Cieszkowianka

Brak grafik

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna w szkole odbywa się poprzez:

  • Konsultacje online oraz bezpośredni kontakt  z rodzicem /uczniem. 
  • Regularne zajęcia na podstawie opinii PPP oraz orzeczenia.
  • Współpracę z  Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczna, Wschodnia 26 b. tel.: + 48 61 858 19 79
  • Fundacja „Dajemy dzieciom siłę” https://fdds.pl/pomoc-dla-rodzica/ 

Więcej informacji   Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

  •                                                                                           

Smaller Default Larger

  Po raz pierwszy nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w Turnieju Informatycznym organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Poznaniu dla klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz 3 kl. gimnazjum.

Turniej składał się z 2 etapów. W pierwszym etapie szkolnym drużyny 3 osobowe rozwiązywały test obejmujący wiadomości z podstawy programowej z informatyki dla szkoły podstawowej. W naszej szkole takich zespołów zgłosiło się 6. Na etap finałowy 11 stycznia zostały zaproszone 24 zespoły z najlepszymi wynikami. Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Rozmiarek, Jakub Górski oraz Stanisław Gauza.

II etap składał się z 2 części: na rozwiązaniu testu wiedzy oraz udziału w rozgrywkach turniejowych w League of Legends. Rozgrywki LoL realizowane były w dwóch częściach: rozgrywkach „każdy z każdym” w ustalonych grupach, oraz rozgrywkach systemem pucharowym po zakwalifikowaniu się do dalszych rozgrywek. Na tym etapie test on-line jest rozwiązywany indywidualnie przez każdego członka zespołu.

Zespoły biorące udział w etapie finałowym Turnieju  oceniane były z obydwu części Turnieju w proporcji: 50% punktacji stanowią punkty z testu on-line, 50% punktacji stanowią punkty z rozgrywek.

Niestety naszej drużynie nie udało się dostać do ścisłego finału, ale uważamy, że była to i tak bardzo dobra zabawa i efektywnie spędzony czas.

W przyszłym roku na pewno, też będziemy starać się o start w turnieju. Chętni uczniowie mogą już teraz się systematycznie przygotowywać się do niego. Turniej jest świetnym przykładem, że można połączyć wiedzę z informatyki oraz pasję do gier komputerowych.

 Joanna Kordzińska