Zespoły biorące udział w etapie finałowym Turnieju  oceniane były z obydwu części Turnieju w proporcji: 50% punktacji stanowią punkty z testu on-line, 50% punktacji stanowią punkty z rozgrywek.

Niestety naszej drużynie nie udało się dostać do ścisłego finału, ale uważamy, że była to i tak bardzo dobra zabawa i efektywnie spędzony czas.

W przyszłym roku na pewno, też będziemy starać się o start w turnieju. Chętni uczniowie mogą już teraz się systematycznie przygotowywać się do niego. Turniej jest świetnym przykładem, że można połączyć wiedzę z informatyki oraz pasję do gier komputerowych.

 Joanna Kordzińska

 

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube